https://telegram.me/empireoflies

موج اخراج در VOA؛ نوبت به «سیامک دهقان‌پور» رسید

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به گزارش رسانه‌های ضدانقلاب، «سیامک دهقان‌پور» مجری بهائی برنامه افق شبکه «صدای آمریکا» (VOA) از تیم تولید و اجرای این برنامه کنار گذاشته شده است.

البته بر اساس گفته برخی ضدانقلاب خارج‌نشین «سیامک دهقان‌پور» از شبکه «صدای آمریکا» اخراج شده است و ادعای “کنار گذاشتن موقت” وی تنها برای کاهش حواشی پس از اخراج او است.

بر اساس اطلاعات بدست آمده، اختلاف نظرهای عمیق بین «محمد منظرپور» سردبیر ارشد صدای آمریکا (که چندی پیش از تل‌آویو به واشنگتون فراخوانده شد) و «سیامک دهقان‌پور» موجب جدایی وی از مجموعه برنامه افق در صدای آمریکا شده‌است. این اختلافات در زمینه مهمانان، موضوعات و نحوه پوشش خبری مسائل مربوط به ایران بوده است.

آخرین برنامه افق با اجرای «سیامک دهقان‌پور» در مورخ دوازدهم فروردین ۱۳۹۴ از شبکه «صدای آمریکا» پخش شد و پس از آن دهقانپور در مجموعه فعالیت‌های صدای آمریکا چه در پشت دوربین و چه در مقابل آن حضور نداشته است.

«سیامک دهقان‌پور» از سال ۱۳۸۲ به شبکه «صدای آمریکا» پیوست و برنامه افق بیش از ۶ سال پیش، با پیشنهاد و اجرای وی آغاز به کار کرد، اما در این مدت همواره در تیر رس نگاه منتقدان سیاست‌های مدیریت «صدای آمریکا» قرار داشته است. برخی از منتقدان «صدای آمریکا» معتقدند که «سیامک دهقان‌پور» تنها یک دوره گرافیک را گذرانده و با عرصه روزنامه‌نگاری و رسانه بیگانه است و بر اساس روابط پنهانی با مسئولان سابق VOA به این شبکه آمریکایی پیوسته است.

پس از انتصاب «ستاره درخشش» بهائی به مدیریت بخش فارسی «صدای آمریکا» و انتخاب «محمد منظرپور» به سردبیری ارشد این رسانه دولت آمریکا، موجی از اخراج‌ها و انفصال از خدمت عوامل این شبکه آغاز شد؛ اگرچه از تاثیر مثبت این تغییرات در میزان جلب مخاطب گزارشی منتشر نشده است.

«سیامک دهقان‌پور» مدت‌ها بود که اجرای برنامه‌ای موسوم به «افق» در شبکه صدای آمریکا را بر عهده داشت و به رغم عدم تسلط کافی بر مسائل سیاسی و توهین‌های متعدد به ملت ایران در برنامه یادشده، تا پیش از این هیچ‌گونه تذکر یا توبیخی دریافت نکرده بود، اما پس از اینکه عملکرد وی با اعتراض و واکنش صریح کارشناسان و مهمانان و مخاطبین این شبکه مواجه شد، مدیران «صدای آمریکا» را مجاب کرد که وی را کنار بگذارند.

از جمله مأموریت‌های محوله به «سیامک دهقان‌پور» از جانب مدیران بهائی «صدای آمریکا»، علاوه بر سیاه‌نمایی علیه نظام جمهوری اسلامی، شبهه‌پراکنی و وارونه‌نمایی درباره اعتقادات مذهبی مردم ایران بود، که گویا وی در انجام این وظایف نتوانسته رضایت کامل مسئولان این شبکه را جلب کند.

به نظر می‌رسد در ادامه موج اخراج‌ها در شبکه صدای آمریکا، افرادی همچون «آرش سیگارچی»، «مهدی فلاحتی» و «حمیده آرمیده» (همسرِ سیامک دهقان‌پور) از جمله کسانی هستند که در طوفان تغییرات این شبکه وابسته به دولت آمریکا غرق خواهند شد.

به گفته «امیرعباس فخرآور»، «سیامک دهقان‌پور» از جمله افرادی بود که در اخراج «کامبیز حسینی» از شبکه VOA نقش مهمی داشت؛ حالا، «کامبیز حسینی» که این روزها مشغول ساخت سری دوم برنامه پولتیک برای «رادیو فردا» است، از اخراج دهقان‌پور ابراز خوشنودی کرده است.

گفتنی است، «سیامک دهقان‌پور» و همسر و دخترش «مشیانه دهقان‌پور» بهائی بوده و دارای سابقه فساد اخلاقی گسترده‌ای هستند. «حمیده آرمیده» به اعتراف خود فردی همجنس‌باز است و «مشیانه دهقان‌پور» نیز به عنوان مانکن در مجلات مبتذل و مستهجن آمریکایی فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۸ دیدگاه

  1. این شبکه طوری سیاه نمایی میکنه که کاملا دشمنی خودشو آشکارمیکنه

  2. همه که بهایی هستن از تظر شما. منفی نگر نباشید لطفا. مخالف نظام بودن به منزله بهایی بودن اینها که نیست.

  3. این دروغ پراکنیها به درد نمیخوره دهقانپور بسیار مجری توانمندی بود و حیف شد نیستش ضمنا اینقد بهایی بهایی نکنید انسان را با انسایتش میشناسن نه دین و عقیده ش اگه نظر شما در مورد بهاییت اینطوره پس حرف سلفی تکفیریها در مورد شما هم صحیحه

  4. moteasefam baraye zehne naghesetoon…aksaran voa va bbc farsi ro doost daran khoda shahede

  5. دهقانپور در برنامه افق قوی و مسلط عمل می کرد وبعد از کسی نتوانسته جای اورا پرکند . کارهای دیگرش را نمی دانم

  6. با دهقان پور که بهای وغیره بود کاری ندارم ولی کثیف تر از سفیری تو زندگیم ندیدم ادم اینقد بد و وطن ف وش

  7. چرا در مورد دختر این آدم که هنوز به سن بلوغ نرسیده میگید مد [ویرایش شد] هست. بترسید از خدا

  8. ازایرانی بودن شماخجالت کشیدم.من رزمنده ۸سال دفاع ازکشورومصدوم شیمیایی هم هستم.اگربه دختران وزنان شمااینهمه افتروتوهین شودچکارمی کنید.گفتنی است گفتنی است راازکجایتان درآوردید.شرم برشما

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme