https://telegram.me/empireoflies
یک روزنامه صهیونیستی نوشت: رفتارهای آمریکا در منطقه این احساس را در تل‌آویو ایجاد کرده که کاخ سفید، اسرائیل را در مقابل ایران تنها رها کرده است.

مقام صهیونیست: اسرائیل در حال باخت است آمریکا ما را مقابل ایران تنها گذاشت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک روزنامه صهیونیستی نوشت: رفتارهای آمریکا در منطقه این احساس را در تل‌آویو ایجاد کرده که کاخ سفید، اسرائیل را در مقابل ایران تنها رها کرده است.

به نوشته بن‌کاسپیت روزنامه‌نگار صهیونیست در تارنمای المانیتور، اعلام ناگهانی ترامپ درباره خروج از سوریه، ضربه‌ای مرگبار بود بر امیدها و انتظارات اسرائیل در جبهه شمالی. یک مقام بلندپایه دفاعی اسرائیل به المانیتور گفت: «ما به طور کامل تنها مانده‌ایم، موازنه راهبردی قدرت، در برابر چشم ما دگرگون می‌شود. دشمنان ما می‌بَرند و دوستان، ما را ترک می‌کنند. اکنون اسرائیل تقریبا باید خودش به تنهایی با محور نیرومند دشمنان برخورد کند.»

اسرائیل سرانجام از خواب بیدار می‌شود و این یک گذر دردناک است. اما برای ترامپ که زمانی خود را طرفدار دوآتشه صهیونیسم– اگر نگوییم خود مسیح – نشان می‌داد، تنها چند لحظه لازم بود تا راه خودش را از اسرائیل جدا کند.

یک منبع نظامی اسرائیلی به المانیتور گفت: «درست است که این سیاست از زمان باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آغاز شد اما ما امید داشتیم که با آمدن ترامپ همه چیز وارونه شود. این بسیار دلسرد کننده است چرا که آمریکایی‌ها تصمیم گرفته‌اند بیش از این، پلیس جهان نباشند تا خود جهان تصمیم بگیرد که خودش را بدون یک نیروی پلیس اداره کند.»

اسرائیل که سه سالی بود خود را در سمت پیروز ماجرا می‌دید، اکنون در می‌یابد که دارد می‌بازد یا دست کم رها شده است.

اسرائیل، حفاظت شده‌ترین منطقه در جهان است اما مشکل این است که تا کنون هیچ سامانه‌ای نتوانسته موشک‌های کروز ایران را ردیابی و هدف قرار دهد. اخیرا به صنایع پیشرفته نظامی اسرائیل دستور داده شده تا تلاششان برای یافتن یک راه حل را شدت بخشند اما این به زمان نیاز دارد و پیشنهادهایی مطرح شده که تا حل این مشکل، اسرائیل به ویژه زیرساخت‌های حیاتی و حساسش همچون تاسیسات ذخیره‌سازی آمونیا در دماغه حیفا، ذخایر سوخت و سایت‌های ذخیره دیگر مواد حساس را تعطیل کند.

رئیس پیشین ستاد ارتش اسرائیل، گابی اشکنازی، در مصاحبه با معاریو در آستانه جنگ یوم کیپور گفت: «آریل شارون پیوسته هشدار می‌داد که اسرائیل نباید خودش را در خط مقدم جنگ با ایران قرار دهد. نتانیاهو این قاعده اساسی را شکست و ایران را به عنوان تهدید نهایی اسرائیل به شمار آورد و به یک اهرم انتخاباتی تبدیل کرد. ده سال است که نتانیاهو به قدرت بازگشته و هنوز قرار است جلوی تلاش هسته‌ای ایران گرفته شود حال آن که تهران بیش از هر زمان دیگری بر منطقه مسلط شده و اسرائیل به تنهایی در معرض این تهدید است. نتانیاهو که از سامان دادن به اشتباهات یک دهه گذشته ناتوان مانده، چه بسا به زودی از تصویر خارج شود.»

انتهای پیام/کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme