https://telegram.me/empireoflies

از موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان تا رئیس جمهوری که مشتری همیشگی بازیگران فیلم‎های مستهجن است+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغطی ماه‌های گذشته موج جدیدی از رسوایی‌های اخلاقی وجنسی مقامات سیاسی ارشد و هنرمندان مشهور آمریکا و اروپا افشا شد.

اگرچه رسوایی اخلاقی مقامات ارشد سیاسی و افراد مشهود جهان غرب موضوع تازه‌ای نیست، اما آنچه که این مسئله را هم‌اکنون در کانون رسانه‌ای قرار داده‌ این است که افراد قربانی همانند گذشته ترس خود را کنار گذاشته و در اقدامی هماهنگ دست به افشاگری زده‌اند.

افشاگری جنسی از کجا آغاز شد؟

با اینکه تفاوت بنیادینی بین تمام روسای جمهور تاکنونی آمریکا وجود ندارد و همه به نوعی پیش‌برنده سیاست‎های خصمانه این کشور علیه ملت‎های دیگر در نقاط مختلف جهان بوده‌اند اما به تأکید بسیاری از کارشناسان دونالد ترامپ بیش از هر کس دیگری «روح آمریکایی» را به نمایش می‌گذارد.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

با ورود دونالد ترامپ به رقابت‎های انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا، نخستین موج افشاگری رسوایی‌های جنسی آغاز شد؛ هر چه بیشتر ورود ترامپ به کاخ سفید و تکیه‌زدن بر صندلی ریاست‌جمهوری آمریکا حتمی‌تر می‌شد، زنان قربانی بیشتری رسوایی اخلاقی وی را برملا می‌کردند.

اتهامات جنسی علیه رئیس جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۶ یعنی زمانی آغاز شد، هنگامی که یک نوار ویدئویی از صحبت‎های وی درباره زنان منتشر شد. ترامپ در این نوار ویدئویی که مربوط به مصاحبه او با «بیلی بوش» در سال ۲۰۰۵ است از کلماتی زشت و رکیک درباره زنان استفاده می کند. پس از انتشار این نوار ویدئویی، زنان زیادی جرأت یافتند و دونالد ترامپ را به آزار جنسی متهم کردند.

از سال ۲۰۱۶ تاکنون ده‌ها زن رئیس‌جمهور آمریکا را متهم به آزار جنسی کرده‌اند به گونه‌ای که در مواردی رسواکننده دونالد ترامپ مجبور شده مبالغ هنگفتی برای حق‌السکوت آنها پرداخت کند.

ترامپ مشتری همیشگی بازیگران فیلم‎های مستهجن

نشریه «وال‌استریت ژورنال» در ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸ افشا کرد که «میشل کوهن» از وکلای دونالد ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به یک بازیگر زن فیلم‎های مستهجن پرداخت کرده تا روابطه نامشروع خود با ترامپ را مخفی نگه‌دارد.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

چند هفته پس از افشاگری وال‌استریت ژورنال، «نیویورکر» نیز طی گزارشی به برخی جزئیات درباره ارتباط نامشروع دونالد ترامپ با «کارن مک‌دوگل» مدل مجلات مستهجن و نیز تلاش‌های صورت گرفته برای مخفی نگه داشتن این رابطه پرداخت.

بنا به این گزارش رابطه ترامپ با «کارن مک‌دوگل» مربوط به سال ۲۰۰۶ است، یعنی هنگامی که ترامپ با ملانیا ازدواج کرده بود و پسرش «بارون» نیز متولد شده بود.

در همین حال کناب «آتش و خشم» که موضوع اصلی آن روابط پشت‌پرده دولت ترامپ و دیدگاه کارکنان درباره رئیس‌جمهور است چاپ می‌شود؛ «استیو بنون» استراتژیست سابق دولت ترامپ و از نزدیکان وی در گفتگو با «مایکل ولف»، نویسنده کتاب «آتش و خشم» فاش کرده که وکیل ترامپ در دوران انتخابات ریاست جمهوری برای مخفی ماندن روابط نامشروع وی به ۱۰۰ زن پول‌های زیادی را پرداخت کرده‌است.

مجری زن فاکس‌نیوز هدف حمله جنسی ترامپ

رسوایی‌های جنسی دونالد ترامپ تنها محدود به روابط نامشروع با بازیگران فیلم مستهجن نبوده بلکه ده‌ها زن دیگر از جمله «جولیت هودی» از مجریان سابق شبکه خبری «فاکس‌نیوز نیز ترامپ را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده‌اند.

جولیت هودی در یک برنامه در شبکه رادیویی «WABC» فاش کرد که او نیز از قربانی‌های آزارهای جنسی رئیس‌جمهور آمریکاست.

وی می‌گوید که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در سال ۲۰۰۵ او را در آسانسور «برج ترامپ» مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‌است.

رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

نشریه نیویورک تایمز آمریکا در روز ۵ اکتبر گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد «هاروی وینستین» از مشهورترین تهیه‌کنندگان هالیوود و با نفوذترین چهره‌های صنعت سینما در آمریکا به مدت سی سال به آزار جنسی زنان پرداخته است.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

همزمان هفته‌نامه نیویورکر نیز پس از ماه‌ها تحقیق و گفتگو با زنان قربانی و جمع آوری مدارک واسناد بسیار طی گزارشی مستند اعلام کرد که «واینستین» طی سال‌های طولانی فعالیت حرفه‌ایش در صنعت سینما زنان زیادی را مورد آزار واذیت جنسی قرار داده‌است.

بنا به این گزارش‌ها این چهره مشهور فرهنگی آمریکا، با استفاده از قدرت خود اغلب زنان جوان را به بهانه جلسات کاری دعوت و درنهایت آن‌ها را مجبور می‌کرده تا به خواسته‌های جنسی او پاسخ دهند.

۸۲ زن قربانی رفتارهای جنسی کارگردان مشهور

در پی افشای رسوایی اخلاقی «هاروی وینستین»، بیش از ۸۲ زن دیگر از جمله چهره‌های مشهوری مانند آنجیلا جولی، گوئنیت پالترو، لایست آنتونی، آسیا آرجنتو، روزانا آرکت، جسیکا بارت و کیست بکینسل اعلام کردند که آن‌ها نیز هدف سوء‌رفتار جنسی «واینستین» قرار گرفته‌اند و هم‌اکنون نیز علیه وی به دادگاه شکایت کرده‌اند.

بازیگر منحرف خانه پوشالی

موج افشاگری‌های جنسی در هالیوود خیلی زود گریبان «کوین اسپیسی» بازیگر مشهور مجموعه «خانه پوشالی» را نیز گرفت؛ «آنتونی رپ» بازیگر آمریکایی فاش کرد در سال ۱۹۸۶هنگامی که ۱۴ ساله بوده، «اسپیسی» قصد داشته او را مورد تعرض جنسی قرار دهد. این افشاگری بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت تا جایی که گفته شد به خاطر این رسوایی قرار است از «خانه پوشالی» کنار گذاشته شود و بازیگر دیگری نقش او را در قسمتهای پایانی انجام دهد.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

موج افشاگری با هشتگ Metoo#

در پی ایجاد هشتگ « من هم» (Metoo#) در شبکه‌های اجتماعی برای تشویق زنان و دختران جوان به بیان تجربه‌های آزار و اذیت جنسی در محیط کار خود، طیف وسیعی از رسوایی اخلاقی و جنسی چهره‌های مشهور آمریکا و کشورهای اروپا افشا شد.

پارلمان اروپا جایگاه امن فساد اخلاقی

با افشای فساد اخلاقی چهره‌های مشهور سیاسی و فرهنگی آمریکا و شکستن سکوت شمار زیادی از زن‌های قربانی آزار و اذیت جنسی آن‌ها این‌بار گزارش‌هایی از فساد اخلاقی مقامات ارشد پارلمان اروپا و همچنین نمایندگان مجلس و وزرای دولت انگلیس منتشر شد.

پایگاه خبری «ساندی تایمز» گزارش داد که تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد پارلمان اروپا بستری برای آزار و اذیت جنسی است و برخی از مقامات ارشد پارلمان بر این عقیده هستند که می‌توانند هر اقدامی با کارمندان زن جوان در این پارلمان انجام دهند.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

ساندی تایمز در گزارش خود به مصاحبه با ده‌ها تن از کارمندان زن جوان اشاره می‌کند که از سوی سیاستمداران اروپایی مسن‌تر و به خصوص دارای همسر و فرزند مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

ساندی تایمز می‌نویسد: این نخستین بار نیست که مقامات بلند پایه مرد در اتحادیه اروپا به چنین رفتار‌های ناپسندی متهم می‌شوند. «پولیتیکو یوروپ» نیز در گزارشی نوشت که تاکنون شواهد مربوط به آزار و اذیت جنسی به ۸۷ زن و ۶ مرد را جمع‌آوری کرده است.

افشای رسوایی جنسی نمایندگان انگلیس

با افشای رسوایی جنسی در پارلمان اروپا، رسانه‌های انگلیس نیز گزارش‌هایی از فساد اخلاقی گسترده نمایندگان پارلمان انگلیس و برخی از وزرای دولت این کشور منتشر کردند.

بر پایه گزارش‌های مستند این رسانه‌ها، ۳۶ نماینده پارلمان انگلیس و چند تن از وزرای دولت «ترزا مِی» مشاوران و کارکنان دفاتر خود را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‌اند.

موج افشاگری تعرضات جنسی به زنان در آمریکا و اروپا؛ از فساد اخلاقی هنرمندان هالیوود تا نمایندگان پارلمان انگلیس

در پی افشای رسوایی جنسی نمایندگان پارلمان و برخی از وزرای دولت انگلیس، «ترزا مِی» نخست‌وزیر انگلیس در نامه‌ای به «جان برکو» رئیس مجلس عوام این کشور با ابراز نگرانی شدید از رسوایی اخلاقی نمایندگان مجلس، خواستار رسیدگی فوری و تغییر وضع موجود شد.

در بخشی از نامه «می» آمده‌است: دیگر نمی‌توان چنین وضعیتی را تحمل کرد، این نوع رفتار با کارکنان اصلا عادلانه نیست، بسیاری از آن‌ها جوانانی هستند که درنخستین شغل خود پس از فارغ‌التحصیلی مشغول هستند. سپاسگزار خواهم بود اگر از تمام اختیارات قانونی خود برای برخورد با این مسئله به کار بگیرید تا بتوان اعتبار و حیثیت پارلمان بیش از این خدشه‌دار نشود.

منبع: میزان

انتهایی پیام/

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

طی ماه‌های گذشته موج جدیدی از رسوایی‌های اخلاقی و جنسی مقامات سیاسی ارشد و هنرمندان مشهور آمریکا و اروپا افشا شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme