https://telegram.me/empireoflies

ملت‌هایی که منتظر تعارف دو پهلوی آمریکایی‌ها نشدند!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مدت زمانی است جوسازی‌هایی برای بهبود روابط ایران و آمریکا از سوی برخی افراد مطرح می‌شود و این مهم بعد از شکل گیری برجام نیز ادامه یافت.

در این میان حتی برخی چهره‌ها روایت‌هایی نیز از امام خمینی (ره) مطرح می‌کردند که ایشان نیز موافق سر دادن شعار مرگ بر آمریکا نبوده است اما حقیقت این است بازخوانی نظرات صحیح امام خمینی (ره) نشان می‌دهد ایشان نه تنها در طول دوران مبارزه و پس از انقلاب هیچ اشاره‌ای حتی کوتاه در خصوص کنار آمدن با آمریکا نداشته‌اند بلکه همواره سردادن فریاد بر سر آمریکا را در بیانات خود تکرار کرده‌اند.

حضرت امام خمینی (ره) بیان کردند: هرچه فریاد دارید، بر سر آمریکا بکشید که همین فریاد همگانی «مرگ بر آمریکا» برای او مرگ می‌آورد. (صحیفه امام، ج ۱۰، ص ۳۷۳)

یا در جایی دیگر اظهار داشتند:

«اگر همه مسلمینی که در دنیا الآن هستند که قریب یک میلیارد هستند، (صحیفه امام، ج ۱۵، ص ۱۷۱) همه از خانه بیرون بیایند، فریاد بکنند «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، همین قول برای آن‌ها مرگ می‌آورد. (عبارت «اگر در روز قدس» از اینجا حذف شده است.) ما با فریاد، محمدرضاخان را بیرون کردیم. شما خیال می‌کنید با تفنگ بیرون کردیم؟ با فریاد، با «اللَّه اکبر»! این قدر «اللَّه اکبر» بر مغز این‌ها کوبیده شد که خودشان را باختند و فرار کردند. از این مملکت رفتند.»

رهبر کبیر انقلاب اسلامی همچنین بیان کردند: «مسلمین باید فریاد بزنند، گمان نکنند که فریاد و شعار فایده ندارند. خیر، شعار فایده دارد، اما اگر همه فریاد بزنند. فریاد منِ تنها هیچ چیز نیست. فریاد یک محله، یک شهر هیچ چیز نیست. (صحیفه امام، ج ۱۳، صص ۸۰ – ۸۱) ما باید هرچه فریاد داریم، به سر این‌ها بزنیم. (صحیفه امام، ج ۱۳، ص ۹۰)

و در جایی دیگر اینگونه توصیه کرده‌اند که:» بارال‌ها! ملت مجاهد ما در این برهه زمان، با چه حوادثی و با چه چهره‌هایی مواجه است؛ عصری که حکومتهای مسلمین آن چنانند و رسانه‌های گروهی آن چنان و ابرقدرت‌ها این چنین، عصری که باطل را به صورت حق به خورد مردم می‌دهند و جنایات را به صورت صلح طلبی، عصری که دشمنان اسلام و مسلمین با ملت‌های مستضعف، آن می‌کنند که چنگیز نکرد و اکثر حکومتهای مسلمانان، در جنایاتی که بر ملتهای خود می‌رود، از جانیان طرفداری می‌کنند، عصری که فریاد مرگ بر اسرائیل و آمریکا، برخلاف اسلام تلقی می‌شود «! (صحیفه امام، ج ۱۱، ص ۱۲۱)

ایشان حتی نسبت به فراموش شدن شعار مرگ بر آمریکا در لوای شعارهای انحرافی هشدار دادند و می‌گویند: «خط این بود که اصلًا امریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می‌‏کردند تا امریکا منسی بشود، یک دسته «اللَّه اکبر» را کنار می‌‏گذاشتند، سوت می‌‏زدند و کف می‌‏زدند آن هم روز عاشورا. خط این بود که این قضیه مرگ بر امریکا منسی بشود.» (صحیفه امام – ج‏۲۱- ۲۸۶)

بررسی سخنان امام (ره) نشان می‌دهد ایشان نه تنها در برابر آمریکا و خوی استکباری دولت کاخ سفید عقب نشینی نداشته‌اند بلکه عقب نشینی‌ها را هم محکوم می‌کردند.

«حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام می‌داند گفت؛ آیا تأسی به رسول خدا (ص) و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند آمریکایی فعل رسول الله (ص) و امر خداوند را تخطئه می‌کنید… و برائت و نفرین نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین را کفر می‌دانید؟» (صحیفه امام – جلد ۱۸ – صفحه ۹۲)

امام خمینی (ره) همچنین در خصوص نگفتن مرگ بر آمریکا و محکوم کردن این شعار از سوی سران کشورهای اسلامی که منفعلانه در مقابل آمریکا عمل می‌کنند، می‌گویند: «بسیاری از سران کشورهای اسلامی به جای مقابله با این اعمال وحشیانه و جلوگیری از این کشتار بی‌رحمانه، به عاملین این جنایت یعنی اسرائیل غاصب، دستمزد داده و او را به رسمیت می‌‏شناسند و به جای قطع رابطه با عامل اصلی یعنی امریکای جهانخوار، هر روز روابط خود را با او محکمتر و گسترده‏‌تر می‌‏کنند، و گذشته از اینکه خود در سکوت مرگباری فرو رفته‏اند، حتی از شنیدن شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا واهمه داشته و بشدت از آن جلوگیری می‌‏کنند. فانا للَّه و انا الیه راجعون. وَ سَیَعْلَمُ الَّذینَ ظَلَمُوا ایَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ.» (صحیفه امام – ج‏۲۱ – ۷۹)

بررسی دقیق بیانات امام خمینی نشان می‌دهد که ایشان تا آخرین روزهای حیات پربرکت خود، بر خلاف ادعای‌های اخیری که از سوی برخی افراد مطرح می‌شود، هیچ‌گاه از موضع خود در خصوص ضدیت با نظام سلطه، در قول و فعل، عقب‌نشینی نکرده‌اند و با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» موافق نبوده‌اند.

این در حالی است که رهبری معظم انقلاب نیز همچون امام (ره) بر واژه «مرگ بر آمریکا» تاکید دارند و در همین باره فرمودند: «دولت آمریکا در هیچ کشوری، میان هیچ ملتی، یک وجههٔ عمومی ندارد. «مرگ بر آمریکا» دیگر جزو شعارهای اختصاصی ملت ایران نیست؛ در بسیاری از کشور‌ها گفته می‌شود. یک دولتِ طرفدار ظلم، طرفدار جنگ، طرفدار انباشت تسلیحات، طرفدار سلطهٔ بر ملت‌ها، طرفدار زورگوئی، دخالت در همه جا، یک چنین عنوانی پیدا کرده؛ این هم یکی از نشانه هاست؛ بنابراین تحول در سطح جهان، یک امر قطعی است.»

این تاییدات در حالی است که هنوز هم عده‌ای در داخل عقیده دارند به آتش کشیدن پرچم آمریکا، سوزاندن هویت یک ملت است.
اخیرا شبهات زیادی در این زمینه مطرح می‌شود که چرا مرگ بر آمریکا می‌گوییم؟ چرا پرچمشان را به آتش می‌کشیم؟ چرا آن‌ها را تحریک می‌کنیم؟ چرا بر خواسته‌های خود پا فشاری می‌کنیم؟ چرا از نگاه صلح و دوستی و اعتماد و خوش بینی وارد نمی‌شویم؟
اما باید از آنان سوال کرد به آتش کشیدن شهر‌ها و خانه‌های یک ملت، کشتار بی‌رحمانهٔ مردم آن و حتی زنان و کودکان، چپاول سرمایه‌های مادی و معنوی آنان… و جنایات وحشتناک به خاطر کشورگشایی و نسل کشی صحیح است و به مذاق آن ملل خوش می‌آید؟!

چرا ما اینقدر مهربان شدیم که در مقابل این همه جنایات دشمن، باید نگران آتش زدن پرچم دشمن خونخوار و ناخوشایندی مردمانش باشیم؟! آیا این یک القای تبلیغاتی نیست؟

مضاف بر اینکه بنا نیست آن‌ها هر چه خواستند بکنند، اما ما برای انجام هرکاری [اگر چه ابراز تنفر از جنایات و سلطه‌گری آنان باشد] خوشایند آن‌ها را در نظر بگیریم!

اما باید گفت شعار مرگ بر آمریکا، شعارى آزموده شده و البته برآمده از تجربه ‏هاى بسیار مردم ایران، در طول سال‏هاى متمادى است که با تمام وجود، خوى استکبارى آمریکا را تجربه کرده ‏اند.

بر این اساس شاید بتوان گفت بر اساس جنایت‌های آشکار و دیرینه آمریکا علیه ملت ایران، سه محور اصلی اساس سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و آتش زدن پرچم این کشور را ساخته است.

نخست روح ظلم‏ ستیزى مردم ایران که نیروى ایجاد انقلابى عظیم را داشتند، دوم خیانت‌ها و جنایتهاى بى‏شمار آمریکا در حق این ملت در طول چند دهه قبل از انقلاب و استمرار آن در طول سالهاى پس از آن به‏گونه‏اى‏که نشان داده از هیچ تجاوز، جنایت و خیانتى براى شکستن عمود خیمه استقلال و به قفس درآوردن آزادى این ملت فروگذار نمى‏کند و سوم رسوایى آمریکا در این‏که نشان داده مظهر بیداد و فرعونیت در سراسر دنیا و تمامیت‏خواهى و استکبار جهانى است.

لیست جنایات آمریکا علیه ملت ایران‏ به دو مقطع قبل و بعد انقلاب بر می‌گردد.

قبل از انقلاب مسائلی چون: کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲، حمایت و تحکیم پایه‏هاى حکومت استبدادى شاه‏، تأسیس سازمان مخوف ساواک‏، کشتار صد‌ها تن از مردم در قیام خونین پانزدهم خرداد ۱۳۴۲، تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران‏ و جنایت‌های دوران پس از انقلاب آمریکا علیه ایران در دو محوریت جنگ سخت و نرم ادامه داشته است.

دوران جنگ سخت‏ همچون تبدیل سفارت به لانه جاسوسى‏، مصادره اموال ایران، هجوم نظامى و واقعه طبس‏، کودتاى نوژه‏، چراغ سبز آمریکا به صدام براى حمله به ایران‏، حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى آمریکا از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلى‏، تأمین سلاح‏هاى شیمیایى عراق علیه ایران‏، حمله آمریکا به کشتى‏‌ها و سکوهاى نفتى ایران‏، ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران‏، حمایت آمریکا از سازمان منافقین‏، اعمال تحریم‏هاى ظالمانه علیه ایران‏، تهاجم فرهنگى و جنگ نرم علیه ملت ایران‏، ساخت فیلم‏هاى ضد ایرانى و ضد اسلامى‏ و دوران عملیات جنگ نرم‏ چون تهدید مستمر ملت ایران به حمله نظامى‏، حمایت آمریکا از گروهک‏هاى تروریستى به‏ویژه در مرزهاى ایران‏، حمایت آمریکا از هر گونه فتنه و اغتشاش در سالهاى ۸۸، ۸۲، ۷۸ و ترور دانشمندان هسته‏اى ایران‏ تنها و تنها گوشه و نمونه‏اى بود از برخى از جنایت‏هاى آشکار دولتى علیه یک ملت بزرگ و سؤال این است که آیا این‌ها به‏ راحتى و بدون نشان‏دادن حسن نیت هاى عملى قابل فراموشى است؟

علاوه بر این باید به کسانی که فریب دیپلماسی یک طرفه و دروغین اربابان آمریکایی را می‌خورند گوشزد کرد که بندگان خدا تا به کی می‌خواهید خام و ذلیل ادبیات تحمیلی و ریاستی آن‌ها را تحمل کنید و اگر بر یک طرف صورت شما سیلی زدند، طرف دیگر را هم برای مرحمتی تقدیم کنید؟

امروز نه تنها ایران بلکه کشورهای اروپایی و سایر ملل جهان نیز در مقابل چپاول‌ها، قتل‌عام‌ها، نسل‌کشی‌ها، جنگ‌افروزی‌ها، کشورگشایی‌ها، فتنه‌ها و آشوب‌های ویران کننده، هویت‌سوزی‌ها و… ایستاده‌اند و شجاعانه علیه آمریکا و اسرائیل شعار سر می‌دهند و پرچمشان را به آتش می‌کشند.

در پی حکم برائت قاتل نوجوان سیاه پوست آمریکایی، آمریکایی‌ها خود پرچم خود را در خاک کشورشان به آتش کشیدند.

تظاهرات ضد آمریکایی در مانیل به آتش زدن پرچم آمریکا به دست دانشجویان فیلیپینی و سر دادن شعارهایی چون «سرنگون باد امپریالیسم» و «دولت آمریکا تروریست است» رقم خورد.

همچنین صد‌ها نفر با تجمع در برابر سفارت آمریکا در شهر بوئنوس آیرس در آرژانتین و با سردادن شعار و در دست داشتن پلاکارد اعتراض خود را به دخالت‌های واشنگتن در امور داخلی این کشور و به ویژه در موضوع مرگ آلبرتو نیسمان دادستان پرونده آمیا خواهان اخراج سفیر آمریکا از آرژانتین شدند و حاضران در ادامه پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

مردم بحرین در اعتراض به سفر» جان کری، «وزیر خارجه آمریکا به این کشور عربی حاشیه خلیج فارس تظاهرات کردند. معترضان در واکنش به اظهارات جان کری درباره وضعیت حقوق بشری در بحرین، پرچم آمریکا و تصاویر کری را به آتش کشیدند.

این در حالی است که صد‌ها تظاهرکننده اردنی نیز در اعتراض به گسترش حضور نیروهای آمریکایی در خاک اردن برای دخالت احتمالی در سوریه تظاهرات کرده و پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

این در حالی است که در اعتراض به فیلم اهانت آمیز علیه پیامبر اسلام (ص)، مردم مصر در قاهره در مقابل سفارت آمریکا در قاهره تظاهرات کردند. معترضین مصری، پرچم امریکا را در برابر سفارت این کشور در قاهره به آتش کشیدند و از دولت مصر خواستند روابط دیپلماتیک این کشور با واشنگتن را قطع کند.

مردم پاناما دیگر افرادی بودند که در اعتراض به سفر «باراک اوباما» به کشورشان با لگدمال کردن و به آتش کشیدن پرچم آمریکا خواستار پایان جنایات این کشور علیه جهانیان شدند.

این‌ها نیز نمونه‌هایی بود از ملتی که پرچم آمریکا را در دست نگرفتند تا منتظر تعارفات دو پهلوی آن‌ها باشند و با گفتگوهای به ظاهر متمدنانه پس از تقدیم نوامیس دینی، ملی، شخصی و همهٔ حیثیت خود، نگاهی به صورت رب‌النوع کاذب و فرعون زمان بیاندازند که آیا لبخندی می‌زند یا هنوز ناخشنود است؟!

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

چرا ما اینقدر مهربان شدیم که در مقابل این همه جنایات، باید نگران آتش زدن پرچم دشمنِ خونخوار و ناخوشایندی مردمانش باشیم؟!

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme