https://telegram.me/empireoflies

مسیح علینژاد؛ کارمند آیت الله مایک پامپئو

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکسال پیش گفته شد که به نظر می‌رسد آمدن مسیح علی نژاد از بریتانیا به آمریکا قسمتی‌ از یک پروژه امریکایی‌ها و نئوکان‌ها برای بالا بردن او به عنوان یک “رهبر” متشخص اپوزیسیوپن باشد.

نه تنها در آن زمان شواهد و قرائن زیادی برای این ادعای وجود داشت، بلکه در طول یکسال گذشته که تنش بین ایران و آمریکا به شدت بالا رفته، ماهیت واقعی‌ وی و نقش او در تبلیغات دولت ترامپ علیه ایران و ایرانیان هرچه بیشتر آشکار تر شده است.

علی‎نژاد از تحریم‌های اقتصادی علیه مردم ایران که کمر مردم را شکسته و در نهایت موجب مرگ هزاران نفر از هموطنان ما خواهد بود دفاع کرد؛ وی بارها اعلام کرده است که اگر به ایران حمله شود و به سوریه دیگر تبدیل شود، شرایط بدتر از حالا نخواهد بود، و از ترور سپهبد قاسم سلیمانی نیز نه تنها دفاع کرد، بلکه دروغ‌های بسیاری درباره او در برنامه‌های تلویزیونی مختلف گفت، از جمله اینکه ایشان در “قتل‌های زنجیره ای” دست داشت که دروغ محض است. او همچنین ادعا کرد که ترور سپهبد سلیمانی آرامش را به منطقه خواهد آورد.

جمعه، شنبه و یکشنبه گذشته علینژاد بعنوان یک “روزنامه نگار و فعال [سیاسی]” در برنامه تلویزیون فاکس نیوز، ارگان جناح ماورای راست آمریکا ظاهر شد. حقیقت این است که علینژاد نه فعال حقوق بشر است، نه مدافع حقوق زنان؛ نه فعال سیاسی است، و نه روزنامه نگار؛ نه زندانی سیاسی سابق است، و نه تا زمانی‌ که در ایران و حتی در بریتانیا بود سابقه فعالیت سیاسی قابل توجه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی داشت.

مسیح علینژاد یک چیز و فقط یک چیز است: او کارمند دستگاه تبلیغاتی آمریکا است، که بر طبق اسناد موجود بین ماه مه ۲۰۱۵ تا سپتامبر ۲۰۱۹ مبلغ ۳۰۵،۰۰۰ دلار از صدای آمریکا، یعنی‌ دستگاه تبلیغاتی رسمی‌ آمریکا، دریافت کرده. اسناد قرارداد جدید او با صدای آمریکا بعد از سپتامبر ۲۰۱۹ هنوز در دسترس نیست. او در تمامی رسانه‌هایی‌ که در آن ظاهر میشود خطوط اصلی‌ تبلیغات ترامپ، و همچنین دو “آیت الله مایک” — مایک پنس و مایک پامپئو — را کلمه به کلمه تکرار می‌‌کند.

همانطور که آقای ایلای کلیفتون، مدیر پژوهش در سیاست خارجی‌ انستیتوی کواینسی و روزنامه نگار بسیار مترقی، در مقاله ای مینویسند، رسانه‌های امریکایی که مسیح علینژاد را بعنوان مهمان در برنامه‌های خود دعوت میکنند، به این حقیقت که او کارمند صدای آمریکا و دستگاه تبلیغاتی نظام سیاسی آمریکا است اشاره نمیکنند.

بعنوان مثال، روز جمئه گذشته برت استیونز، روزنامه نگار راستگرای نیویورک تایمز [و کسی‌ که قبلا برای روزنامه جروزالم پست کار میکرد، و سه سال پیش از تلاش دولت ترامپ برای اخراج مهاجران دفاع کرد] در مقاله هفتگی خود ادعای علینژاد را که “کشتن سپهبد سلیمانی آرامش را به خاورمیانه خواهد آورد” را تکرار کرد و از او نقل قول کرد، بدون اینکه کوچکترین اشاره‌ای به کارمند صدای آمریکا بودن علینژاد بکند.

برنامه تلویزیون فاکس ادعای علینژاد مبنی بر اینکه “خیلی‌ از ایرانیان سپهبد سلیمانی را قهرمان نمیداند” را تکرار کرد، بدون اینکه ذکر کند که علینژاد کارمند صدای آمریکا است. حتی آقای فرید ذکریا که علینژاد را به برنامه خود در روز ۲۲ دسامبر آورد از او بعنوان “روزنامه نگار و فعال در تبعید” نام برد، بدون اینکه به حقوق گرفتن او از صدای آمریکا اشاره‌ای کند. رادیو فردا هم همین کار را کرد.

روز دوشنبه گذشته مقاله‌ای با نام علینژاد در روزنامه واشنگتن پست منتشر شد. در آغاز کارمند صدای آمریکا بودن او ذکر نشد، ولی‌ چند ساعت بعد واشنگتن پست این نکته را به شرح حال او اضافه کرد. با کوشش و با تماس گرفتن با رسانه‌های امریکایی و اعتراض به عدم ذکر کارمند صدای آمریکا بودن علینژاد، میتوان این شرایط را تغییر داد، کما اینکه این تغییر از واشنگتن پست آغاز شده است.

مسیح علینژاد با تکرار دروغ‌ها و ادعا‌های مایک پامپئو چیزی نیست مگر کارمند دستگاه تبلیغاتی دولت آمریکا و صدای ایرانی آیت الله مایک – مایک پامپئو – که یک مسیحی‌ متعصب صهیونیست است که تا زمانی‌ که نماینده کانزاس در کنگره بود، سرسخت‌ترین دشمن ایران در آنجا بود، با سازمان‌های اسلام- و مسلمان-ستیز آمریکا ارتباطات تنگاتنگ داشت، بار‌ها گفت که با ۲۰۰۰ حمله هوایی می‌توان زیربنای ایران را نابود کرد، و حال نیز دائما در حال دروغ گفتن درباره کشور است. او با پامپئو با افتخار تمام ملاقات کرد، و عکس این ملاقات در صفحه فیسبوک موجود است.

انتهای پیام/

محمود سهیمی، استاد دانشگاه مینسوتا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme