https://telegram.me/empireoflies

معرفی نرم افزارهایی با موضوع فرهنگ شهادت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نرم افزارهای موبایلی به سرعت در حال گسترش هستند و استفاده از آن ها روز به روز رو به افزایش است. در این مطلب قصد داریم تعدادی از نرم افزارهای موبایلی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت را به مخاطبان معرفی کنیم.

نام محصول: صیاد دلها
توضیحات: امیر سپهبد علی صیاد شیرازی، بزرگ مرد جبهه و جنگ، مرد روزهای حماسه و خون، فرمانده ای که عارف بود و مومن و برای انقلاب چون سربازی فداکار بود. صیاد دلها گذریست بر عمر گرانمایه این شهید عزیز! این نرم افزار دارای بخش های مختلفی از قبیل زندگی نامه، وصیت نامه، دست نوشته ها، خاطرات و نگارخانه شهید می باشد. رابط کاربری آسان، قابلیت جستجو در محتوای برنامه و همچنین هدیه برنامه به دوستان از دیگر ویژگی های جذاب این نرم افزار می باشد.
نام محصول : عقابی درلکلند
توضیحات: اپلیکیشن اندروید “عقابی در لکلند” هدیه ایست به قهرمان ملی مان ، شهید خلبان عباس بابایی.  در این نرم افزار که نام آن اشاره به محل تحصیل شهید داره به زندگی نامه ، خاطرات دوستان ، وصیت نامه و … اشاره شده . گرافیک کاربر پسند، و موشن های استفاده شده در این برنامه به جذابیت آن افزوده است.
نام محصول: نشانه (ده هزارخاطره شهدایی)
توضیحات: نشانه هایی از سبک زندگی شهدا. شامل ده هزار (۱۰,۰۰۰) خاطره موضوعی در قالب ۳۵۰ موضوع کاربردی. بعلاوه ۵۰۰ وصیتنامه کوتاه در قالب ۸ موضوع. بعلاوه زندگینامه ۲۵ سردار شهید. ویژگی این نرم افزار در کثرت خاطرات ارائه شده و مستند بودن تمام خاطرات است. گوشه ای از منابع استفاده شده در نرم افزار: مجموعه کتاب یادگاران از انتشارات روایت فتح، مجموعه کتابهای سیره شهدا از انتشارات روایت فتح، مجموعه کتاب های فرهنگنامه شهدای سمنان، سیره شهید بهشتی، سیره شهید رجایی و بسیاری از کتاب‌های خاطراتی دفاع مقدس. این نرم افزار با حمایت سازمان فضای مجازی سراج تولید شده است.
نام محصول :نبرد مثلث ها
توضیحات: اپلیکیشن نبرد مثلث ها: موضوع این اپ عملیات رمضان و نگاه ویژه به بیش از ۱۲۰۰ شهید اصفهان در این عملیاته.
امکانات: آشنایی با عملیات. گالری فیلم و عکس. آشنایی با ۱۲۶۹ شهید اصفهان. امکان جستجو بین شهدا
نام محصول :شهیدعلم
توضیحات: در این برنامه شما میتوانید تصویر زیبایی از شهدای دانشمند هسته ای را به عنوان پس زمینه برای گوشی خودتان انتخاب کنید. در تنظیمات برنامه تصویر شهید قابلیت انتخاب دارد. همچنین می توانید این انتخاب را بر عهده برنامه بگذارید. همچنین پرواز یک کبوتر یا یک پروانه نیز در اختیار شماست. انیمیشن های جذاب دیگر را نیز در دو حالت شب و روز میتوانید در این پس زمینه زنده مشاهده کنید.
نام محصول :امام خامنه ای دردفاع مقدس
توضیحات: این برنامه در ارتباط با نقش آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری در شورای عالی دفاع و جبهه های جنگ، نکات و محورهای مهمی در خاطرات رزمندگان، مسوولان و اسناد دفاع مقدس وجود دارد. از جمله اثر گذاری و بهبود روحیه رزمندگان، جلب حمایت مردم در کمک به جبهه ها و ایجاد روحیه و انگیزه در بین مردم، برخورد مقتدرانه با تخلفات وکارشکنی های امثال بنی صدر، برنامه ریزی و تلاش برای آزادسازی سوسنگرد و حصر آبادان، ارائه گزارش های به موقع به امام و… ساخته شده و موضوعات یاد شده بخشی از مفاهیم و اطلاعات مورد بررسی در این نرم افزار است.
نام محصول : صدای شهیدان
توضیحات: مجموعه ای از وصایای شهدا و صدای فرماندهان شهید بصورت صوتی و کاملن آفلاین و با حجم نسبتاً مناسب و با قابلیت اشتراک گذاری صوت یا ذخیره در گوشی
نام محصول: دخترشینا
توضیحات: بهناز ضرابی‌زاده در «دختر شینا» قدم به قدم وارد زندگی قدم خیر محمدی کنعان شده است تا زندگی او با سردار شهید ستار ابراهیمی هژیر را روایت ‌کند و همدم شب‌های تنهایی این زن و فرزندانش شود؛ شب‌هایی که قدم خیر و فرزندانش وضعیت قرمز را تجربه می‌کردند و پدر در مناطق جنگی مشغول دفاع در برابر دشمن بود. این کتاب حکایتی از یک زندگی در پشت صحنه جنگ است؛ خاطرات زنی که در طول هشت سال ازدواجش با یکی از سرداران دفاع‌مقدس، با دشواری‌های دوری همسر و بزرگ کردن فرزندانش، کنار آمد و به تنهایی زندگی‌را اداره کرد، چهار دختر و یک پسر به دنیا آورد و همسرش فقط موقع به دنیا آمدن یکی‌شان در کنارش بود. «دختر شینا» از معدود کتاب‌های خاطرات است که زندگی پرفراز و نشیب یک دختر جوان روستایی را در برابر چشمان ما به نمایش می‌گذارد، دختری که آن‌قدر می‌ایستد و می‌افتد و دوباره برمی‌خیزد تا جنگ را تحقیرکند. «دختر شینا» از ۱۹ فصل تشکیل شده و از روایت کودکی قدم خیر آغاز می‌شود؛ از زمانی که نامش را به خاطر قدم خوشی که داشت «قدم خیر» گذاشتند تا زمانی که حماسه زندگی‌اش را در پشت جبهه‌ها رقم زد. ضرابی‌زاده هم توانسته با تیزبینی و هوشمندی یک نویسنده، همه صحنه‌ها و فضاهای کتاب را اثرگذار و ملموس روایت کند.
نام محصول : احمداحمد
. توضیحات: در توضیحات این کتاب دیجیتال این چنین آمده : دکمه کت را به ‏آرامی بازکرده و خود را آماده درگیری کردم. درحالی که به سر کوچه نزدیک و نزدیکتر می‏شدیم، خودروی پیکانی با سرعت از نقطه ‏ای به ‏حرکت‏ درآمد. سر کوچه به ‏شدت ترمزکرد و در قسمت آسفالت زمین توقف‏ کرد. ما هنوز در قسمت خاکی زمین بودیم. گفتم: «میثم توجهی نکن، راهت را برو، من درگیرمی‏شوم و تو با تمام قدرت بدو و فرارکن.» ما در فاصله پنج ‏متری با پیکان بودیم که مردی قوی‏ هیکل، بلندقامت و ورزیده از آن پیاده ‏شد و درحالی که اسلحه یوزی به ‏دست‏ داشت، با سرعت به پشت قسمت جلویی ماشین رفت و اسلحه را به حالت آماده‏ برای تیراندازی به روی کاپوت ماشین گذاشت. یک ‏دفعه به لفظ جاهلی گفت: « سالار! دستها بالا… »
نام محصول :خاطرات ناب شهدا۲
توضیحات: خاطرات بسیار زیبا و تاثیرگذار از شهدا است که در یک مجموعه جمع آوری شده. منبع غالب خاطرات این نرم افزار سایت شهید آوینی است.
امکانات برنامه: تغییر نوع فونت. تغییر سایز فونت. اشتراک گذاری مطالب و…
نام محصول :دفاع مقدس
توضیحات: این نرم افزار شامل ۱- مقدمه  ۲- ریشه اختلافات مرزی ایران و عراق ۳- علل تجاوز ارتش عراق به ایران ۴- آغاز جنگ  ۵- عملیات های مهم ( شامل ۱۰۵ عملیات استخراج شده از اطلس نبردهای ماندگار نیروی زمینی ارتش می باشد ) ۶- قطعنامه ها ی سازمان ملل در طول دفاع مقدس ۷- پیرامون جنگ ( جنگ نفت کشها، جنگ شهرها، استفاده از سلاح شیمیایی توسط عراق، ماجرای مک فارلین، علل ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر)  ۸- امیر سرافراز ( زندگی ،خصوصیات و هفت کار مهم شهید صیاد شیرازی )  ۹- پایان جنگ ( دفاع مقدس در یک نگاه، قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر، قطعنامه ۵۹۸، دفاع مقدس از نگاه آمار، تشکیل کمیته حقیقت یاب ، دستاوردهای دفاع مقدس )  ۱۰- اطلس ( وضعیت کلی عراق در تهاجم به ایران، استعداد نیروهای عراقی در شروع تجاوز و نیروهای ایرانی در آغاز دفاع،تجاوز سراسری و تثبیت دشمن، محور حملات نیروهای عراقی در سال اول جنگ،بیرون راندن متجاوز، عملیات آفندی ثامن الائمه، عملیات طریق القدس، عملیات فتح المبین، عملیات بیت المقدس، عملیات رمضان، عملیات والفجر ۸، عملیات مرصاد) می باشد.
نام محصول : زندگی بیست – کارتک
توضیحات: گاهی روزمرگی باعث می شود تا ارزشهایمان را فراموش کنیم. این برنامه قصد دارد با اجراء نوتیفیکیشن ها و نمایش صفحات متن در ساعاتی که کاربر تعیین میکند، کاربر را در گیر و دار روزمرگی ها به ورطه ی خاطرات شهدا بکشاند.
نام محصول :عملیات بیست
توضیحات: این برنامه به بررسی و توضیح تمامی عملیات های زمینی انجام شده در دوران هشت سال دفاع مقدس می پردازد، که شامل لیست عملیات ها، توضیحات متنی و نقشه های عملیاتی است.
نام محصول: اخراجی ها
توضیحات: سالیان سخت جنگ پر بود از دلاورانی که در بدترین شرایط نیز دست از شوخ طبعی خود برنمی داشتند. دلاورانی چون تقی چغندر، اکبر کاراته , … که سختی جنگ را با لطایف وجودی خود تعادل می خشیدند. این برنامه شامل داستان ها، اصطلاحات، لباس نوشته ها و رموز پشت بیسیمی طنز و خنده داری است که در قالب یک برنامه با گرافیک است.
انتهای پیام/فرهنگ نیوز

در این مطلب قصد داریم تعدادی از نرم افزارهای موبایلی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت را به مخاطبان معرفی کنیم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme