https://telegram.me/empireoflies

موج توئیتری بر‌علیه دروغ پراکنی‌های علی نژاد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  در چند روز اخیر یک بازیکن زن فوتبال ایران ادعا کرده به دلیل نداشتن حجاب در سفر شخصی خارجی، از تیم ملی فوتبال زنان ایران حذف شده است. شیوا امینی بازیکن سابق تیم ملی فوتسال ایران و لیگ برتر این مطلب را در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است. این بازیکن فوتبال با انتشار متنی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به شدت از این تصمیم انتقاد کرد.

وی در اینستاگرام عکس‌هایی از بازی فوتبال خود بدون حجاب در سفرهای خارجی منتشر کرده است. از چند روز قبل که این خبر منتشر شد موضوع خط خوردن وی به یک جنجال خبری در فضای مجازی و برخی شبکه‌های ماهواره‌ای تبدیل شد.
اولین بار خود امینی در صفحه اینستاگرامش با انتشار تصاویری اعلام کرد که به خاطر تمرین غیر رسمی بدون حجاب در یکی از باشگاه‌ها تنبیه شده و از لیست تیم ملی فوتسال حذف شده است.
او با لحن عصبانی و تند مسئولان تیم فوتسال را به خاطره این تصمیم مورد اعتراض قرار داد و گفت دیگر به ایران برنخواهد گشت و در خارج اقامت خواهد گزید.
مسیح علی نژاد که به گفته برخی آگاهان در این پروژه نقش به سزایی داشته در همان روزهای اول مصاحبه‌های متعددی را با وی داشته وو یک بار دیگر موضوعی را یافته که با آن به حجاب و عفاف زنان ایرانی حمله‌ور شود.

علی نژاد در مصاحبه با وی می‌گوید برای مسئولان ورزشی، حجاب مهم‌تر از ورزش زنان است، مهم‌تر از و مدال آوردن و افتخار آفریدن و  بازیکنان فوتبال را زیر ذره بین قرار می‌دهند و حتی زندگی شخصی‌شان را هم رصد می‌کنند.

همه این دروغ‌پراکنی های تا زمانی بود که علی نزاد ادعا نمود که نیویورک‌تایمز هم مصاحبه وی با این بازیکن را منتشر کرده است تا این‌گونه جلوه دهد که موضوع عدم دعوت یک بازیکن زن به تیم فوتسال در ایران موضوعی جهانی شده است .

اما از دیروز انتشار برخی دروغ‌های وی در فضای توییتر و همچنین جوابیه و بیانیه‌ای که فدراسیون فوتبال در قبال این موضوع داد کل پروژه علی نژاد را که با هماهنگی این بازیکن طراحی شده بود برهم زد.

فدراسیون فوتبال در بیانیه خود تأکید نمود که پیرو انتشار ادعای شیوا امینی در فضای مجازی مبنی بر خط خوردن از فهرست تیم ملی به دلیل عدم رعایت حجاب اسلامی در سفر شخصی، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به اطلاع می‌رساند نامبرده طی سال ٢٠٠٩ برای حضور دربازی‌های داخل سالن آسیایی به تیم ملی دعوت و به ویتنام اعزام شدند و آخرین حضورشان در عرصه فوتسال به‌عنوان بازیکن تیم باشگاهی متین ورامین بوده که در دومین بازی لیگ در سال ١٣٨٩دچار آسیب‌دیدگی شدند و در اولویت انتخاب توسط کادر فنی فوتسال برای تیم ملی قرار نگرفتند و پس‌ازآن به‌هیچ‌عنوان از سال ١٣٨٩عضو تیم ملی نبودند که موضوع عدم رعایت حجاب در سفر شخصی دلیلی برای حذف نامبرده باشد.

همچنین برخی فعالین رسانه‌ای با انتشار متن‌هایی ثابت کردند که مصاحبه و نظرات علی نژاد هیچ گاه در نیویورک تایمز منتشر نشده بلکه فقط در یک مجله که نیویورک تایمز حامی مالی وی است منتشر شده.

این دروغ سازی های علی نژاد باعث شد که افراد زیادی در فضای توئیتر و فیس بوک بر علیه وی موضع گیری کنند و تمامی خبر ها و مصاحبه های وی را دروغ پراکنی و شایعه سازی قلمداد نمایند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme