https://telegram.me/empireoflies

میهمانی باشکوه دربار پهلوی برای ثریا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: با پخش نوزدهمین قسمت از سریال تلویزیونی معمای شاه، میهمانی باشکوه دربار پهلوی برای ثریا اسفندیاری همسر دوم محمد رضا نمایش داده می شود. همچنین در این قسمت، به ماجرای آشنایی «پروین غفاری» با شاه ایران اشاره خواهد شد.

پخش سریال تلویزیونی «معمای شاه» پس از یک ماه وقفه از جمعه این هفته آغاز می شود و بینندگان در قسمت نوزدهم شاهد اتفاق های مختلفی خواهند بود که بخشی از آن به زندگی شخصی محمدرضا مربوط می شود.

دومین پادشاه پهلوی در طول دوران سلطنت خود، معشوقه‌های مختلفی داشت که یکی از آن‌ها «پروین غفاری» است. مرحوم غفاری در سال‌های پس از انقلاب کتابی با عنوان «تا سیاهی در دام شاه» منتشر کرد که حاوی خاطرات وی با پادشاه پهلوی بود. او تیرماه سال ۱۳۹۲ درگذشت و در قسمت پیشین «معمای شاه» با ایفای نقش وی توسط آرام جعفری، بخش‌هایی از زندگی وی مورد توجه سازندگان «معمای شاه» قرار گرفت. حالا در قسمت نوزدهم این سریال که جمعه ۲۱ اسفند ماه پخش خواهد شد، جزئیات بیشتری از آنچه میان وی و پادشاه پهلوی گذشته به تصویر کشیده خواهد شد.

در این قسمت شاهد ادامه آشنایی محمدرضا با ثریا اسفندیاری خواهیم بود. ثریا پس از حضور در کاخ پادشاهی، از سوی محمدرضا برای پاسخ به خواستگاری تحت فشار قرار داده شده است. ثریا بیمار است و محمدرضا فرصت اندکی برای پاسخگویی او تعیین کرده است.

این سریال ۸۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. ۸۰ بازیگر اصلی، ۵۲۰ بازیگر فرعی و بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

«معمای شاه» به‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ هم‌زمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد.

این سریال جمعه‌شب‌ها ساعت ۲۲ به‌صورت هم‌زمان از شبکه یک سیما و شبکه HD پخش می‌شود.

منبع: اتاق خبر ۲۴
انتهای پیام/

با پخش نوزدهمین قسمت از سریال تلویزیونی معمای شاه، میهمانی باشکوه دربار پهلوی برای ثریا اسفندیاری همسر دوم محمد رضا نمایش داده می شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme