https://telegram.me/empireoflies

میخ آخر درویش‌پور بر تابوت اپوزیسیون تبعیدی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمهرداد درویش پور  در گفتگویی با سیروس ملکوتی از مجریان شبکه های ماهواره ای به نقد جریانات اپوزیسیون در خارج کشور پرداخته است. وی در ابتدا به ناگزیر بودن سرنگونی بلوک شرق در دهه ۹۰ میلادی اشاره می کند و می گوید این استبداد پادگانی چاره ای جز زوال در مقابل لیبرالیسم نداشت. این سخنان در حالی ایراد می شود که درویش پور در دهه شصت در ایران از نظریه پردازان جریان چپ بود و سال ها حتی برای دفاع از جریانات کمونیستی حتی مبارزه مسلحانه نیز داشته است.

وی در بخشی از مصاحبه خود می گوید اپوزیسیون در سال های اخیر دچار گیر کردگی سیاسی شده است زیرا شکاف فزاینده بین اپوزیسیون و دغدغه های روزمره مردم به انزوای نسبی اپوزیسیون تبعیدی انجامیده است و از طرفی حاشیه نشینی دوگانه بخش مهمی از اپوزیسیون تبعیدی که بسر بردن در پیله تبعید و به روز نشدن آن را به همراه داشته است باعث شده این پدید در بین این نیرو ها تشدید شود.

وی همچنین پیری و فرسودگی اپوزیسیون و گسست نسلی آن با نسل جوان که زبان، خواست ها و فرهنگ دیگری را نمایندگی می کند را عامل دیگری در جاماندن اپوزیسیون از نسل های جدید مخالف نظام دانسته و پیش بینی کرده این شکاف روز به روز بیشتر شده و دیگر حتی کشور های مخالف ایران اسلامی نیز به این نیرو ها اعتماد و اعتقادی ندارند.

وی که در گذشته فعالیت های فمنیستی گسترده ای را در خارج کشور نمایندگی می کرده در این مصاحبه با انتقاد از مردسالارانه بودن فعالیت های اپوزیسیون گفته که فرهنگ مردانه حاکم بر گروه های مخالف نظام  که گسست جنسیتی را موجب شده است و از مشارکت زنان در گروه های سیاسی کاسته موجب شده تا بخش های زیادی از توان گروهک ها از آن ها ستانده شود و این موضوع ضربه بزرگی بر پیکره نحیف اپوزیسیون زده است.

این روز ها در پی شکست های پی در پی جریانات ضد انقلاب در خارج کشور در مقابله با نظام اسلامی هر کدام از این گروه ها یکدیگر را متهم می نمایند که تمامی مشکلات و شکست ها بر عهده طرف مقابل است. البته در لوای این انتقاد ها برای این که حامیان خود را بیش از این مایوس نکنند هر از چند گاهی در یکی از کشور های اروپایی به قصد وحدت کنار هم جمع می شوند ولی باز هم اختلافات افزایش می یابد و دست از پا دراز تر به خانه خود باز می گردند.

لازم به یاد آوریست که درویش پور علاوه بر فعالیت سیاسی در مخالفت با نظام اسلامی از تز ازدواج هم جنس بازان نیز حمایت می کند و اعتقاد دارد که با این اعتقادات و به روز نگه داشتن خود می تواند به نسل جوان اپوزیسیون نزدیک شود.وی در یک برنامه تلویزیونی چند سال پیش گفته بود: ”من عمیقا بر این باور هستم که ما در ایران باید آرزومند جامعه ای باشیم که تنوع جنسیتی در آن به رسمیت شناخته شود. چند گونگی مربوط به گرایش جنسی، به گونه ای که هیچ گرایش جنسی به دیگر گرایش های جنسی برتری نداشته باشد. هر چه تساهل در گرایشات جنسی را کمتر کنیم شانس بیشتری برای یک جامعه دموکراتیک و جامعه سالم تر خواهیم داشت.”

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مهرداد درویش پور  در گفتگویی با سیروس ملکوتی از مجریان شبکه های ماهواره ای به نقد جریانات اپوزیسیون در خارج کشور پرداخته است. وی در ابتدا به ناگزیر بودن سرنگونی بلوک شرق در دهه ۹۰ میلادی اشاره می کند و می گوید این استبداد پادگانی چاره ای …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme