https://telegram.me/empireoflies

موج استعفاء در BBCفارسی؛ جنگ قدرت بالا گرفت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:  موج سهمگین اختلافات در بی بی سی فارسی که از دو سال پیش با تغییر مدیر ارشد این رسانه و تقابل گروههای رقیب در آن شکل گرفته بود در حال حاضر به جایی رسیده است که در کمتر از یک ماه دو تن از نیروهای باتجربه و متخصص این رسانه امنیتی در اعتراض به این مشی رادیکال مدیران بی بی سی از سمت خود استعفا داده اند.

چند هفته پیش در خبری فرداد فرحزاد از مجریان باسابقه بی بی سی فارسی که در سال های اخیر از مجریان ثابت خبری این شبکه بوده اعلام کرد که از این شبکه استعفا داده . فرحزاد در چند ماه قبل از استعفای خود به دلیل اعتراضاتی که به مشی این رسانه و قدرت طلبی دیوانه وار مدیر بخش فارسی دیگر حضور فیزیکی در این شبکه نداشت و تنها در برخی از شبکه های مجازی اخبار این شبکه را پوشش میداد.

همانطور که در سال ۹۵ در امپراتوری دروغ پیش بینی کرده بودیم و از اختلافات عمده در بی بی سی فارسی نوشته بودیم دیروز هم خبر دیگری مبنی بر استعفای همراه با اعتراض از طرف یکی دیگر از کارکنان بی بی سی فارسی منتشر شد. پناه فرهاد بهمن که از تهیه کنندگان ارشد بی بی سی و از جمله افرادی بود که از قبل از تاسیس تلویزیون بی بی سی فارسی با بنگاه خبر پراکنی انگلیس همکاری می کرد در توئیتر خود متنی بلندی در خصوص دلایل استعفای خود نوشته و تاکید کرده که نشانه ای از اصلاحات در این شبکه نمی بیند بنابراین این شبکه را ترک می کند.

وی در بیان علت استعفای خود می نویسد:”۸ ماه اخیر در اعتراضی صنفی از حضور در خروجی رادیو و تلویزیون امتناع کردم. هرچند مدیریت ارشد به حقانیتم و بازنگری تصمیم‌های ناعادلانه مدیران بخش فارسی رای داد، اما متاسفانه عریان شدن عمق بی‌صداقتی و بی‌کفایتی مدیرانم، تحملشان را برایم غیرممکن کرد و نگذاشت این گره با دست باز شود”. وی در بخشی از متن توئیت خود نوشته که مدیران بخش فارسی بسیار غیر منطقی و زورگو هستند که این رویه و مشی سیاسی شان باعث شده در یک سال اخیر بیش از ۱۰ نفر از بخش فارسی جدا شوند و عطای کار در این شبکه را به لقایش ببخشند.

وی ادعا دارد که در ۸ ماه اخیر از حضور در رادیو و تلویزیون امتناع کرده این درحالی است که وی دو ماه پیش برای پوشش مسابقات جام جهانی از طرف این شبکه به روسیه اعزام شد و بارها گزارشاتی در خصوص این مسابقات برای بی بی سی تهیه نمود.

ضمنا وی سال گذشته در پی موج رسانه ای که برای ازدواج نوه ملکه توسط بی بی سی راه اندازی شده بود به این سیاست بی بی سی و همچنین ملکه انگلیس اعتراض کرده بود که امپراتوری دروغ آن زمان هم پیش بینی بر مبنای قانون منع توهین به ملکه و برخورد دولت انگلیس با وی داشت که گمان می رود این استعفای وی بی ربط با مواضع تند وی بر علیه ملکه انگلیس نباشد.

همچنین دستگیری یکی از کارکنان بی بی سی فارسی در تهران و تلاش ناکام دولت انگلیس برای آزادی وی بسیاری از کارکنان بی بی سی که از مشی جاسوسی این شبکه مطلع اند و انتظار حمایت های بی دریغ از طرف دولت انگلیس را دارند در روحیه این کارکنان بسیار تاثیر منفی گذاشته و یکی دیگر از دلایل اعتراض فرهاد بهمن نیز می تواند عدم تلاش موثر برای آزادی نازنین زاغری باشد که اختلافات وی با مدیران بخش فارسی را به نقطه اوج خود رساند.

همه این فرضیات در حالی مطرح می شود که اختلاف بنیان کن در میان طیف اصلاح طلب و برانداز بی بی سی فارسی تا کنون قربانی های بسیار زیادی را داشته حتی حسین باستانی از تحلیلگران ارشد این شبکه در یک سال گذشته بیش از ۶ ماه در این شبکه بایکوت شده بود چرا که مدیران طیف برانداز این شبکه وی و مسعود بهنود را به توطئه برای برکناری رزیتا لطفی و همفکرانش از مدیریت این شبکه متهم کرده بودند. هم چنین سال گذشته در ایام انتخابات فرناز قاضی زاده به مدت چند ماه به رادیو بی بی سی تبعید شد ولی به دلیل فضای بسیار بسته و خفقان حاکم در این شبکه هیچ کدام از کارکنان این شبکه تا وقتی که در این شبکه هستند به دلیل قراردادی که امضا نموده و یا حتی وقتی از این مجموعه جدا می شوند از ترس دستگاه جاسوسی انگلیس حق بازگو نمودن پشت پرده های این شبکه را ندارند بنابراین همیشه واقعیات را کتمان می کنند.

با سیر رویداد هایی که در حال حاضر در این شبکه مشاهده می کنیم در آینده نزدیک باید شاهد تغییر رویه در سیاست های خبری این شبکه باشیم یا این که منتظر شنیدن استعفاهای پی در پی در این شبکه باشیم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme