https://telegram.me/empireoflies

مشاوره نظامی ایران به عراق برای مقابله با داعش

به گزارش «امپراتوری دروغ»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما به لحاظ فرهنگی و مذهبی با مردم عراق قرابت زیادی داریم، گفت: ما با دولت و مردم عراق ارتباط تنگاتنگی داریم و هماهنگی هایی با این کشور وجود دارد.

اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار سیاسی میزان با تاکید بر وجود روابط حسنه میان ایران و عراق اظهارکرد: اینکه بگوئیم میان ما و عراق در امور مورد علاقه مشترک هماهنگی وجود ندارد، درست نیست، چون بالاخره در این موارد هماهنگی ها و کمک هایی از سوی ما وجود دارد.

وی ادامه داد: البته اینکه می گوئیم به عراق کمک می کنیم، به معنای دخالت در امور تصمیم گیری نیست؛ بلکه به معنای مشورت دادن به آنها بویژه در امور نظامی است.

کوثری تاکید کرد: این کمک ها و راهنمایی های ایران نیز در راستای ایجاد وحدت و یکپارچگی ملت عراق در میان گروه های مختلف قومیتی و مذهبی این کشور است.

این نماینده مجلس افزود: کمک ما به عراق در راستای جلوگیری از نفوذ بیگانگان در این کشور است وگرنه ما به هیچ عنوان در امور این کشور دخالت نمی کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: در خصوص مقابله با داعش و لزوم بیرون کردن آنها از خاک عراق، مواضع ما با مسئولان عراقی یکی است و در این راستا با یکدیگر تلاش می کنیم.

کوثری با بیان اینکه ما در حد وسع خود به عراق کمک می کنیم، گفت: ما تجارب خود را به خصوص تجاربی که در دفاع مقدس به دست آوره ایم را برای مقابله با داعش در اختیار آنها قرار می دهیم.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme