https://telegram.me/empireoflies

موج استقلال‌خواهی به آمریکا رسید

اختصاصی: جنبش مقابله با رسانه های بیگانه، امپراتوری دروغ: خبرگزاری انگلیسی رویترز (Reuters) در گزارشی به قلم «اسکات مالونه»، در بحبوحه همه‌پرسی استقلال اسکاتلند که پنج‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، اقدام به انجام یک نظرسنجی در میان آمریکایی‌ها کرده است.

این نظرسنجی از سوی «رویترز» و «موسسه ایپوس» به صورت مشترک و در فاصله زمانی اول تا ۲۵ شهریور انجام شده است و در آن ۸ هزار و ۹۲۵ آمریکایی مشارکت داشته‌اند. بر اساس نتایج این نظرسنجی، یک چهارم آمریکایی‌ها خواستار استقلال ایالتشان از دولت مرکزی هستند. آمریکا نزدیک به ۳۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

تجزیه-آمریکا-رویترز

طبق این نظرسنجی ۲۳/۹ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند خواستار تبدیل ایالتشان به یک کشور مستقل هستند. در این بین عده‌ای از آمریکائی‌ها، «قویا» خواستار استقلال شده‌اند. تحلیل دقیق‌تر نتایج نظرسنجی نشان داده که جمهوری‌خواهان و ساکنان ایالات غربی تمایل بیشتری به جدایی دارند و در طرف مقابل، دموکرات‌ها و ساکنان ایالات شمال‌شرقی مخالف این کار هستند. پیش از این نیز خبرهایی از افزایش تمایلات استقلال‌طلبانه در ایالت تگزاس منتشر شده است.

البته موضوع تجزیه‌طلبی در آمریکا به وقایع اخیر در اسکاتلند محدود نمی‌شود. اوایل امسال نیز بیش از میلیون‌ها آمریکایی به شدت خواهان و پیگیر جدایی ایالت‌های خود بودند و از رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند تا حقشان در مورد اجرای همه‌پرسی و جدا شدن را به طور مسالمت‌آمیز به آنها اعطا کند. این ایالت‌ها شامل: فلوریدا، آلاباما، ایندیانا، نیوجرسی، شمال و جنوب کارولینا و مونتانا و اورگن، میسوری، می‌سی‌سی‌پی، میشیگان، کنتاکی، تنسی، داکوتای شمالی و جورجیا و ارکنساس و نیویورک، آلاسکا، کالیفورنیا، نیوادا، اریزونا، دیلاویر، وایومینگ، اوهایو، اوکلاهوما، پنسیلوانیا، تگزاس و لویزیانا است.

تجزیه-آمریکا

ایالت لویزیانا نخستین ایالتی بود که در این مسیر گام برداشت و پس از آن تگزاس در نامه‌ای به کاخ سفید نوشت: ایالات متحده با مشکلات اقتصادی عمیقی روبروست که بر اثر اهمال حکومت مرکزی در اصلاح ساختار نظام هزینه‌های محلی و غیر آن پدید آمده و شهروندان آمریکایی از نقض آشکار حقوق خود در رنج هستند.

آمریکایی ها از پرداخت مالیات برای اداره جنگهای این کشور که هیچ نتیجه مثبتی نداشته است به تنگ آمده اند و ایالات های خود را ترغیب می کنند که قوانین فدرالی را ملغی اعلام کنند.

توماس نیلور رهبر جنبش “برای جمهوری ورمونت دوم” چندی پیش گفته بود: دولت فدرال سلطه و حکم خود را از دست داده و تحت نفوذ و سیطره دستورات وال استریت قرار گرفته است. امپراطوری آمریکا در حال فروپاشی است؛ آیا قصد دارید با کشتی تایتانیک غرق شوید یا قبل از پایان فرصت راهی برای برون رفت از این بحران بیابید؟
همچنین “ریک بری” فرماندار ایالت تگزاس در نشست محافظه‌کاران آمریکا اعلام کرده بود که جدایی را تایید می‌کند.

سخنگوی جنبش ملی تگزاس ،دیو موندی، نیز گفته بود: تنها پاسخ و راه حل ما جدایی است زیرا دولت مرکزی متلاشی شده  و نظام سیاسی کنونی هیچ راه حلی برای اصلاح آن ندارد. ایالات متحده آمریکا بر اساس نظام کنفدراسیون تشکیل شد که در آن ایالتهای مستقل بر اساس منافع دفاعی و اقتصادی با یکدیگر رابطه داشته باشند اما متاسفانه دولت فدرال در طول سالها سلطه خود را گستراند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme