https://telegram.me/empireoflies

ممکن است در کلوب شبانه با چند زن جوان همسفره شوید آنوقت…

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بی بی سی فارسی طی گزارشی از ترکیه به عنوان مکانی پرمخاطره برای گردشگران ایرانی ها یاد کرد.

در این گزارش می خوانید:”آقا جان ایرانی هستی؟” هر شبی که در خیابان استقلال یا بعضی دیگر از مناطق توریستی استانبول قدم می‌زنم، چند بار با این پرسش مواجه می‌شوم.

این سوال را معمولا مردان جوانی می پرسند که با چشمان جستجوگر چشم به راه مسافران خارجی هستند تا با وعده شبی خوش، آنها را با خود به یکی از کلوب‌های شبانه ببرند.

اما گاهی تنها خاطره‌ای که از آن شب خوش برای گردشگران “خوش خیال” باقی می‌ماند، خاطره نقره داغ شدن و احیانا دریافت چند سیلی محکم است.

چندی پیش در خبرها آمده بود که، دو مرد ایرانی ۴۰ و ۲۹ ساله در یک کلوب شبانه در محله فاتح استانبول به خاطر اعتراض به رقم بالای صورت حساب شان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و یکی از آنها در اثر ضربات چاقو جانش را از دست داده است.

در بیشتر موارد حمله به مسافران خارجی در این گونه مکان‌ها منجر به قتل نمی‌شود و مسافران فریب‌خورده هم که جیب شان به زور خالی شده، به خاطر آشنا نبودن به زبان ترکی و قوانین ترکیه، از شکایت کردن منصرف می‌شوند.

یک بار نگهبان ایرانی یکی از کلوب‌های شبانه استانبول برایم تعریف می‌کرد که “معمولا مسافران ایرانی بیشتر از دیگران بی‌خیال شکایت می‌شوند چرا که عمدتا از مراجعه به پلیس برای شکایت از بدرفتاری در یک عرق فروشی می‌ترسند.”

به هر حال،‌ معمولا مراجعه به پلیس ممکن است بی‌فایده باشد چرا که کلاهی که بر سر مسافر بی‌خبر گذاشته شده، بسیار موجه و قانونی است.

داستان از این قرار است که مسافری که به داخل کلوب شبانه دعوت شده، ممکن است به بهانه کمبود جا، سر میزی نشانده شود که چند زن جوان دورش نشسته‌اند. گاهی هم بعد از این که مسافر خارجی پشت میزی می‌نشیند،‌ چند دختر اطراف همان میز می‌نشینند.

زمانی که فرد صورت حسابش را می‌خواهد و با رقم کلانی مواجه می‌شود و به مبلغ اعتراض می‌کند، به او گفته می‌شود که آن خانم‌ها مهمان او بوده‌اند و حساب آنها پای اوست. البته در آن زمان، آن خانم‌ها دیگر رفته‌اند و خبری از آنها نیست.

اگر مشتری بر اعتراضش پافشاری کند، جوابش را نگهبان‌های درشت هیکل کلوب خواهند داد. مشتری معترض ممکن است کتک هم بخورد و در نهایت جیبش هم خالی می‌شود.

در یک مورد، یکی از مسافران ایرانی را در کلوب نگه داشتند تا دوستانش مبلغ قبض را از هتل برایش بیاورند.

به هر حال، تجربه به من نشان داده که اگر در یک شهر خارجی یک نفر با لهجه عجیب به شما نزدیک شد و به فارسی پرسید که ایرانی یا افغانستانی هستید یا به بهانه گرفتن فندک و کبریت، سر صحبت را باز کرد و از زیبایی خیابان لاله زار تهران یا پارک زرنگار کابل داد سخن سر داد،‌ بهتر است کمی مراقب باشید.

بی بی سی در حالی به گردشگری ترکیه و حضور ایرانی ها در این کشور انتقاد می کند که همه ساله شبکه جهانی خود را تبدیل به رپورتاژ تبلیغاتی خواننده های لس آنجلسی کرده و می کوشد تا ایرانیان بیشتری را جذب این تورها کند.

انتهای پیام/جام نیوز

بیشتر اوقات تنها خاطره‌ای که قرار است از شب های خوش استانبول برای گردشگران “خوش خیال” باقی بماند، خاطره نقره داغ شدن و احیانا دریافت چند سیلی محکم است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme