https://telegram.me/empireoflies

مصرف شدید مواد مخدر به مشکل عمده «جوامع آمریکا» مبدل شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغآمریکایی‌ها صرف نظر از این‌که در مناطق شهری، اطراف یا مناطق روستایی زندگی می‌کنند، شاهد افزایش روز افزون مصرف مواد مخدرند و این مسئله به «مشکل عمده» جوامع این کشور مبدل شده است.

بر اساس بررسی‌های موسسه «پیو»، اینک در میان نگرانی‌های گسترده در آمریکا و در زمینه مصرف مواد مخدر ، بحث بابت افزایش شدید تعداد و میزان مصرف این داروهای کشنده در سه جامعه سیاه پوست، سفید پوست و اسپانیایی تبارهای آمریکا به میان آمده است.

در بررسی صورت گرفته مورخ ۲۶ فوریه تا ۱۱ مارس سال جاری و بین ۶۲۵۱ بزرگسال آمریکایی نشان داد که  اینک از هر ۱۰ آمریکایی، ۹ ساکن منطقه روستایی اعتیاد به مواد مخدر را یک «مشکل عمده» یا «جزیی»  جامعه خود می‌دانند . این درحالی است که ۸۷% اهالی مناطق شهری و ۸۶%  اهالی مناطق اطراف شهر نیز چنین دیدگاهی دارند.

بر این اساس، مشکل افزایش اعتیاد به مواد مخدر در آمریکا و درحالی که این کشور در مواجهه با شیوع داروها  و مخدرهای خیابانی قرار دارد، توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرده است.

در آمریکا و در سال ۲۰۱۶، بیش از شصت و سه هزار نفر جان خود را به خاطر مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست دادند. این رقم افزایش ۲۱ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد و تقریبا ۲ برابر مرگ و میر  ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در قیاس با یک دهه قبل است.

 در گزارش این موسسه آمده است: «مصرف هروئین و داروهای مسکن قوی نقش ویژه‌ای را در مرگ و میر  اهالی آمریکا ایفا می‌کند به طوری‌که حدود دو سوم (۶۶%) مرگ و میرها در سال ۲۰۱۶ ناشی از مصرف بیش از حد این داروها بوده است.»

همچنین در این گزارش به افزایش «مصرف بیش از حد مواد مخدر» در جوامع سیاه پوستان آمریکا اشاره شده به طوری‌که میزان مرگ‌های این چنینی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به چهل درصد رسید.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

جدیدترین بررسی‌ها نشان می‌دهد افزایش مصرف مواد مخدر در جوامع آمریکا و مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد افیونی در این کشور به یک معضل بزرگ تبدیل شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme