https://telegram.me/empireoflies

مریم منظوری؛ فرار از خانواده به عشق کار در رسانه‌ای آمریکایی

به گزارش «امپراتوری دروغ»، مریم منظوری متولد تهران است. او تا سال ۸۷ در رادیو فردا حضور داشت و به همراه همسرش نیما تمدن که او نیز از کارمندان سابق رادیو فردا بود اکنون در واشینگتون زندگی می‌کنند.

ماجرای نیما و مریم از آنجا شروع شد که نیما علاقه زیادی به مریم داشت اما پدر و مادر مریم با ازدواج این دو مخالف بودند. زیرا اختلاف فرهنگی فاحشی بین دو خانواده بود. خانواده نیما تمدن غربگرا و غیرمذهبی بودند و خانواده مریم به مذهبی، اما نیما و مریم به هر ترتیب تصمیم گرفتند که با یکدیگر ازدواج کنند.

نیما تمدن در سال ۱۳۸۲ از ایران خارج شد و به جمهوری چک رفت و به رادیو فردا پیوست و شرایط لازم جهت پیوستن مریم به این رادیو را هم فراهم کرد و با وجود مخالفت‌های اعضای خانواده مریم با خروجش از کشور، او پس از تهیه بلیط و فراهم کردن مقدمات سفر، به طور غیرمنتظره تصمیم خود را مبنی بر فعالیت در رادیو فردا اعلام و بی‌اعتنا به نارضایتی خانواده کشور را ترک کرد و نهایتاً در مقطعی اعلام کرد که با نیما تمدن ازدواج کرده است.

پس از مدتی اقامت در جمهوری چک، نیما به دلیل اینکه فکر می‌کرد درآمدش چندان مناسبش نیست، پس از اختلافاتی با مدیریت از رادیو فردا بیرون رفت و در همان شهر پراگ در یک موسسه دیگر آمریکایی مشغول شد و از طریق این موسسه مقدمات انتقالش به واشنگتن را فراهم کرد. این یعنی اینکه دلیل اصلی حضور بسیاری از عوامل رادیو فردا در این رادیو تنها مسائل مالی است!

مریم منظوری پس از گذشت مدتی از اقامت در آمریکا با کمک یکی از دوستانش به صدای آمریکا (VOA) پیوست و اکنون در این رسانه آمریکایی مشغول به فعالیت است.

وضعیت زندگی مریم و نیما اکنون چندان مناسب نیست و به گفته یکی از دوستانشان در آستانه طلاق قرار دارند، هرچند که اکنون نیز بسیاری از شب‌ها با یکدیگر زندگی نمی‌کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۲ دیدگاه

  1. خاک برسرشان که به مملکتشان خیانت میکنن.

  2. بفرما کسی که به حرف بزرگ ترش گوش نکندسزایش همین است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme