https://telegram.me/empireoflies

موضع منافقانه بی بی سی در قبال تحولات یمن

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:۶ فروردین امسال تجاوز عربستان به مردم یمن یک ساله شد تجاوزی که صدای حامیان غربی عربستان را نیز درآورده و سازمان عفو بین الملل آن را وحشیانه ترین حملات بعد از جنگ دوم جهانی قلمداد کرده .

در این میان سیاست های رسانه های بیگانه غربی در منعکس نمودن واقعیات این حملات بسیار مزورانه تر از حمایت های علنی این کشور ها از ائتلاف عربی در حمله به مردم یمن است . تا جایی که این رسانه ها از انعکاس کشتار های عربستان و حامیانشان تنها به اشاراتی محدود از این جنگ اکتفا نمودند و گاها کشتار های حملات هوایی عربستان را به نام شیعیان این کشور تمام می کردند .در یک سال و نیم اخیر نیز مردم یمن در پایتخت و دیگر شهر های بزرگ این کشور به صورت مداوم از سیاست ها و مقاومت جنبش انصار الله حمایت کردند و بار ها در پایتخت تظاهرات ملیونی برای حمایت از مقاومت شکل گرفت اما رسانه های غربی و در صدر آنها بی بی سی هیچ گاه این تجمعات را به صورت کامل پوشش خبری ندادند و همواره بهانه شان نیز این بود که در یمن خبرنگاری ندارند اما این رسانه در کشور هایی مثل ایران که همواره فعالیت شان به دلایل مختلف ممنوع است به صورت ۲۴ ساعته برنامه خبری تولید می کنند بنابراین این دلیل موجه ای برا نپرداختن به حوادث یمن نمی تواند باشد .

در بمباران های سعودی تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند.رسانه های بزرگ جهانی خبرهای مربوط به یمن را کاملا در حاشیه نگه داشته اند تا دست عربستان برای جنگی که راه انداخته باز باشد. خود رسانه های بزرگ گاه از جنگ عربستان علیه یمن به عنوان “جنگ فراموش شده” نام می برند.

در جنگ ایران و عراق هم رسانه های بزرگ جهان چنین برخوردی با این جنگ داشتند و برای اینکه جنگ بهتر و عمیق تر ادامه پیدا کند، نورافکن های خود را بر این جنگ ننداختد. در جنگ یمن بی بی سی با وجود اینکه به راحتی می تواند خبرنگار به آن منطقه روانه کند ولی به دلایل گفته شده هیچ یک از خبرنگاران خود را به آن منطقه اعزام نکرده و دلیل آن را بسته بودن راه هوایی به این کشور می داند .
شورای امنیت سازمان ملل نیز تا سالها در جنگ ایران و عراق و هم اینک در جنگ یمن، قطعنامه های قاطع و موثری صادر نمی کرد – و نمی کند – تا جنگ به خوبی راه خود را برود و هدف آغازگران جنگ تامین شود.

در روز های اخیر با نزدیک شدن شکست حتمی عربستان در باتلاق یمن رسانه های غربی شروع به انعکاس جهت دار تظاهرات مردم یمن در راستای حمایت از علی عبدالله صالح نموده اند و تجمعی را که در آن هواداران انصارالله و حوثی های یمن شرکت دشتند را به نام حامیان صالح نامگذاری نمودند و در حالی که سخنران این تجمع رهبر شیعیان یمن بوده وی را در حاشیه قرار داده اند تا نفوذ وی در نزد مردم  پایین نشان دهند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme