https://telegram.me/empireoflies

نارضایتی مردم آمریکا از افزایش تبعیض و نابرابری

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بر اساس تحقیقات جدید در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در برکلی، در ۲۰۱۴ میلادی، نابرابری درآمدی در بین مردم آمریکا افزایش قابل توجهی داشته است.

بنا بر این گزارش، در سال گذشته میلادی درآمد ثروتمندان آمریکایی بیشتر شده، در حالی که درآمد ۹۹ درصد از خانوارهای این کشور تقریبا افزایشی نداشته است.

«امانوئل سائز» استاد اقتصاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در برکلی، با بیان اینکه در سال ۲۰۱۴ درآمد هر یک از ثروتمندان آمریکایی که تنها یک درصد جامعه این کشور را تشکیل می‌دهند به طور میانگین یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار یعنی حدود ۱۰٫۸ درصد، افزایش یافته است.

نتایج این تحقیق که «مرکز رشد عادلانه» در واشنگتن منتشر کرد، نشان داد سهم یک درصد ثروتمندان آمریکایی در سال ۲۰۱۴ از مجموع درآمد کل مردم این کشور ۲۱٫۲ درصد بود که نسبت به ۲۰٫۱ درصد در سال ۲۰۱۳، افزایش یافته است.

در سال گذشته میلادی ۵۰ درصد ثروت آمریکا تنها متعلق به ۱۰ درصد از ثروتمندان آمریکایی بود، در حالی که در سال ۲۰۱۳ این تعداد ۴۸٫۹ درصد سرمایه آمریکا را در اختیار داشتند.

این در حالی است که درآمد ۹۹ درصد خانوارهای آمریکایی در سال گذشته میلادی تنها با ۳٫۳ درصد رشد، به ۴۷ هزار و ۲۱۳ دلار رسید و به اعتقاد کارشناسان هیچ شواهدی مبنی بر کاهش روند این نابرابری مشاهده نمی‌شود، بلکه در سالهای آینده میزان این نابرابری افزایش خواهد یافت.

به اعتقاد کارشناسان آمریکایی، سوابق تاریخی آمریکا نشان می‌دهند که کاهش انباشت درآمد ناشی از رکود اقتصادی موقتی خواهد بود، مگر اینکه با اجرای مقررات سختگیرانه و تغییرات در سیاست مالیاتی از انباشت دوباره درآمد در دوران پس از رکود جلوگیری شود.

این در حالی است که بسیاری از مردم آمریکا برای جبران خسارات زیادی که به علت رکود بزرگ سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به آن‌ها وارد شد، هنوز راه زیادی در پیش دارند.

در دو سال گذشته میانگین درآمد ۹۹ درصد از مردم آمریکا با ۱۱٫۶ درصد کاهش به ۴۵ هزار و ۲۶۹ دلار رسید و نابرابری میزان درآمد ثروتمندان و فقرا سبب اعتراض بسیاری از مردم آمریکا و ناراحتی از تبعیض شدید در این کشور شده است. بسیاری از آمریکایی‌ها معتقدند که عقلیت ثروتمند و بانفوذ یک درصدی، حق ۹۹ درصد مردم آمریکا را می‌خوردند.

بر اساس گزارشی که موسسه سیاست اقتصادی آمریکا ماه گذشته منتشر شد، درآمد مدیران اجرایی آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۳۰۰ برابر یک کارگر معمولی بود.

این میزان درآمد هنگفت ثروتمندان و مدیران دولتی و اجرایی آمریکا در حالی‌ست که ده‌ها میلیون از مردم آمریکا برای سیر کردن شکم خود با مشکل روبرو هستند و به کمک‌های موسسات خیریه نیازمندند.

فقر-در-آمریکاانتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme