https://telegram.me/empireoflies

مصرف الکل مهمترین عامل نقص تولد در نوزادان آمریکایی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمطالعات جهانی نشان می‌دهد، تقریبا از ۱۰۰۰ نوزاد در دنیا، ۸ نفر با سندرم جنین الکلی متولد می‌شوند؛ برآورد می‌شود که حدود ۲ تا ۵ درصد از مردم آمریکا و غرب اروپا به نوعی دچار یکی از انواع اختلال طیف الکل در جنینی (FASD) باشند. از هر ۱۰۰۰ تولد زنده در آمریکا، ۹  مورد دچار نوع شدید سندرم اختلال الکل (FAS) اند.

تاثیر الکل بر جنین به عنوان سندروم جنین الکلی مشهور است؛ مصرف انواع مشروبات الکلی اولین علت قابل پیشگیری نقایص هنگام تولد و همین طور اختلالات رشدی ایالات متحده آمریکا است. شدیدترین حالت این نارسایی سندرم جنینی الکل (fetal alcohol syndrome یا FAS) نام دارد.

برخی از این نارسایی‌ها عبارتند از: ظاهر غیرطبیعی فرد، کوتاهی قد، وزن کم، سر کوچک، ناموزونی و ناهماهنگی اعضای بدن، کم هوشی، مشکلات رفتاری، و نارسایی‌های شنوایی و بینایی. افرادی که دچار این گونه نارسایی‌هایند معمولاً در مدرسه دچار مشکل می‌شوند، با اجبارهای قانونی مشکل دارند، اغلب به زندان می‌افتند، به شدت درگیر رفتارهای پرخطر جنسی‌اند و مشکل الکل یا دیگر مواد مخدر دارند.

تعداد کودکانی که با سندرم جنین الکلی متولد می‌شوند، در کشورهای کم درآمد با ۶۸ برابر افزایش روبه رو است؛ نویسندگان این مطالعه با ابراز نگرانی از آمار به دست آمده می‌گویند: «یافته‌های جدید نشان می‌دهد، آمار مادران بارداری که الکل مصرف می‌کنند، به خصوص در جامعه آمریکا و تولد نوزادان مبتلا به سندروم جنین الکلی بسیار بالاتر از تصور ما است».

مطالعه انجام شده در مؤسسه مرکز تحقیقات سیاست‌های بهداشت روانی در مورد اعتیاد و سلامت روانی در تورنتو، یادآوری می‌کند که به زنان باردار باید بیش از هر زمان دیگری اطلاعات داد و آنها را از عواقب خطرناک مصرف الکل آگاه کرد.

نتایج این مطالعه در “JAMA Pediatrics” منتشر شده است؛ نویسندگان خاطر نشان کردند، یافته‌ها نشان می‌دهد که به یک تحقیق گسترده‌تر و یک پیام بهداشتی جهانی برای هشدار به مادران باردار نیاز است.

محققان مؤسسه تحقیقات سیاست روانپزشکی در تورنتو در ۲۴ مطالعه، ۱۴۱۶ کودک و نوجوان مبتلا به این اختلال را مشاهده کردند.

در بعضی از کشورهای آفریقای جنوبی که مصرف الکل بین زنان باردار بسیار شایع است، این نرخ به ۱۱۱٫۱ نوزاد در ۱۰۰۰ هزار تولد می‌رسد.

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

شمار کودکان مبتلا به سندرم جنین الکلی در آمریکا و برخی کشورهای آفریقای جنوبی روند صعودی دارد که ناشی از افزایش تعداد مادرانی است که الکل مصرف می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme