https://telegram.me/empireoflies

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر ماجرای مهاباد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از ماجرای اخیر در مهاباد، بار دیگر شبکه‌های اجتماعی از خبرها و تحلیل‌های بدون منبع پر شده و ماجرایی که هیچ یک از ابعاد واقعی آن معلوم نیست، در روزهای اخیر به مساله‌ای جنجالی تبدیل شده است.

هفته گذشته دختر جوانی که به عنوان مهماندار در هتل تارا مهاباد فعالیت می‌کرد، در حادثه‌ای مشکوک از طبقه چهارم این هتل به پائین پرتاب شد و در دم جان باخت. خودکشی دختر مهابادی در هتل تارای این شهر و تهییج مردم به اعتراض در این رابطه، مورد سوءاستفاده عناصر اپوزسیون و رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه قرار گرفت.

روایت‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های بیگانه که عمدتا با استفاده از عنوان «اخبار منابع محلی و مطلع» شکل گرفت، سعی نمود این موضوع را به گونه‌ای با نهادهای امنیتی مرتبط کند.

عناصر اپوزسیون خارج‌نشین نیز از جمله کمونیست‌ها، سلطنت‌طلب‌ها و سکولارها نیز تنها با هدف ایجاد ناامنی و افزایش اعتراضات، تلاش کردند دستگاه‌های امنیتی را عامل وقوع خودکشی دختر مهابادی معرفی کنند تا به اهداف شوم خود برسند.

تصویر از صفحه فیسبوک «مه‌لقا فخرآور» سلطنت‌طلب مقیم پاریس

تصویر از صفحه فیسبوک «مه‌لقا فخرآور» سلطنت‌طلب مقیم پاریس

البته این نقشه عناصر و رسانه‌های بیگانه برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در شهر مهاباد، با روشنگری مسئولان و آگاهی مردم انقلابی این شهر، خیلی زود همچون آبی بر آتش پایان یافت.

به نظر می‌رسد، یکی از دلایل سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه از ماجرای مذکور را می‌توان سکوت نابجای مسئولان ذی‌ربط درباره اطلاع‌رسانی شفاف و دقیق درباره چگونگی و افراد دخیل در این حادثه تلخ دانست. اگر مسئولان امر زودتر وارد می‌شدند و اطلاع‌رسانی می‌کردند، برخی اعتراضات هرچند محدود خیابانی و آتش کشیدن هتل تارا مهاباد پیش نمی‌آمد.

در اخباری که برای تشویش اذهان عمومی در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شد به‌وضوح مشخص بود که سکوت مسئولان، نخستین بهانه آشوب‌طلبان برای ادامه اغتشاشات بوده است.

بدون شک با جلوتر رفتن روند تحقیقات این پرونده در روزهای آینده، جزئیات جدیدی از ابعاد آن منتشر خواهد شد که می‌تواند سودجویی رسانه‌های بیگانه از این واقعه را روشن‌تر کند.

گفتنی است، معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی در نشست خبری که در تشریح جزئیات این واقعه برگزار کرد، درباره برخی جزئیات این حادثه گفت: “آنچه روشن است اینکه یک آشنایی قبلی بین مرحومه و مرد دخیل وجود داشت اما بر اساس معاینات پزشکی قانونی بر روی جسد متوفی، هیچ رابطه غیر اخلاقی بین این دو نفر شکل نگرفته است، اما بدلیل نحوه برخورد و دخالت مدیر هتل که خانواده مرحومه را در جریان آشنایی و دیدار این دو در یکی از اتاق‌ها قرار داده بود، مرحومه تلاش کرده تا برای حفظ آبروی خود و روبرو نشدن با مادرش که به دعوت مدیر هتل به این مجموعه دعوت شده بود از اتاقی به اتاق دیگر از طریق بالکن داخل شود که در همین حین سقوط کرده و جان می‌بازد.”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme