https://telegram.me/empireoflies

ناقوس خطر برای صهیونیسم جهانی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته جاری اختلافاتی میان یک سازمان موسوم به «آژانس یهودیان مهاجرت کرده» و ائتلاف حکومتی رژیم صهیونیستی رخ داد.

این اختلافات پس از آن به وجود آمد که وزیر آموزش رژیم صهیونیستی، «نفتالی بنت» رهبر ائتلاف شهرک‌سازی را مسئول اداره طرحی با هدف تقویت وابستگی  پیروان دیانت یهودی در کشورهایشان به دینشان و نیز به صهیونیسم کرد. عامل این ماموریت تضعیف شدید این وابستگی اعلام شده، مسأله‌ای که صهیونیست‌ها را بسیار نگران کرده است؛ وابستگی که عامل اصلی مهاجرت به سرزمین های اشغالی است.

«برهوم جرایسی» تحلیلگر عرب در گزارشی در این باره نوشت: حکومت اسرائیل ۱۵۰ میلیون دلار برای این طرح اختصاص داده است. آژاننس یهودیان بیم آن دارد که این طرح به یک طرح حزبی تبدیل شود که جریان افراطی دینی رژیم صهیونیستی بر آن مسلط شود به نحوی که با توجه به طبیعت جوامع یهودیان عالم که نظام لیبرال بر آنها حاکم است، موفقیت‌های این طرح را محدود کند.

پژوهشگاه‌های صهیونیستی در سال‌های اخیر اعلام کرده‌اند وابستگی یهودیان جهان به دیانتشان کاهش یافته و این موضوع منجر به دور شدن آنها از سازمان‌های دینی، آموزشی و تربیتی یهودی و به تبع آن دوری از سازمان‌های صهیونیستی شده است.

نتایج یک پژوهش انجام شده درباره یهودیان آمریکا که جمعیت آنها حدود ۵ میلیون نفر است نشان می‌دهد ۵۰ درصد آنها به دین‌های دیگر روی آورده‌اند، ۵۰ درصد یهودیان آمریکا هیچ وابستگی به اسرائیل حس نمی‌کنند و فقط ۲۰ درصد از یهودیان آمریکا زیر سن ۳۵ سال حس وابستگی قوی به اسرائیل دارند و ۷۰ درصد آنها هرگز به فلسطین اشغالی سفر نکرده‌اند. از سوی دیگر اسرائیلی‌هایی که در خارج [از فلسطین اشغالی] متولد می‌شوند بسیار از هویت و فرهنگ [صهیونیستی] اسرائیلی به دور هستند.

از مهم‌ترین دلایل کم شدن تعداد یهودیان در جهان ادغام آنها با دیگر ملت‌ها به ویژه از طریق ازواج است؛ زیرا بر اساس دیانت یهود فقط زمانی که مادر شخص یهودی باشد، برای یهودی شناختن وی کافی است همانگونه که اگر پدر یک نفر یهودی باشد اما مادرش نه، یهودی محسوب نمی‌شود.

میزان ازدواج یهودیان با غیر یهودیان در خارج بین ۱۵ تا ۸۰ درصد است و بالاترین این میزان در روسیه و جمهوری‌های اطراف آن رخ داد و این میزان در آمریکا به ۵۰ درصد رسیده است.

ائتلاف حکومتی رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ تلاش کرده که با اجرای برنامه‌های مختلف فعالیت جنبش صهیونیسم را شدت بخشد و جلوی موج دوری از یهودیت و صهیونیسم را بگیرد. وظیفه یاد شده در ابتدای بحث به نفتالی بنت در همین راستاست و ۵۰ میلیون دلار اعتبار لازم برای طرح مذکور را ائتلاف حکومتی و ۱۰۰ میلیون  دلار دیگر آن از طریق خیریه جمع‌آوری خواهد شد.

اما نمایندگان صهیونیست‌های جهان از جمله «ناتان شرانسکی» رئیس آژانس یهودیان با اجرای این طرح (تقویت هویت یهودی) به دست نفتالی بنت مخالفت کرده‌اند زیرا این وی از جریان دینی افراطی در اسرائیل است به ویژه اینکه بنت و گروهش سخنان خود از تقویت وابستگی خانواده‌های یهودی به یهودیت را آغاز کرده‌اند و این به معنای تمرکز آنها بر مسائل دینی بیش از مسائل سیاسی است.

یک مقام وابسته به نهاد موسوم به «وزارت مهاجرت‌کننده» اسرائیل نیز گفت: در سال‌های اخیر عقب‌نشینی گسترده‌ای از هویت یهودی در میان جوامع یهودی در سرتاسر جهان شاهد هستیم اما بنت و تیمش آمده‌اند و از «خانواده‌ یهودی» حرف می‌زنند و این موضوع باعث اختلافات شده است.

روزنامه «هاآرتص» به نقل از یکی از سازمان‌های یهودی نوشت: «آیا حکومت اسرائیل اکنون به جوامع یهودی خواهد گفت خانواده‌های خود را چگونه اداره کنند» به ویژه اینکه اختلافات میان طوایف دینی یهودی در اسرائیل و جهان در میان گروه‌های افراطی و لیبرال افزایش یافته است و این اختلافات در بسیاری از موارد منجر به بحران‌هایی در ائتلاف‌های حکومتی مختلف اسرائیل شده است.

انتهای پیام/فارس

پژوهش‌های انجام شده به دست سازمان‌های یهودی نشان می‌دهد وابستگی یهودیان جهان به صهیونیسم روز به روز در حال کاهش است و این موضوع نگرانی مقامات صهیونیسم را برانگیخته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme