https://telegram.me/empireoflies

منابع خبری شبکه های ضد ایرانی را بهتر بشناسیم

رصد دقیق مطالب منتشر شده در رسانه های مرجع ضد ایرانی نشان از آن دارد که محتوای تولید شده توسط این گروه ها از یک روند کاملا حساب شده،دقیق و در عین حال گزینشی پیروی می کند.

رسانه های همچون بی بی سی همواره مطالبی را بر می گزینند که بنحوی ضمن تخریب ارکان نظام اسلامی،دنباله روی محور های خبری ایشان و مرتبط با جریان سازی های رسانه های ضد ایرانی باشد.

یکی از برنامه های ثابت در شبکه ماهواره ای بی بی سی که در عین حال در سایت این شبکه بازتاب دارد،ارائه مطالب گزینشی از روزنامه های ایران است.

بررسی روزانه این مطالب نشان می دهد که بجز روزنامه کیهان که آن هم در بی بی سی سعی بعنوان تنها نماینده رهبری در مطبوعات ایران القا می شود،الباقی مطالب منتشر شده از یادداشت ها و سرمقاله ها گرفته تا مطالب طنز مولفه های ثابتی را بخود اختصاص می دهد.

نکته قابل تامل و حائز اهمیت در مورد انتشار مطالب مربوط به روزنامه ها این است که سلسله مطالب رصد روزنامه های ایران توسط فردی تهیه می شود که زمانی در روزنامه های داخلی ایران فعالیت داشته و در سالهای نه چندان دور به خارج از کشور گریخته است.

پویایی رسانه های داخل ایران نشان از ان دارد که چند صدایی و تضارب آرای حاکم،می تواند از نقاط مثبت آزادی بیان در کشور بحساب آید،اما مدیران شبکه های ضد ایرانی با چینش اطلاعات خاص در مطالب مهم خود ضمن سانسور ابعاد مختلف از اخبار داخل ایران،مخاطبین خود را در کانالی از ابهام و سیاهنمایی خبری قرار می دهند.

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme