https://telegram.me/empireoflies

مقدمه چینی‌های منافقین برای ترور «شهید مظلوم»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از تصویب دو فوریت طرح «عدم کفایت سیاسی» بنی صدر، منافقین رسماً فاز مبارزاتی خود را تغییر دادند. مشی جدید آن ها برای ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی، عملیات مسلحانه بود. در قاموس رفتاری منافقین، مبارزه سیاسی عبارت بود از وارد کردن اتهامات سیاسی و ارائه تصویری دروغین از مخالفان که آن ها را افرادی نامطلوب و ترسناک معرفی می کرد. همین رویکرد، در اتخاذ فاز مسلحانه منافقین نیز، وجود داشت. منافقین هیچ گاه به صورت رو در رو با کسانی که آن ها را دشمن خود فرض می کردند، مبارزه مسلحانه نکردند. آن ها، پس از اعلام آغاز مبارزه مسلحانه، به ترور کور شهروندانی پرداختند که اصولاً نقششان در فعالیت های گروه های سیاسی آن دوران، معلوم نبود. طی چند روز، ده ها نفر در تهران و سایر شهرها، توسط تیم های ترور سازمان منافقین به شهادت رسیدند. با این حال، بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، نخستین عملیات تروریستی منافقین بود که با هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، به صورت برنامه ریزی شده انجام شد.

کلاهی؛ نفوذی منافقین در حزب جمهوری اسلامی

«محمدرضا کلاهی»، عامل نفوذی منافقین در حزب جمهوری اسلامی بود. فردی با ظاهر و رفتاری حزب اللهی که توانسته بود اعتمادها را به خود جلب کند. «مهدی اصفهانیان» معروف به «سعید شاهسوندی»، از سران گروهک منافقین که بعدها از آن ها جدا شد، در خاطراتش می گوید:«روابط کلاهی با سازمان به صورت مخفی و با بخش های مخفی بود. آن موقع ما بخش «اطلاعات» و بخش «ارتش» داشتیم که بخش های غیرعلنی محسوب می شدند.» ظاهراً از نفوذی بودن «کلاهی»، تنها چهار نفر خبر داشتند: «مسعود رجوی»، «موسی خیابانی»، «هادی روشن روان»(از کادرهای اطلاعاتی) و «مهدی افتخاری»(مسئول بخش اطلاعات و معروف به فرمانده فتح ا…). «کلاهی» دانشجوی رشته برق دانشگاه «علم و صنعت» بود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به سازمان منافقین پیوست. ابتدا عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت شد اما پس از مدتی، با برنامه از پیش تعیین شده سازمان منافقین، از انجمن اسلامی بیرون آمد و به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی، به فعالیت پرداخت و چندی بعد وارد حزب جمهوری اسلامی شد. «کلاهی» به عنوان فردی منظم معروف  بود. همین امر باعث شد مسئولیت های اجرایی در حزب جمهوری اسلامی را به او بسپارند. «اصفهانیان»، در گفت وگویی که خبرگزاری فارس آن را منتشر کرده است، می گوید:«کلاهی، مسئول برگزاری جلسات حزب جمهوری اسلامی بود. او تکنسین برق هم بود و ضمناً، کارهای فنی و برق [دفتر مرکزی] حزب جمهوری اسلامی را هم به عهده داشت … یکی از کارهایش این بود که کارت های دعوت [اعضای حزب] را تنظیم کند.» «کلاهی»، با این توانایی و جایگاه، خیلی راحت می توانست نقشه منافقین را اجرا کند. او زمان دقیق برگزاری جلسات، دستور جلسه و حتی نام افرادی را که در جلسه حاضر می شدند، می دانست. با اطلاعاتی که «کلاهی» در اختیار سازمان منافقین گذاشت، روز بمب گذاری تروریستی، ۷ تیرماه ۱۳۶۰ تعیین شد.

شب ۷ تیر در خانه تیمی عباس آباد

کادرهای اطلاعاتی سازمان منافقین، عملیات تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی را طراحی کردند. «اصفهانیان» می گوید:«این عملیات … توسط کادرهای بخش اطلاعات طراحی شد، ولی توسط مرکزیت سازمان و به طور مشخص مسعود رجوی، موسی خیابانی و علی زرکش به تصویب نهایی رسید.» شب ۷ تیرماه ۱۳۶۰، تروریست ها در خانه ای تیمی، واقع در اتوبان عباس آباد، گرد هم آمدند. اصفهانیان می گوید:«کسانی [که] در آن خانه حضور داشتند شامل: علی زرکش، عضو کمیته مرکزی سازمان که بعد از مسعود رجوی و موسی خیابانی، نفر سوم سازمان بود؛ محمدعلی جابرزاده از مسئولین نشریه[مجاهد] و بخش تبلیغی سیاسی سازمان بود؛ من و خانمم بودیم، محمدرضا شادبختی از نویسندگان عضو تحریریه نشریه مجاهد بود، علی رضا معدنچی، محمدعلی توحیدی هم که مسئول دفتر مسعود رجوی بود؛ آن شب آنجا بودند. در شب حادثه تمامی ما به علاوه چند نفر دیگر در آن خانه تیمی خبر داشتیم که یک اتفاقی می خواهد بیفتد. ما آنجا، دستگاه هایی داشتیم که به کمک آن ها، روی فرکانس های کمیته ها، سپاه پاسداران و بعضی نهادها، شنود می کردیم. علی زرکش به من گفت که برنامه، یک عملیات بزرگ است. طبعاً، جزئیات حادثه را، به خاطر مسائل حفاظتی و امنیتی، نگفت.» با این حال، «اصفهانیان» و برخی اعضای منافقین می دانستند که هدف اصلی، ترور آیت ا…دکتر بهشتی است. چاشنی بمب ها، قبل از تحویل دادن به «کلاهی»، توسط «موسی خیابانی» چک شد. «اصفهانیان» می گوید:«چاشنی ها را شخص موسی خیابانی در پایگاه مخفی و در وان حمام، طوری که جلوی صدای آن گرفته شود، تست می کرد تا مطمئن شود که با گذشت نزدیک به دو سال از انقلاب، فاسد نشده باشند؛ چون اصل انفجار با چاشنی هایش بود، مواد منفجره به راحتی فاسد نمی شد، چاشنی ها بودند که می توانستند اشکالاتی ایجاد کنند. به همین دلیل موسی خیابانی شخصاً این چاشنی ها را کنترل می کرد.» «کلاهی» دو بمب از سازمان تحویل گرفت: یکی برای زیر تریبون و دیگری برای کنار ستون اصلی سالن. صبح روز ۷ تیرماه، او تقریباً در سالن برگزاری جلسه تنها بود و توانست با استفاده از فرصتی که در اختیار دارد، بمب ها را جاسازی کند.

آخرین بحث مطرح شده در جلسه حزب

اندکی به ساعت ۹ شب مانده بود. جلسه هفتگی حزب جمهوری اسلامی، مطابق برنامه، آغاز شد. طبق دستور جلسه، قرار بود درباره موضوع مهار تورم صحبت هایی شود. وزیر بازرگانی هم آمده بود تا درباره مهار تورم مباحثی ارائه کند. حجت الاسلام «باغانی»، از نجات یافتگان حادثه ۷ تیر، در گفت وگویی که خبرگزاری مهر آن را منتشر کرده است، می گوید:«وزیر بازرگانی وقت پشت تریبون رفت تا موضوع تورم را مطرح کند و بحث پیگیری شود، ولی یکی از اعضا، با اشاره به عزل بنی صدر از رئیس جمهوری، از سوی حضرت امام(ره)، به شهید بهشتی پیشنهاد داد با توجه به اهمیت انتخابات، موضوع جلسه را به انتخابات ریاست جمهوری اختصاص دهیم … شهید بهشتی با تأیید این مطلب گفتند: چون موضوع جلسه، مهار تورم است، باید برای تغییر دستور جلسه رای گیری شود. پیشنهاد این عزیز، از طرف دکتر بهشتی به رای گذاشته شد که همه اعضا موافقت کردند و بحث مهار تورم به جلسات بعدی موکول شد و بحث انتخابات ریاست جمهوری در دستور جلسه قرار گرفت.»

شهادت دکتر بهشتی و یارانش

بحث درباره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد. حجت الاسلام «باغانی» می گوید: «برای شروع بحث انتخابات ریاست جمهوری، اعضا از دکتر بهشتی خواستند آغاز کننده این موضوع باشد و ایشان هم پذیرفت. آقای استکی، نماینده مردم شهرکرد [در مجلس شورای اسلامی] مشغول توزیع برگه هایی بین حاضرین در جلسه شد تا نظرات، پیشنهادها و تقاضای وقت سخنرانی، درباره انتخابات، مکتوب شود. دکتر بهشتی پشت تریبون رفت و پس از بیان مقدماتی گفت: بحث انتخابات ریاست جمهوری یکی از مهم ترین مسائل کشور است و نباید دوباره، یک عنصر در آب و نمک خیسانده دشمن به جامعه تحمیل شود. در همین لحظه بود که انفجار رخ داد و فقط شعله های آتش و پایین آمدن سقف را به یاد دارم.» انفجار آن قدر مهیب بود که سقف سالن محل برگزاری جلسه فروریخت. در این اقدام تروریستی، آیت ا… دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از اعضای حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/خراسان

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme