https://telegram.me/empireoflies

مسعود بهنود با چه نام مستعاری در ایران فعالیت می کند؟

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: مسعودبهنود که این روزها آوازه افتضاح او در همه جا بلند است کیست؟ و با چه نام مستعاری فعالیت میکند؟چه افرادی با او مرتبط هستند؟

بهنود متولد ۱۳۲۵ در تهران، همسر او فاطمه حدیدی و بامداد و نیما فرندان او هستند. بامداد بهنود دندان پزشک است و نیما طراح لباس که با مارک نیمانی نمایشگاههایی را در تهران هم داشته و از حمایت برخی دولتی ها هم برخوردار است.

قبل از انقلاب بهنود با حمایت  محمود جعفریان از اعضای شورای عالی مطبوعات داخلی ساواک، به تلویزیون شاهنشاهی رفت مسعود بهنود کم کم با نزدیک شدن به حلقه فرح، مدال مخصوص تاجگذاری را دریافت کرد همزمان با پیروزی انقلاب لحن مقاله های بهنود تغییر کرد و شاه را سفاک می خواند فاز جدیدی از ماموریت او آغاز شده بود. هر چند بسیاری از انقلابیون بر این اعتقادند که وی به صورت کاملا هماهنگ این نقش را بازی می کرد و می خواست با نمایش خود در نقش منتقد حکومت انقلابیون ناراضی را تعدیل کند.

مسعود بهنود پیش از آنکه به قلم ساده و داستانی اش معروف باشد با شامه تیزش در شناخت قدرت های موجود و سعی در نزدیکی به آنها شهره است. بهنود در زمان طاغوت با سردبیری در نشریه آیندگان داریوش همایون ، درک درستی از قدرت های پایه ای آن دوران به دست‌آورده و با زیرکی خود را در باند نزدیک به امیر عباس هویدا نخست وزیر و یکی از رجال معروف طاغوتی جا کرد.

تعلق بهنود به باند قدرت طاغوتیان به حدی بود که بنا به نوشته فرج سرکوهی (از عناصر ضد انقلاب) وی تنها گوینده رادیویی بود که حق داشت بدون نوشته و بازبینی برنامه راه شب رادیو را اجرا کند. حضور پررنگ و سرشار از رانت وی در تلویزیون طاغوت نیز که در قالب برنامه ساز و مفسر سیاسی جلوه گر می شد همواره انگشت های متعددی را به دهان می گزید. چرا که چرایی و چگونگی حمایت از این روزنامه نگار همواره برای بسیاری از هم کیشانش جای سوال اساسی داشت.

مسعود بهنود شهره است به آدم فروشی و نمک نشناسی! او که در باند امیر عباس هویدا و از نزدیکان محمود جعفریان و پرویز نیکخواه به شمار می رفت با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بلافاصله علیه این دونفر که تعلقات توده ای و مائوئیستی داشتند اعلام شکایت کرده و کسانی را که سال های گذشته خود را مدیون آنها بود تا طناب اعدام انقلاب همراهی کرد.

حال آنکه خود در جرایم آنها چیزی کم از آنان نداشت.اما دقت در مواضع بهنود میتوانست همه چیزرا روشن کند او شریعتمداری را امام خواند و به بزرگنمایی آشوبهای تجزیه طلبانه در کردستان پرداخت. وی در سال ۸۰ به خاطر فرافکنی و تشویش اذهان عمومی به ۲۳ ماه زندان محکوم شد، اما بعد ۶ ماه به دلیلی که نمی دانم (شاید قرار وثیقه) آزاد شد.

در سال ۸۱ وقتی بهنود در تور سخنرانی اروپا بود،قوه قضائیه اعلام کرد حکم دستگیریش دوباره صادر شده،اما او به انگلیس فرار کرد و دیگر به ایران نیامد.

راه اندازی روزآنلاین و موسسه روز، همکاری با بی بی سی فارسی و عضویت در هسته مرکزی سایت گویا از جمله فعالیت های بهنود در خارج از کشور است. وی یکی از اصلی ترین اعضای اتاق فکر بی بی سی فارسی است و در واقع تمامی افرادی که در این شبکه فعالیت می کنند برای گزینش باید از زیر دست وی رد شوند به خصوص زنان و دختران علاقه وافری به وی دارند و خود در مصاحبه ای می گوید که شخصیت اش طوری است که زنان را جذب می کند و این در حالی است که اخبار زیادی از همکاران سابق وی وجود دارد که حاکی از آن است وی در محیط کار از زنان سوء استفاده های جنسی می کند!

اخیرا وی در جواب انتقاد یکی از مخاطبانش در توئیتر عکسی شخصی و توهین آمیز از وی منتشر کرده که انتقاد و شکایت بسیاری از مخاطبانش را در پی داشته. در پی این اتفاق بخش قابل توجهی از کاربران شبکه های اجتماعی عمل وی را نوعی توهین جنسیتی قلمداد کرده اند و در حرکتی جمعی از مسئولان بی بی سی خواسته اند به این موضوع رسیدگی کنند.

بر اساس منابع موثق مسعود بهنود با نام مستعار هوشنگ مانی در داخل کشور شبکه ای برای پیشبرد اهداف غرب ایجاد کرده و از این طریق به جذب نیرو و جاسوسی در داخل می پردازد. گفته می شود افرادی مثل نادر.ف و احسان.م که سال گذشته نیز به دلیل جاسوسی دستگیر شده بودند ازجمله اعضای این شبکه هستند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme