https://telegram.me/empireoflies
رادیو فردا خواستار استمرار بهره کشی از کودکان است.

منافع مشترک رادیو فردا با باندهای مدیریت کودکان کار

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرسانه صهیونیستی آمریکایی رادیو فردا طی گزارشی با اشاره به درخواست تعدادی از مددکاران اجتماعی، تلاش می کند تا از جمع آوری کودکان کار جلوگیری کند. طرح جمع آوری کودکان کار، با هدف ایجاد فضایی بهتر برای کودکان کار آغاز شده است؛ اما رادیو فردا که ثابت کرده است هیچگاه امنیت اجتماعی مردم ایران برای آنان اهمیتی ندارد، به این طرح نیز هجمه می آورد. تعدادی از وکلا، استادان دانشگاه، مددکاران اجتماعی و فعالان حقوق کودک خواستار پایان دادن به طرح «جمع‌آوری کودکان کار و خیابان» شدند و تأکید کردند که حل این مشکل نیازمند شرایطی از جمله بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌های «آسیب‌پذیر» و برخورداری کودکان آنها از آموزش است. امضاءکنندگان این نامه که روز شنبه اول مهر، در خبرگزاری‌های ایران از جمله ایسنا منتشر شده، از شهردار تهران، رئیس سازمان بهزیستی و مشاور رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی خواستند که به طرح جمع‌آوری «کودکان خیابانی و متکدیان و غربال‌گری کودکان توسط سازمان بهزیستی» پایان داده شود.

در این نامه تأکید شده که جمع‌آوری کودکان «خیابانی» پس از دو دهه، نه تنها باعث کاهش تعداد این کودکان و یا تغییر در کیفیت زندگی آنها نشده بلکه باعث «ایجاد آسیب‌های جسمی و روانی» و «ترس و بی‌اعتمادی» این کودکان نسبت به سازمان‌های حمایتی دولتی شده است. نویسندگان این نامه، موضوع کودکان «خیابانی» را «معلول شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی» دانسته و تأکید کرده‌اند که حل این موضوع نیاز به «زمان کافی و اقدامات همه‌جانبه و منسجم ازسوی چندین وزارتخانه و سازمان» دارد.
 
با توجه به ممانعت رادیو فردا از جمع آوری کودکان کار، باید این سوال را از رادیو فردا پرسید که چه منافع مشترکی با شبکه های مخفی مدیریت کودکان کار دارند که جمع آوری این طفلان معصوم آن را تهدید کرده است. در این نامه «فقر و نابرابری و شیوع مشکلات اجتماعی در گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه» و «ضعف در برخورداری کودکان از آموزش به دلیل تبعیض‌های مختلف اجتماعی-اقتصادی، فرهنگی و سیاسی» از جمله عوامل به وجود آمدن پدیده کودکان خیابانی و کار اعلام شده است. نویسندگان این نامه معتقدند که منابع مالی کشور باید «با برنامه‌های منسجم کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت صرف بهبود معیشت، دسترسی به اشتغال و ارتقای شرایط زندگی گروه‌های در معرض آسیب جامعه و برخورداری کودکان آنها از آموزش و سلامت شود». از پانزدهم شهریورماه گزارش‌هایی درباره بازداشت تعدادی از کودکان «خیابانی» منتشر شده و این اقدام انتقاد برخی از فعالان مدنی و نمایندگان مجلس را به دنبال داشته است.
 
در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا، کودکان کار در بدترین شرایط ممکن به سر میبرند. در حدود ۵۰۰٬۰۰۰ کودک در حال کار در مزارع آمریکا هستند و قانون حمایت از این افراد از قبل از جنگ جهانی دوم تا به امروز دست‌خوش تغییر نشده است. این گروه را کودکانی تشکیل می‌دهند که غالباً از گروه مهاجرانی بوده‌اند که به طور غیرقانونی از آمریکای لاتین به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده‌اند. بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر، حداقل ۴۳ کودک بر اثر سوانح در حین کار جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/رادیو دیروز

رادیو فردا خواستار استمرار بهره کشی از کودکان است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme