https://telegram.me/empireoflies
وزیر بهداشت و تعاون ملی دولت امانوئل ماکرون، آمار قابل توجهی درباره فقر در این کشور مهم اتحادیه اروپا ارائه کرد و گفت که «۳ میلیون کودک فقیر در فرانسه زندگی می‌کنند.»

ناتوانی ۵۰درصد فرانسوی‌ها از سیر کردن شکم فرزندانشان!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغروز پنجشنبه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۸، خانم آگنس بوزین طی مصاحبه‌ای با روزنامهمترویی‌سی‌نیوز به تشریح اقدامات دولت فرانسه در زمینه ریشه کن کردن فقر به‌ویژه در امور درمانی و بهداشتی پرداخت و آمارهای تکان دهنده ای از وضعیت فقر در این کشور اروپای غربی که هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا بر اساس میزان GDP است را بیان کرد.

او درباره وضعیت فقر در فرانسه گفت که حقوق ماهیانه‌ای برابر با ۱۰۲۶ یورو برای یک فرد مجرد لازم است تا او در میان قشر فقیر جامعه دسته بندی نشود. این در حالی است که ۵۰ درصد فرانسوی‌ها کمتر از ۱۲۰۰ یورو در ماه درآمد دارند و به گفته وزیر بهداشت دولت فرانسه در سیر کردن شکم فرزندان خود نیز مشکل دارند.

از سوی دیگر بر اساس آمارهایی که وزیر بهداشت دولت امانوئل مکرون و ادوارد فیلیپ داده، ۳ میلیون کودک فقیر در فرانسه زندگی می‌کنند که خانواده‌های ۳۱۰۰۰ نفر از این کودکان فاقد مسکن هستند. همچنین به گفته آگنس بوزین خانواده‌های ۹۰۰۰ نفر از کودکان فرانسوی دارای مسکن نامناسب هستند؛ یعنی در شهرک‌هایی با کلبه‌های چوبی زندگی می‌کنند یا در کانتینرها و کانکس‌هایی که دولت برای افراد کم در آمد اختصاص داده، امورات خود را می‌گذرانند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی این مقام مسئول در وزارت بهداشت فرانسه، ۲۳.۷ درصد افراد بدون مدرک تحصیلی، زیر خط فقر زندگی می کنند. این در حالی است که داشتن تحصیلات هم تضمینی برای درآمد بالا در فرانسه نیست چرا که ۱۳.۹ درصد افراد دارای دیپلم متوسطه و  ۶.۶ درصد از فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی فرانسه نیز زیر خط فقر زندگی ‌می‌کنند.

اما مهم‌ترین و عجیب‌ترین آمار ارائه شده مربوط به دوره زمانی خروج یک خانواده از دهک‌های پایین درآمدی است. به گفته خانم آگنس بوزین، حداقل ۶ نسل زمان لازم است تا یک خانواده فرانسوی در دهک‌های پایین جامعه، بتواند خودش را از فقر رهایی داده و به سطح دهک متوسط جامعه برساند.

منبع: مهر
انتهای پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

وزیر بهداشت و تعاون ملی دولت امانوئل ماکرون، آمار قابل توجهی درباره فقر در این کشور مهم اتحادیه اروپا ارائه کرد و گفت که «۳ میلیون کودک فقیر در فرانسه زندگی می‌کنند.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme