https://telegram.me/empireoflies

نارضایتی تاریخی مردم آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در شرایطی که وضعیت نامناسب اقتصادی و اجتماعی مردم آمریکا سبب اعتراض‌های گسترده‌ای در این کشور شده، بر اساس جدیدترین گزارش‌ها بالغ بر ۵۰ میلیون آمریکایی زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

همچنین بر اساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ میلیون نفر دیگر برای امرار معاش ماهانه از دولت این کشور مستمری دریافت می‌کنند. این روزها فقر در جامعه امریکا به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده است، به طوری که حتی طبقه متوسط جامعه آمریکا در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. افزایش فقر، به خشم و ناامیدی در میان شهروندان امریکایی دامن زده است.

بنابر نظرسنجی نشریه آمریکایی «وال‌استریت ژورنال»، تنها ۳۸ درصد مردم آمریکا می‌توانند هزینه‌های بستری شدن در بخش اورژانس بیمارستان‌ها را شخصاً و بدون کمک از دیگران پرداخت کنند.

فقر-در-آمریکا

در این گزارش آمده است بسیاری از پرسش‌شوندگان آمریکایی می‌گویند که پول لازم برای امرار معاش روزمره دارند، اما تنها عده اندکی می‌توانند در مواقع اضطراری بدون بدهکار شدن یا قرض گرفتن از دوستان و اقوام خود، از پس هزینه‌ها برآیند.

بنابر این گزارش، حدود ۱۶ درصد آمریکایی‌ها برای پرداخت هزینه‌های مسکن به کمک دوستان و اقوام خود نیاز دارند، و ۱۲ درصد دیگر باید از کارت اعتباری خود استفاده کنند.

«جیم کلیفتون»، رئیس موسسه نظرسنجی گالوپ می‌گوید در حال حاضر حدود ۵٫۶ درصد یعنی چیزی حدود ۳۰ میلیون شهروند آمریکایی بیکار بوده یا در مشاغل بسیار کم درآمد حاضرند.

فقر-آمریکایی

دولت آمریکا به جای آشتغال‌زایی و بازسازی اقتصاد و جامعه امریکا، با استفاده از شعار معروف عموسام «من به تو برای سربازی ارتش عموسام نیاز دارم»، افراد را فریب داده و جذب ارتش می‌کند. این در حالی است که نظرسنجی اخیر شبکه خبری «فاکس‌نیوز» از شهروندان امریکایی نشان داد ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با سیاست‌های اقتصادی دولت آمریکا مخالفند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده در آمریکا، حداقل ۱۷ میلیون سالمند امریکایی برای تامین غذای روزانه خود نیازمند کمک‌های دولتی و مراکز خیریه هستند. این در حالی‌ست که تنها ۱۰ درصد از این افراد از این خدمات بهره‌مند هستند و حدود ۸۳ درصد این افراد در معرض ناامنی غذایی قرار دارند.

در شرایط وخیم اقتصادی آمریکا، بر اساس گزارش موسسه «سیاست اقتصادی»، بسیاری از مدیران عامل و مقامات آمریکایی سال گذشته میلادی، به‌طور میانگین ۳۰۳ برابر کارگران معمولی این کشور درآمد داشتند.

به گفته این موسسه، پاداش یک مدیر عامل متوسط در بزرگترین شرکت‌های آمریکا در سال گذشته میلادی ۱۶٫۳ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه در ۲۰۱۳، ۳٫۹ درصد و از زمان پایان رکود بزرگ در ۲۰۰۹، ۵۴٫۳ درصد افزایش داشته است. شواهد نشان می‌دهد افزایش بسیار زیاد حقوق مدیران آمریکایی مطابق با افزایش بهره‌وری شرکت‌ها نیست. به عبارت دیگر، ظرف موجود تغییری نکرده است اما مدیران عامل سهم بیشتری برای خود برمی‌دارند و کارگران سهم کمتری می‌برند.

این در حالی است که یک کارگر صنعتی سطح متوسط، هنوز افزایش دستمزد نداشته و بازار کار نیز به طور متوسط شاهد ۱٫۷ درصد کاهش دستمزد بوده است.

فقر-در---آمریکا

در سال‌های گذشته گزارش‌های متعددی درباره حذف طبقه متوسط در آمریکا و تبدیل جامعه این کشور به دو قطب نامتوازن غنی و فقیر منتشر شده است. این پدیده البته با واکنش‌های اجتماعی نیز همراه بوده که مشهورترین آن، تظاهرات سرتاسری جنبش موسوم به ۹۹ درصدی‌ها علیه دولت آمریکاست. هر چند این جنبش به دلایل مختلف از سطح اجتماعی به سطح سیاسی منتقل نشد، اما عدم انتقال مطالبات اجتماعی به سطح سیاسی، بر دامنه نفرت اجتماعی از طبقه یک درصدی افزوده و درجه خشونت‌های اجتماعی را افزایش داده است.

با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی عمیق در ایالات متحده آمریکا، دولت این کشور به‌جای پرداختن به مسائل داخلی و رفع مشکلات مردم و فاصله طبقاتی این کشور، با دخالت و لشگرکشی به دیگر نقاط دنیا از جمله خاورمیانه، به دنبال اهداف اسعماری و توسعه‌طلبانه خود است.

نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ در اوسط فروردین‌ماه ۱۳۹۴، بیانگر آن است که رضایت مردم آمریکا از شرایط داخلی این کشور به پایین‌ترین سطح خود در طول تاریخ این کشور رسیده است. بر این اساس، تنها ۲۸ درصد مردم آمریکا از اوضاع اقتصادی این کشور راضی هستند و آمار نارضایتی تقریبا با نارضایتی‌های سال ۲۰۰۸ یعنی دوران رکود بزرگ اقتصادی آمریکا برابر است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme