https://telegram.me/empireoflies

جزئیاتی از مرگ ۳۳۴۸۰ کارگر هسته‌ای در آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بنا بر نتایج تحقیق موسسه مک‌کلاچی، آمار این مرگ و میر – که برای اولین بار منتشر می‌شود – بیش از چهار برابر تعداد تلفات نیروهای امریکایی در جنگ‌های عراق و افغانستان است.

در این تحقیق که «بهای انسانی هنگفتِ» مجتمع‌های تسلیحات هسته‌ای امریکا را آشکار کرد، بیش از ۷۰ میلیون سند اطلاعاتی بررسی شده است؛ این اطلاعات در چارچوب قانون آزادی اطلاعات از وزارت کار امریکا اخذ شد.

بر اساس این گزارش، تعداد قربانیان شامل تمامی کارکنانی است که خود یا خانواده‌شان غرامت دریافت کرده‌اند. مبلغ این غرامت از محل بودجه ویژه‌ای که در سال ۲۰۰۱ به تصویب رسید، تامین می‌شود.

اطلاعات ثبت شده در یک پایگاه داده نشان می‌دهد در ۱۰۷ هزار و ۳۹۴ کارگری که در ۷۰ سال اخیر در ساخت زرادخانه‌ هسته‌ای امریکا فعالیت می‌کردند، سرطان و دیگر بیماری‌ها رویت شده است.

موسسه مک‌کلاچی در این تحقیق با بیش از ۱۰۰ کارگر، مقام دولتی و کارشناس مصاحبه انجام داده است.

بنا بر این تحقیق، برآورد مقام‌های دولت امریکا درباره شدت بیماری کارکنان بخش هسته‌ای بسیار ناچیز بود. آنها در ابتدا پیش بینی کردند برنامه پرداخت غرامت سالانه ۱۲۰ میلیون دلار هزینه در برداشته و تنها شامل حال سه هزار نفر می‌شود، اما با گذشت ۱۴ سال، دولت برای پرداخت غرامت به بیش از ۵۳ هزار کارگر ۱۲ میلیارد دلار خرج کرد.

به رغم این هزینه گزاف، شواهد نشان می‌دهد وزارت کار امریکا تنها با درخواست کمتر از نیمی از افرادی که خواهان غرامت بوده‌اند، موافقت کرده است.

نتایج این تحقیق همچنین نشان داد استانداردهای ایمنی کنونی نیز در پایین آوردن میزان تماس با تشعشعات و شمار حوادث روزانه نقش چندانی نداشته‌اند.

انتهای پیام/پرس تی وی

بنا بر نتایج تحقیقی که به تازگی منتشر شده است، تقلای آمریکا برای پیروزی در جنگ سرد و جنگ جهانی دوم، دست‌کم ۳۳ هزار و ۴۸۰ کارمند بخش هسته‌ای را در ۷۰ سال اخیر در این کشور به کام مرگ کشانده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme