https://telegram.me/empireoflies

ناراحتی رسانه آمریکایی از اعدام قاچاق‌چیان در ایران

به گزارش «امپراتوری دروغ»، رادیو آمریکایی فردا در جدیدترین برنامه «ساعت ششم» با اجرای نیوشا بقراطی به موضوع تکراری اعدام در ایران پرداخت.

رادیو فردا که با بودجه مستقیم کنگره آمریکا اداره می‌شود در این برنامه با ابراز ناراحتی نسبت به اعدام مجرمین، قاچاق‌چیان، زورگیران و … در ایران، مدعی شد اعدام نوعی انتقام‌جویی است!

این رادیو با ادعای اینکه در سال ۹۲ حدود ۴۰۰ نفر در ایران اعدام شدند، به این موضوع اشاره نکرد که این تعداد اعدام (در صورت صحیح بودن آمار) تنها بخشی از ۲۰۰۰ هزار مورد قتل و جرایم دیگر مستحق اعدام در این سال بوده که به مرحله انجام اعدام رسیده است و در واقع بخش عمده مجازات‎های اعدام به بخشش یا تحمل مجازات‌های دیگر تخفیف یافته است.

نیوشا بقراطی مجری برنامه مذکور همچنین در سخنانی عجیب با اعلام اینکه عفو افراد محکوم به اعدام در واقع مبارزه با این قانون است و عفو تعدادی از اعدامی‌ها توسط خانواده‌های متقول در روزهای اخیر ابتکار مردم در برابر جمهوری اسلامی بوده است، به این موضوع سرپوش گذاشت که در احکام اسلامی و احادیث ائمه اطهار (ع) بسیار به مقوله عفو قاتل توسط اولیای دم مقتول توصیه شده است و در واقع خوب بودن عفو فرد اعدامی (در صورت عمومی نبودن جرم) از احکام دینی است.

مجری برنامه «ساعت ششم» همچنین به این موضوع اشاره نکرد که بخشش افراد اعدامی همواره وجود داشته و صرفاً مربوط به روز یا ماه‌های اخیر نیست. به طوری که در سال گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از افراد اعدامی در پای چوبه دار از سوی اولیای دم بخشیده شدند.

در این برنامه «ساعت ششم» یکی از مخاطبین به نام عباس در تماسی با این برنامه با بیان اینکه بیشتر افراد اعدامی در ایران شامل قاچاق‌چیان مواد مخدر هستند، گفت اگر جمهوری اسلامی این افراد را اعدام نکند این افراد جوانان غربی و آمریکایی را معتاد می‌کنند، پس چرا کشورهای غربی به جای انتقاد از جمهوری اسلامی از مسئولان ایران به سبب مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر تشکر نمی‌کنند؟. اینجا بود که در حین سخنان این مخاطب برنامه «ساعت ششم» صدای او نیز مانند صدای بسیاری از افراد منتقد نظر عوامل این برنامه به صورت خودجوش خراب و با این بهانه از سوی مجری قطع شد!

جالب این است که حتی کارشناس و مجری این برنامه نیز به سوال این شرکت‌کننده و مواد مشابه آن توجهی نکرده و به راحتی از کنار آن گذشتند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme