https://telegram.me/empireoflies

معترض‌ترین آمریکایی در سکوت رسانه‌ای درگذشت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: کانسپشن پیسیوتو پیر زن ۸۱ ساله‌ای که ۳۵ سال تمام در مقابل کاخ سفید دست به تحصن زده بود، روز ۲۵ ژانویه ۲۰۱۶ درگذشت. پیسیوتو معروف به کانی یا کانچیتا یک فعال حقوق بشر ضد جنگ بود که به نوشته واشنگتن پست، طولانی‌مدت‌ترین اعتراض را به مدت بیش از ۳۵ سال یا بیشتر در مقابل کاخ سفید انجام داد و یک هفته قبل درگذشت. او از یکم آگوست ۱۹۸۱ تا زمان مرگش در مقابل کاخ سفید به نشانه اعتراض حضور داشت و به طور خاص به سیاست‌های تولید سلاح هسته‌ای امریکا اعتراض داشت.

پیسیوتو وقتی ۱۸ سال داشت به عنوان یک مهاجر لاتین‌تبار به امریکا آمد. او تمام مدت ۳۵ سال گذشته را به نشانه اعتراض به سیاست‌های جنگ‌طلبانه کاخ سفید بست نشسته بود و روز ۲۵ ژانویه در «نورث استریت ویلج» مکانی که زنان بی‌خانمان در واشنگتن، شب‌ها را در آن سپری می‌کنند، درگذشت. این پیرزن به گسترش سلاح‌های هسته‌ای توسط امریکا و همچنین خشونت علیه کودکان در امریکا معترض بود و به مناسبت‌های مختلف، از جمله تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، پلاکارهای مختلفی در دست می‌گرفت. کسانی که دست‌کم یک بار از مقابل کاخ سفید عبور کرده باشند، او را حتماً در گرما و سرما و حتی زیر باران و برف دیده‌اند. کانی بیشتر اوقات پلاکاردی اعتراضی نیز به دست داشت.

والت پارلمر از خبرنگاران‌ای بی‌سی‌نیوز می‌گوید که به خاطر دارد که او را در میانه دهه ۱۹۸۰ در مقابل کاخ سفید دیده است. کانی که رسانه‌های محدودی در داخل امریکا خبر مرگ او را با چند روز تأخیر درج کردند، مدت‌ها می‌گفت که دولت امریکا سعی دارد با اشعه ایکس به او صدمه بزند. چند فیلمساز امریکایی از جمله مایکل مور، پیر زن ۸۱ ساله را در فیلم‌های خودشان به نمایش کشیده‌اند ولی مرگ او کمتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. برخی امریکایی‌ها او را دیوانه توصیف کرده‌اند ولی واشنگتن پست نوشته که هیچ مشکل ذهنی در او دیده نمی‌شد. واشنگتن پست در سال ۲۰۱۳، پروفایلی از پیسیوتو منتشر کرد که به گفته خودش، بیش از ۳۰ سال تمام برای «متوقف کردن نابودی جهان» دست به اعتراض زده است.

منبع : روزنامه جوان
انتهای پیام/

زنی که برای بیش از ۳۵ سال به طور مداوم در مقابل کاخ سفید دست به تحصن زده بود، یک هفته قبل زیر تیغ سکوت رسانه‌های امریکایی درگذشت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme