https://telegram.me/empireoflies

مقاومت را باید از فلسطین یاد بگیریم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز گذشته (جمعه) صدها نفر به‌دعوت چندین سازمان فعال سیاسی مانند “حرکت ملی سیاهپوستان آمریکا” در محل ساختمان یادبود و موزه سیاهپوستان جنگ‌های داخلی آمریکا واقع در خیابان ورمونت واشنگتن تجمع کردند.

این مراسم با نمایش عکس و اسامی قربانیان کارولینای جنوبی و صدا کردن نام آنها و ریختن آب روی زمین به‌صورت نمادین شروع  شد. در این مراسم چندین روحانی ادیان مختلف سخنرانی کردند.

روحانی کلیسایی که حمله به سیاه‌پوست‌ها در آن رخ داد، در این مراسم گفت: “حمله به این کلیسا که یک کلیسای تاریخی و فعال سیاسی نهضت مقاومت در مقابل نژادپرستی در کارولینای جنوبی  بوده عملی اتفاقی نبوده بلکه حساب شده و از پیش طراحی گشته است. من امروز در کلیسا نیز گفتم که باید از امروز به بعد مسلح بشویم تا بتوانیم از کلیسای خود دفاع کنیم”.

محمد جمال از رادیو “اکت نَو” (همین اکنون اقدام کن) یکی دیگر سخنرانان در این مراسم بود، وی گفت: “آمریکا مشکل دارد؛ آمریکا مشکل نژادپرستی دارد.” وی ادامه داد: “تا ما قبول نکنیم که چنین مشکلی داریم کاری نخواهیم کرد؛ بنابراین باید بدانیم که نژادپرستی وجود دارد”.

سخنران اصلی این برنامه یجین پریر، نویسنده انقلابی و گرداننده حرکت از فرگوسن تا واشنگتن، نیز در سخنرانی خود گفت: “دقت کنید که مثلاً رهبران سیاسی ما در زمان تراژدی فرگوسن و یا بالتیمور به مردم می‌گویند: “آرام باشید!”، مگر ما تا به حال آرام نبودیم، چرا به پلیس و دولت و به اوباما چنین توصیه‌ای نمی‌شود؟ ما تا به حال آرام بودیم که زندگی‌مان به اینجا کشانده شده است”.

وی در ادامه گفت: “سخنرانی‌ها و مطالب اوباما را در هرکدام از این تراژدی‌های فرگوسن و کارولینای جنوبی گوش بدهید. ایشان هرگز کلمه نژادپرستی را به کار نمی‌برد بلکه همیشه کلمه خشونت را به کار می‌گیرد, ما همه به یک رئیس جمهور سیاهپوست رأی دادیم. ظاهراً برای رئیس‌جمهور‌ شدن باید خودش را از سیاهپوستان جدا کند. ما باید راه مقاومت را از مردم فلسطین و آفریقای جنوبی که تحت ظلم آپارتاید هستند و بودند، یاد بگیریم, آنها با شعر و آهنگ پیام مقاومت به مردم می‌دهند، ما هم باید از هنر در آمریکا همین استفاده را بکنیم”.

وی در پایان گفت: “تمام سیاست‌مداران به ما دروغ گفتند و ما را گول زدند، ما باید تمام سیستم را از پایه تغییر بدهیم”.

حاضرین در ادامه به‌یاد قربانیان چند دقیقه سکوت و شمع‌های خود را روشن کردند. همچنین در اقدامی نمادین ۹ بادکنک سفید برای ۹ قربانی نژادپرستی کارولینای جنوبی رها شد.

در این مراسم چندین خبرنگار از شبکه‌های تلویزیونی مختلف داخلی آمریکا حضور داشتند. بیش از ۷۰ درصد حاضرین در این تجمع را غیرسیاهپوست‌ها تشکیل می‌دادند.

آدریان تیلر، روحانی و یکی از سخنرانان این مراسم، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: “من اینجا آمدم که حمایت خود را از قربانیان بی‌عدالتی ابراز کنم”.

وی در خصوص تاریخچه کلیسای کارولینای جنوبی گفت: “این کلیسا در حرکت‌های ضدنژادپرستی فعال بوده. دکتر مارتین لوترکینگ نیز در این کلیسا سخنرانی کرده است”.

وی ادامه داد: پلیس آمریکا فرآیند دوگانه‌ای در دستگیری مجرمین سیاه و سفید دارد. “اگر سفید باشی مثل این تروریست کارولینای جنوبی مانند یک قهرمان یا شخص معروف با شما رفتار می‌کنند… ما در کلیسا یاد گرفتیم که اگر دعا کنیم همه‌چیز درست می‌شود؛ باید بگویم نخیر، این اشتباه است، همه‌چیز درست نمی‌شود. زمان آن رسیده که از خود دفاع کنیم. ما باید آتش را با آتش جواب بدهیم”.

این روحانی ادامه داد: “ما قدرت اقتصادی زیادی داریم. ما باید خودمان را  سازماندهی کنیم و به آمریکا بگوییم اگر خودتان را تغییر ندهید ما یک دلار هم در این کشور خرج نمی‌کنیم”.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme