https://telegram.me/empireoflies

مهمترین سوژه تایم «بحران تجاوز در دانشگاه‌های آمریکا»

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از باشگاه خبرنگاران، گزارش اصلی «مجله تایم» که قرار است امروز دوشنبه ۲۶ می ۲۰۱۴ مصادف با ۵ خرداد منتشر شود به موضوع «تجاوز به عنف: بحران تجاوز جنسی در دانشگاه‌های آمریکا» اختصاص دارد. در این مقاله «الیزا گری» به برخی از گزارشهای ملتهب درباره دانشگاه «مونتانا» و شهر دانشگاهی «میسولا» به طور خاص و محیطهای دانشگاهی آمریکا به طور عام پرداخته است.

در گزارش کوتاهی از این مقاله که سایت «مجله تایم» منتشر کرده، آمده است:

«شهر دانشگاهی میسولا در ایالات مونتانا طی ۳ سال اخیر ۸۰ مورد تجاوز جنسی را به خود دیده و از این رو لقب «پایتخت تجاوز جنسیِ آمریکا» را گرفته است. اما این نامگذاری چندان هم درست نیست. در واقع میسولا در این زمینه شهر ویژه‌ای نیست و در آمریکا آمار متوسطی دارد».

نویسنده مقاله در ادامه می‌افزاید:

«عملا میسولا در شب، از شهری که به داشتن دانشگاه‌های دولتی خوب معروف است، به جایی تبدیل می‌شود که زنان جوان، قربانی حملات خشونت‌آمیز و وحشتناک می‌شوند؛ شاید به همین خاطر باشد که میسولا لقب «پایتخت تجاوز جنسیِ آمریکا» را کسب کرده است. با این حال، این نام مستعار اشتباه است. نامیدن میسولا به «پایتخت تجاوز جنسیِ آمریکا» در واقع گمراه کننده است. دانشگاه مونتانا مرکز حملات عجیب و غریب جنسی در بین موسسات آموزش عالی آمریکا نیست. حقیقت آن است که برای همه زنان جوان آمریکایی به خصوص کسانی که ۱۸ یا ۱۹ ساله هستند، با آغاز تحصیلات دانشگاهی، دانشگاه‌های آمریکایی مکانهایی بسیار خطرناک به حساب می‌آیند. آخرین تحقیقات نشان میدهد که طی دوران دانشگاه از هر ۵ زن، ۱ نفر قربانی تجاوز جنسی کامل و یا حداقل اقدام برای تجاوز می‌شود».

دانشگاه مونتانا هر ساله گزارشی را حاوی آمار جرائم سالانه، شکایت‌ها و تعرضات و… در این دانشگاه منتشر می‌کند. بر اساس این گزارشها، تعداد شکایات سالانه مربوط به جرایم جنسی برای سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در این دانشگاه که «تجاوز اجباری»، «تجاوز غیراجباری» و «تعرضات جنسی» را شامل می‌شود، به قرار زیر است:

«در سال ۲۰۰۸: ۲ مورد»
«در سال ۲۰۰۹: ۶ مورد»
«در سال ۲۰۱۰: ۷ مورد»
«در سال ۲۰۱۱: ۱۱ مورد»
«در سال ۲۰۱۲: ۸ مورد»

این گزارشها شامل جرائمی است که در محیط دانشگاه، خارج از دانشگاه و اماکن عمومی اتفاق افتاده است. «الیزا گری» در مجله تایم بنا بر آمار رسمی ادعا می‌کند که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، تنها ۱۲ درصد از تعرضات و تجاوزهای جنسی به پلیس گزارش شده است. بدین‌ترتیب با استفاده از آمار و اطلاعات منتشر شده توسط دانشگاه مونتانا در زمینه جرائم جنسی طی سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ و پذیرش آمار گزارشهای منتشر شده در «مجله تایم» می‌توان تخمین زد که در این دوره ۲۷۷ مورد جرائم جنسی (گزارش شده و گزارش نشده) اتفاق افتاده است.

بر اساس آمار منتشر شده در سایت دانشگاه مونتانا، به طور میانگین ۸ هزار و ۳۲۱ دانشجوی دختر در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. این بدان معنی است که از هر ۳۱ دانشجوی دختر، ۱ نفر در طی تحصیل در این دانشگاه مورد تعرض جنسی قرار گرفته است.

خبرگزاری تسنیم در ادامه پرونده «سبک غربی احترام به زن»، ترجمه این مقاله را منتشر می‌کند.

«مجله تایم» در سال ۱۹۲۳ به وسیله «بریتون هادن» و «هنری لیوس» به عنوان اولین مجله هفتگی آمریکا منتشر شد و امروز از پرمخاطب‌ترین مجلات جهان به حساب می‌آید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. این مطلب اگر در مورد ایران بود آنها چناندر بوق وکرنا میکردند که نگو ونپرس مگر چند بار از این فرصت ها به دست می آید که ما از که ما از آن بگذریم ، من ابزار رسانه ای در اختیار ندارم چون تخصص آن هم ندارم ولی تورا به خدا این مطلب را به گونه ای منتشر کنید که این افراد مثلا روشن فکر بدانند که بابرهنه شدن زن ها و نمایش اعضای بدنشان در جامعه و دیدن هر روزه این اندام های تحریک کننده زنان باعث بی تفاوتی مردان و گذشتن از کنار این خانم ها نمیشود ، مگر غریزه ای که خداوند در نهاد آدمی گزاشته است رنگ تکرار میگیرد نه نمی گیرد.
    این برهنگی بانوان جامعه باعث تحریک هر روزه و هر ساعت مردان می شود واین مطلب شامل تمام مردها می شود و فرق در این است که فردی میتواند لگام سرکش میلش را مهار کند و بسیاری هم نمی توانند ، چه بسا اگر این تحریک جنسی ادامه داشته باشد خیلی از مردانی که لگام شهوت به دست داشتن از مهار آن عاجز شوند. اگر این گونه بود که دیدن مکرر باعث بی تفاوتی بشود بنیان هیچ خانواده ای بیش از چند سال دوام نمی آورد و هر کدام اززوجین به علت تکرار مکررات و دلزدگی از این تکرار راه دیگری در پیش میگرفتند .
    یا علی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme