https://telegram.me/empireoflies
تحلیلگر و نامزد سابق سنای آمریکا بر این باور است که دست داشتن سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و عربستان و اسرائیل در خرابکاری‌های اخیر در ایران غیرقابل انکار است؛ چرا که دولت واشنگتن مایل به تغییر رژیم و نه دیپلماسی در قبال ایران است.

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: دخالت نهادهای اطلاعاتی در خرابکاری‌های اخیر ایران غیرقابل انکار است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ«مارک دانکوف»تحلیلگر ونامزد سابق سنای آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تأکید کرد: مقام‌های آمریکایی مایل به تغییر رژیم ایران هستند، نه دیپلماسی؛ زیرا این مسئله همسو با منافع اسرائیل، عربستان سعودی، بانک‌های مرکزی و کنسرسیوم‌های نفت و گاز و تولیدکنندگان اسلحه است.

در ادامه می‌توانید متن کامل مصاحبه را ملاحظه بفرمایید:

تسنیم: برایان هوک فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران در مصاحبه با بی‌بی‌سی فارسی گفته است که “واشنگتن از اعتراضات اخیر در ایران به‌خاطر افزایش قیمت سوخت بسیار راضی است و فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت.” ترامپ و مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا هم از توئیتر برای بیان حمایت خود از اعتراضات ایران استفاده کرده‌اند. حمایت آشکار از آشوبگران و اغتشاشگران تنها موجب تقویت این موضع جمهوری اسلامی ایران شده است که هدف واقعی ایالات متحده از اعمال فشار حداکثری، مجبور کردن ایران به آمدن سر میز مذاکره نیست، بلکه واشنگتن به دنبال تغییر رژیم سیاسی در ایران است. نظر شما چیست؟ پشت این نوع سیاست ایالات متحده چه چیزی وجود دارد؟

دانکوف: این مسئله واضح است که تغییر رژیم در ایران هدف نئومحافظه‌کاران و سیاست خارجی صهیونیستی دولت ترامپ است. همان‌طور که در مصاحبه با Republic Broadcasting Network و EuroFolkRadio عنوان کردم، اوضاع در ایران را باید نه تنها با توجه به اقدامات سازمان سیا و اطلاعات انگلیس در تهران در ارتباط با عملیات آژاکس در ۱۹۵۳ درک کرد، بلکه شرایط ایران را باید از ابعاد مربوط به ۴ دهه پس از سقوط رژیم شاهنشاهی در سال ۱۹۷۹ همراه با ادامه خرابکاری‌های آمریکا و اسرائیل در شهرها و استان‌های مختلف ایران در نظر گرفت، همراه با اقدامات امپریالیستی آمریکا در اوکراین، لیبی، سوریه، عراق، بولیوی، ونزوئلا، و اکنون هنگ‌کنگ و سایر کشورها. اطلاعیه اخیر پامپئو که چراغ سبزی به اسرائیل برای سرقت کرانه باختری و تقویت اشغال شرق بیت‌المقدس است، را باید به این رفتارهای شیطانی اضافه کرد. شهرک‌سازی یهودی در الخلیل به تنهایی اکنون ۳ برابر شده است. جنایات مورد حمایت آمریکا در غزه و یمن، این تصویر خونین را بهتر نمایان می‌کند.

تسنیم: گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی ایران نشان می‌دهد که آمریکا و متحدانش در منطقه در تشدید آشوب‌ها و اغتشاشات ایران دست داشته‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی ایران گفته‌اند که به شواهد و اسنادی دست یافته‌اند که ثابت می‌کند آنها در ایجاد و تشدید اغتشاشات و آشوب‌ها دست داشته‌اند. بهمن ریحانی یک فرمانده نظامی در کرمانشاه گفته است که آشوبگران به گروه‌های ضد انقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا تعلق داشته‌اند. دیدگاه شما در این زمینه چیست؟

دانکوف: تمام گزارش‌های منتشرشده به مرور زمان نشان می‌دهد گروه‌های تروریستی مورد حمایت عربستان سعودی، در عملیات تروریستی استان سیستان و بلوچستان نقش داشته‌اند، گروه‌هایی که از طریق مرز پاکستان وارد ایران شده‌اند. در استان خوزستان، جایی که ایران ذخایر جدید نفتی را در جنوب‌غربی کشف کرده است، گزارش‌های غیررسمی نشان می‌دهد، گروه‌های تروریستی و اعضای سازمان مجاهدین خلق هر دو در تشدید حوادث خشونت‌آمیز دست داشته‌اند. سازمان مجاهدین خلق به‌طور آشکار در مشکلات تهران نیز نقش داشته و همین‌طور در استان‌های گلستان و آذربایجان. دفتر مرکزی سازمان مجاهدین خلق در تیرانا پایتخت آلبانی، به‌طور منظم هدایت تبلیغات نئومحافظه‌کاران و صهیونیست‌ها را به‌عهده دارد. روزنامه نیویورک‌تایمز به‌طور گسترده حضور سیاستمداران نئومحافظه‌کار و صهیونیست در سازمان مجاهدین خلق را پوشش داده و کسانی که به حذف نام این گروه از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا کمک کرده‌اند. ردپای پول این سازمان تا به عربستان سعودی ادامه دارد و قابل ردیابی است و همین‌طور بازیگران اسرائیلی در این بازی بزرگ جدید. این مسئله جالب است که به سکوت مطلق رسانه‌های خبری آلبانی و حامیان سازمان مجاهدین درباره زلزله اخیر آلبانی که منجر به تخریب دفتر مرکزی این سازمان شد، اشاره کنیم. من برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این گزارش تلاش می‌کنم و همین‌طور درباره خسارات و تلفات احتمالی در این دارایی مهم در جنگ آمریکا، سعودی و اسرائیل علیه ایران. تا آنجا که بهمن ریحانی فرمانده نظامی کرمانشاه در گزارش اولیه خود اعلام کرده است، این گروه‌های ضد‌انقلاب در اغتشاشات اخیر دست داشته‌اند. دکتر فیلیپ گیرالدی نیز پیش از این در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم تأیید کرده است که آمریکا، اسرائیل و عربستان در این عملیات دست داشته‌اند.

تسنیم: چندی پیش، مدیر‌کل بخش ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران گفته است که تعدادی از عناصری که قصد جمع‌آوری اطلاعات درباره آشوب‌ها و اغتشاشات و انتقال آنها به کشورهای خارجی را داشته‌اند، شناسایی و بازداشت شده‌اند، قبل از آنکه موفق به اجرای این مأموریت خود شوند. وی گفته است که “این عناصر از سوی سازمان سیا در کشورهای مختلف آموزش دیده‌اند تا اطلاعات را در پوشش شهروند – خبرنگار جمع‌آوری کنند. چقدر فکر می‌کنید سازمان سیا، موساد و آژانس جاسوسی عربستان سعودی در آشوب‌ها و اغتشاشات دست داشته‌اند؟

دانکوف: همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، بر این باورم که منطقاً غیرقابل انکار است که سازمان سیا، موساد و سعودی در تأمین مالی این‌گونه خرابکاری‌ها دخیل هستند و افسانه‌ها و پوشش‌هایی را برای کسانی که فعالانه در این حوادث دست داشته‌اند، درست می‌کنند. استفاده از شهروند – خبرنگاران و فعالان جعلی حقوق بشر یک ویژگی معمولی و منظم این اغتشاشات و انقلاب‌های رنگی است.

تسنیم: مقام‌های ایرانی بارها گفته‌اند که تحریم‌های آمریکا علیه تهران، یک مانع جدی برای چشم‌اندازهای مذاکرات بین تهران و واشنگتن است. به نظر می‌رسد دولت ترامپ در دیپلماسی را بسته است. آیا با این دیدگاه هم نظر هستید که کاخ سفید مایل به اعمال دیپلماسی در قبال ایران نیست؟

دانکوف: مقام‌های آمریکایی مایل به تغییر رژیم ایران هستند، نه دیپلماسی؛ زیرا این مسئله همسو با منافع اسرائیل، عربستان سعودی، بانک‌های مرکزی و کنسرسیوم‌های نفت و گاز و تولیدکنندگان اسلحه است. ترامپ به‌طور یکجانبه و غیرقانونی از توافق هسته‌ای چندجانبه ۱+۵ که ایران به آن پایبند بوده است، خارج شده است. وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا تحریم‌های اقتصادی علیه ایران وضع کرده‌اند که به‌طور تلویحی به‌معنای اعلان جنگ علیه تهران است. این امر منجر به ناآرامی‌های سیاسی قابل پیش‌بینی در ایران شده است، ناآرامی‌هایی که به‌واسطه سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت ایران تشدید شده است تا مصرف بنزین را از ۱۱۰میلیون لیتر به ۷۰میلیون لیتر در سال کاهش دهد. زمانی که نابسامانی اقتصادی به نارضایتی سیاسی منجر شد، اطلاعات آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی شروع به رها کردن تروریست‌های مجاهدین خلق در کشور کرده و اقدام به خرابکاری در سراسر ایران کردند، با کمک گروه‌های وهابی سعودی. این به همین سادگی است. اما ممکن است بدتر شود. تحریم‌های اقتصادی و استقرار تروریست‌ها در شهرها و استان‌ها را باید آخرین مرحله از تلاش برای تغییر رژیم ارزیابی کرد. بازی نهایی ممکن است یک رویداد برای رد گم کردن باشد، که به دروغ و عمداً آن را به ایران نسبت دهند تا بهانه حمله نظامی به این کشور را فراهم کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme