https://telegram.me/empireoflies

«من‌وتو» شایعه‌اش را دوباره تکرار کرد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمزمان با سفر استراتژیک حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به عراق که باب جدیدی از روابط با کشور همسایه ایران گشوده شد، شبکه من‌وتو انگلیس با پخش کلیپی سعی کرد رهاورد این سفر را به حاشیه ببرد.

این رسانه انگلیسی مدعی شد که کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک‌های مردم ایران را به زنان بی‌سرپرست عراقی اختصاص می‌دهد.

کاربران ضدانقلاب نیز بلافاصله به خط شدند و با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی ایران این موج را پی گرفتند.

من‌وتو که هنوز پس از گذشت چند ماه از کمپین «#شفافیت‌_مالی_منوتو» و سکوت مدیران و مجریان آن در برابر خود جوابی ارائه ندادند، شایعه‌ مشابهی را در ماه مبارک رمضان درباره افطاری دادن به فلسطینی‌ها مطرح کرده بود. (اینجا)

اما واقعیت این است که کمیته امداد امام خمینی(ره) تنها در ایران شعبه ندارد و در کشورهای مختلفی از جمله عراق، لبنان و … دارای شعبه است. تصاویر و فیلم‌های زیر این ادعا را ثابت می‌کند:

دانلود

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز بارها گفته اینکه ما از صدقات و انفاقات مردم ایران، ریالی به دیگر کشورها منتقل می‌کنیم کذب است. ما شرعا و قانونا حتی اجازه انتقال صدقات را از یک شهر به شهر دیگر و از یک استان خودمان به استان دیگر نداریم، آن وقت چگونه می‌توانیم این کمک‌ها و وجوهات مردمی را از ایران به کشور دیگری منتقل کنیم.

رسانه‌هایی مانند من‌وتو در برهه‌هایی که مردم ایران تحت فشارهای اقتصادی قرار دارند چنین شایعات بی پایه و اساسی می‌سازند تا ناامیدی را به جامعه ایرانی پمپاژ کنند و گذر این روزها را برای مردم ایران دشوار کنند، اما همواره در رسیدن به این هدفشان ناکامند. گفتنی است گزارش کمیته امداد نشان داد که در هشت ماهه سال ۹۷ که شرایط سختی در کشور حاکم بود، این کمیته در همه سرفصل ها به طور متوسط ۳۶ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme