https://telegram.me/empireoflies

نشئگی درباریان پهلوی چگونه به خماری رسید

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از موارد بسیاری که از ضد انقلابیون همواره برای تخریب انقلاب اسلامی از آن استفاده می کنند آمار بالای اعتیاد به مواد مخدر در کشورمان ایران است. زخم خوردگان انقلاب اسلامی که البته طیف زیادی از آنان طرفداران رژیم شاه هستند بر مبنای اینکه در قبل از انقلاب معتاد وجود نداشت به تخریب انقلاب می پردازند و جمعیت معتادین امروز را حاصل انقلاب اسلامی می دانند!!

برای اینکه به این شبهه پاسخ دهیم لازم است برخی از آمار های رسمی و موارد تاریخی در این خصوص را با هم ورقی بزنیم .از جمله فسادهای چشمگیر رژیم پهلوی قاچاق مواد مخدر در سراسر جهان بوده است بطوری که سران این رژیم از چهره های درجه یک مافیای بین المللی مواد مخدر در جهان شناخته می شدند.

این در حالی بود که هر از چندگاهی دستگاه های تبلیغاتی پهلوی با تبلیغات گسترده و کنفرانس های فراوان علیه قاچاق مواد مخدر و دستگیری عده‌ای قاچاقچی خرده پا، ژست مبارزه با مواد مخدر را به خود می گرفتند اما در عمل خود از بزرگان قاچاق مواد مخدر بودند.در اسفند ۱۳۳۷ در سندی از ساواک در خصوص بازتاب قاچاق مواد مخدر در نشریات خارجی چنین آمده است:«در محافل مطلع مطبوعاتی تهران شایع است که شماره‌های اخیر مجله تایم که به ایران ارسال شده تماماً از طرف سازمان اطلاعات و امنیت کشور سانسور و دو صفحه وسط آن بریده شده است‌..گفته میشود مندرجات این دو صفحه که توسط یک مخبر آمریکایی تهیه شده بود مربوط به قاچاق مواد مخدره و باند قاچاقچیان هروئین و کوکائین در ایران بوده ووالاحضرت اشرف پهلوی و اعلیحضرت همایون شاهنشاه و علیاحضرت ملکه مادر به ترتیب از گردانندگان باند فروشندگان مواد مذکور در خاورمیانه و ایران معرفی شده‌اند.
۶۳۵۶۱۹۵۸۵۲۳۴۳۲۸۳۱۰

مهدنیا بازپرس سابق گمرک از قول یکی از قاچاقچیان معروف تهران اظهار داشته در هر ماه مقدار زیادی تریاک مرغوب ترکیه و کردستان ایران برای تیمسار سرلشگر بختیار می‌رسد و ایشان نیز مقداری از آن را به دربار شاهنشاهی و بعضی از رجال تسلیم می‌نمایند.ارتشبد حسین فردوست رئیس دفتر ویژه اطلاعات محمدرضا پهلوی در جلد اول صفحه ۲۳۷ کتاب ظهور و سقوط پهلوی در بخشی از خاطرات خود با عنوان «شیطانی به نام اشرف» به موضوع دخالت اشرف پهلوی در قاچاق موادمخدر در سطح ایران و اروپا اشاره می کند و می نویسد:

«اشرف قاچاقچی بین المللی بود و به طور مسجل عضو مافیای آمریکاست. او به هر کجا که می رفت در یکی از چمدان هایش هروئین حمل می کرد و کسی هم جرأت نمی کرد آن را بازرسی کند. این مسأله توسط بعضی از مأمورین به من گزارش شد و من نیز به محمدرضا اطلاع دادم که اشرف چنین کاری می کند. محمدرضا دستور داد که به او بگویید این کار را نکند. همین.

فردوست در صفحه ۲۶۵ کتاب خاطرات خود در خصوص قاچاق مواد مخدر توسط ارتشبد غلامعلی اویسی که سمت هایی چون وزیر کار و اموراجتماعی، فرماندهی نیروی زمینی ارتش، فرماندهی ژاندارمری کل کشور را در رژیم پهلوی عهده دار بود، کسی که مسئول کشتار مردم در ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ می باشد آورده است:

«اویسی از هیچ کاری برای بستن بار خود کوتاهی نکرد. زمانی که فرمانده ژاندارمری بود، سهم خود را از تریاک‌های وارده از افغانستان و ترکیه بر می‌داشت و زنش در کرمان تشکیلات سازماندهی فرم تریاک در خانه داشت. او تریاک‌های مکشوفه را نیز بلند می‌کرد و می‌فروخت. گاه روزنامه‌ها می‌نوشتند که مثلاً در زیرسازی یک تن تریاک کشف شده است. قاعدتاً باید این تریاک‌های مکشوفه به سازمان خاص در دادگستری تحویل می‌شد، ولی اویسی آن را عوض می‌کرد و به جایش ماده‌ای که مخلوطی از چند گیاه است تحویل می‌داد که رنگ و بوی تریاک داشت. باید بگویم که تریاک‌های موجود در دادگستری تریاک نبود و … آن را همین مخلوط بود که یک کیلوی آن یک ریال ارزش نداشت. اویسی از این طریق طی چند سالی که در ژاندارمری بود حداقل ۵ میلیارد تومان دزدید و همه را دلار کرد و به خارج برد.»

البته در بسیاری از اسناد آمده که خود شاهان و درباریان پهلوی به انواع مواد مخدر معتاد بودند.از جمله کارهای رضاشاه که کمتر به آن اشاره شده است استعمال مواد مخدر بوده است.مشهور است وی به ماده‌ی افیونی تریاک اعتیاد داشته و حتی یک نفر نیز مسئول تهیه کردن مقدمات روزانه‌ی آن بوده است. فرودست در این مورد در ص ۷۷ کتاب خود می‌نویسد:
رضاخان تریاک می‌کشید، ولی ظاهراً حالت تجویز و معالجه داشت.گویا شخصی به او گفته بود اگر هر روز این مقدار معین تریاک بکشی از همه مرض‌ها مصون می‌مانی، به شرطی که منظور لذت بردن از تریاک نباشد!او نیز همیشه این برنامه را با دقت انجام می‌داد و متصدی این کار نیز مشخص بود.

خیابان مولوی در زمان طاغوت

حال با این اوصاف باید میزان تولید مواد مخدر را در ابتدای انقلاب در افغانستان را با زمان حال مقایسه کنیم . در ابتدای انقلاب این آمار حدود ۲۰ هزار از اراضی افغانستان را شامل می شد ولی هم اکنون حدود ۲۶۰۰۰۰از اراضی این کشور به کشت مواد مخدر احتمام دارند.مبارزه با مواد مخدر در زمان پیش از انقلاب بسیار به ندرت اتفاق می افتاد و حتی کمپ هایی نیز برای ترک اعتیاد وجود نداشت ولی اکنون این مبارزه به اوج خود رسیده و در همه استان ها کمپ هایی برای این امر وجود دارد حتی بسیاری از کشور ها در حال حاضر درصددند از تجربیات ایران در مبارزه با اعتیاد استفاده کنند.شاید یکی از دلایل عدم پیش بینی اعتراضات مردمی در سال های منتهی به انقلاب را در نشئگی و خمار یدرباریان پهلوی باید دید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme