https://telegram.me/empireoflies

ناراحتی اپوزیسیون از آتش زدن پرچم آمریکا! + عکس

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با فرا رسیدن روز ۲۲ بهمن و برگزاری راهپیمایی باشکوه ملت ایران در ایران روز، بسیاری از عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین و دنباله‌های داخلی آنها، در ژستی حقوق‌بشری، به آتش زدن پرچم آمریکا در راهپیمایی مردمی در شهرهای مختلف ایران اعتراض و ابراز ناراحتی کردند.

این عناصر اپوزیسیون که عمدتاً در آمریکا زندگی کرده یا در رفت و آمد هستند، برای خودشیرینی نزد آمریکایی‌ها، آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی را مغایر حقوق‌بشر و اصل احترام به کشورهای مختلف می‌دانند، اما از جنایت این دولت‌های خبیث چیزی نمی‌گویند.

یکی از این عناصر اپوزیسیون فراری، «عمار ملکی» است که چند سال است در خارج از کشور روزگار می‌گذراند و به قول خودش در حال مبارزه با جمهوری‌اسلامی است! وی چند روز پیش در صفحه فیسبوکش نوشت: “در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آتش زدن پرچم آمریکا و شعارها و نمایش‌های احمقانه، زمینه «آتشی ملی» را مهیا نکنید، «#آشتی_ملی» پیشکشتان!”

تصویر از صفحه فیسبوک «عمار ملکی»

این عنصر درجه چندم اپوزیسیون، آتش زدن پرچم آمریکا را خطرناک دانسته، چون معتقد است که این کار ممکن است سبب عصبانیت دولت آمریکا شود و ترامپ دستور حمله نظامی به ایران را بدهم! کسی نیست به او بگوید که در ۳۸ سال گذشته بزرگتر از ترامپ هم جرأت حمله به ایران را نداشت، چه رسد به یک تاجر تازه راه‌یافته به سیاست!

در سالهای اخیر رسانه‌های بیگانه و عناصر اپوزیسیون در پی غیرانسانی جلوه دادن آتش زدن پرچم آمریکای جهان‌خوار هستند، این در حالیست که در اعتراضات همین چند روز پیش در آمریکا، پرچم این کشور توسط خود شهروندانش به آتش کشیده شد که این افراد مدعی حقوق‌بشر، از آن اقدام انتقاد نکردند.

آتش زدن پرچم آمریکا توسط جوانان آمریکایی

حقیقت آن است که بر اساس تفسیر رسمی قانون اساسی آمریکا، پرچم مذکور، پرچم دولت آمریکا و نه مردم این کشور است. در واقع هر یک از ایالت‌های آمریکا به طور جداگانه دارای پرچم است و مردم آن ایالتها پرچم معروف منتسب به آمریکا را در واقع پرچم دولت فدرال این کشور میدانند. همچنین بر اساس قوانین ایالات متحده آمریکا، اهانت و آتش‌زدن پرچم آمریکا که نماد دینی و اعتقادی هم نیست، نوعی حق اظهار نظر تلقی شده و عملی خلاف قانون نیست! یعنی آمریکاییها حق آتش زدن پرچمشان را دارند. با این حال آیا غیرآمریکاییها این حق را ندارند؟

در این میان و با وجود قانونی بودن آتش زدن پرچم آمریکا توسط قوانین داخلی این کشور، اما برخی عناصر اپوزیسیون کاسه داغتر از آش شده و از طریق رسانه‌ها این سوالات را مطرح می‌کنند که «آیا سوزاندن پرچم امریکا صحیح است؟» و «اگر به عنوان نماد دولت آمریکا آتش‌زده می‌شود، آیا مردم آمریکا این‌گونه برخورد با پرچمشان را می‌پذیرند؟»

در برابر ژست حقوق‌بشری رسانه‌های بیگانه و عناصر اپوزیسیون، جا دارد سؤال کنیم، آیا سوزاندن هویت یک ملت صحیح است؟ آیا به آتش کشیدن شهرها و خانه‌های یک ملت، کشتار بی‌رحمانه‌ی مردم آن و حتی زنان و کودکان، چپاول سرمایه‌های مادی و معنوی آنان … و جنایات وحشتناک به خاطر کشورگشایی و نسل‌کشی صحیح است و به مذاق آن ملل خوش می‌آید؟! چرا ما اینقدر مهربان شدیم که در مقابل این همه جنایات دشمن، باید نگران آتش زدن پرچم دشمن خونخوار و ناخوشایندی مردمانش باشیم؟! آیا این یک القای تبلیغاتی نیست؟

آتش زدن پرچم، به عنوان دشمنی و نپذیرفتن سلطه‌ی دشمن، دیرینه‌ای دست کم چند صد ساله دارد. و آتش زدن پرچم آمریکا که اکنون در تمامی دنیا حتی آمریکا و اروپا گسترش یافته، نماد مبارزه با ظلم و استکبار است. «و لو کره المشرکون»؛ اگر چه مشرکین یا برخی افراد را خوش نیاید.

 

انتهای پیام/

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با فرا رسیدن روز ۲۲ بهمن و برگزاری راهپیمایی باشکوه ملت ایران در ایران روز، بسیاری از عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین و دنباله‌های داخلی آنها، در ژستی حقوق‌بشری، به آتش زدن پرچم آمریکا در راهپیمایی مردمی در شهرهای مختلف ایران اعتراض و ابراز ناراحتی کردند. این …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme