https://telegram.me/empireoflies
اجساد پناهجویان آسیایی و افریقایی در سواحل کشورهای اروپایی

مصائب بازگشت داعشی‌ها به اروپا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در هفته‌های اخیر انتشار گزارش‌هایی مبنی بر غرق‌شدن پناهجویانی که از طریق دریای مدیترانه به‌دنبال رسیدن به کشورهای اروپایی هستند، به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

اکثر پناهجویان از کشورهای شمال آفریقا و سوریه و عراق، یعنی کشورهایی که درگیر جنگ با گروه‌های تروریستی از جمله داعش هستند، قصد مهاجرت و پناهندگی به کشورهای اروپایی را دارند.

در روزهای اخیر گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهند غرق شدن هزاران آواره در راه رسیدن به اروپا عمدی بوده است. بر اساس نتیجه تحقیقات انجام‌شده، قاچاقچیان انسان با همکاری دستگاه‌های امنیتی کشورهای اروپایی، قایق‌ها و کشتی‌های حامل پناهجویان را در وسط دریا رها و با یک قایق کوچکتر کشتی را ترک می‌کنند و سپس با سوراخ‌کردن کشتی سبب غرق‌شدن پناهجویان می‌شوند.

بنا بر این گزارش، اتحادیه اروپا از ترس بازگشت عناصر گروه‌های تروریستی بخصوصی داعش به کشورهای اروپایی، گروهی از نیروهای دریایی ویژه را برای نظارت بر کشتی‌ها و جلوگیری از انتقال پناهجویان تعیین کرده، تا مبادا تروریست‌های داعش در پوشش پناه‌جو به اروپا برسند.

جسد کودک پناه‌جوی سوری در سواحل یونان.

جسد کودک پناه‌جوی سوری در سواحل یونان.

در یکی از موارد، بر اساس شهادت برخی پناهجویان نجات‌یافته، کشتی متعلق به یکی از کشورهای اروپایی به‌طور عمد قایق پناهجویان سوری و عراقی را سوراخ و سبب غرق‌شدن ده‌ها نفر شد. جسد پناهجویانی که عمدتاً زن و کودک بودند، پس از چند روز به ساحل رسید.

سوالی که توجه بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده، این است که با وجود آنکه چندین سال از آغاز درگیری و جنگ در کشورهای شمال آفریقا و غرب‌آسیا می‌گذرد، چرا در این برهه زمانی موضوع مهاجرت پناهجویان در کشورهای اروپایی مطرح شده است؟

در پاسخ به این سوال، برخی کارشناسان معتقدند، بلایی که چند سال پیش کشورهای اروپایی و آمریکایی بر سر ملت‌های مسلمان در آفریقا و غرب‌آسیا آوردند، اکنون در حال اتفاق افتاد برای خود آنها است و عناصر گروه‌های تروریستی که از کشورهای غربی به خاورمیانه آمده بودند، با پوشش پناه‌جو، در حال بازگشت به وطن خود یعنی کشورهای اروپایی و آمریکا هستند. مقامات غربی نیز که از این امر مطلع شده‌اند، غرق‌کردن پناهجویان را به حضور تروریست‌ها در اروپا و آمریکا ترجیه می‌دهند و تر و خشک را با یکدیگر می‌سوزانند.

همچنین بر اساس گزارش برخی رسانه‌های مستقل غربی، در مقابل بی‌توجهی مسئولان کشورهای غربی، برخی از گروه‌های قاچاق اعضای بدن انسان که عمدتاً نزدیک به رژیم صهیونیستی هستند، از اعضای سالم بدن پناهجویانی که پس از غرق‌شدن در دریا به ساحل می‌آیند، سوءاستفاده کرده و با قیمت‌های هنگفتی به فروش می‌رسانند.

قابل تأمل اینجاست که، رسانه‌های غربی و گروه‌های مدعی حقوق‌بشر تاکنون درباره این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده‌اند.

انتهای پیام/

در هفته‌های اخیر انتشار گزارش‌هایی مبنی بر غرق‌شدن پناهجویانی که از طریق دریای مدیترانه به‌دنبال رسیدن به کشورهای اروپایی هستند، به‌طور چشمگیری افزایش یافته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. عکس جسدرو پاک کنیدونزنیدبعضى ها ازجمله من حالشون ممکنه بدبشه

  2. عکسى که در متن خبر زدید عکس یه جسدکودک هست حذفش کنیدمن که حالم بدشدبعضى به خاطردیدن جسدحالشون بدمیشه درسته که خبردرباره این مساله هست اما یه عکس مرتبط به جزهرنوع جسدى بزنید اینو زودتر پاک کنید.ممنون.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme