https://telegram.me/empireoflies
اخبار متعدد در طی تاریخ امریکا نشان می دهد که این کشور یکی از پر خشونت ترین کشورهای جهان است و هر ساله تعدادی از افراد بی گناه در ان کشته می شوند.

مرگبارترین کشتارهای آمریکا به دلیل تیراندازی‌ به بیگناهان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغاخبار متعدد در طی تاریخ امریکا نشان می دهد که این کشور یکی از پر خشونت ترین کشورهای جهان است و هر ساله تعداد بسیاری از افراد بی گناه در ان کشته می شوند.

مرگبارترین کشتارهای آمریکا به دلیل تیراندازی‌ به بیگناهان

آمارهای منتشر شده در خصوص حملات مرگ بار با اسلاحه در آمریکا طی سالهای ۱۹۶۶ تاکنون در گزارش زیر نشان می دهد که این کشور همواره یکی از پر خشونت ترین کشورهای جهان بوده است و بسیاری از مردم بی گناه به خاطر سلاج و اسلحه و سود جویی کارخانه های اسلحه آمریکا به قتل رسیده اند:

 

۱ – فستیوال موسیقی در لاس وگاس (دست کم ۵۸ کشته)

 

اول اکتبر ۲۰۱۷ – استیون پداک ۶۴ ساله از طبقه سی و دوم هتلی در لاس وگاس جمعیت حاضر در فستیوال را به رگبار بست. در اینتیراندازی دست کم ۵۸ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر زخمی شدند. پلیس بعد از یورش به اتاق مهاجم در هتل، جنازه او را پیدا کرد.

 

۲- کلوپ شبانه همجنسگراها در اورلاندو (۵۰ کشته)

 

۱۲ ژوئن ۲۰۱۶ – حمله به کلوپ شبانه همجنسگرایان در شهر اورلاندوی ایالت فلوریدا مرگبارترین تیراندازی در تاریخ معاصر آمریکا بوده است. در این حمله ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر زخمی شدند. عمر متین، مهاجم این حمله، بعد از کشتن تعدادی از حاضران در محل، ده‌ها نفر را گروگان گرفت. نیروهای ویژه پلیس برای پایان دادن به گروگانگیری وارد عمل شدند و در نهایت مهاجم را کشتند.

 

۳ – ویرجینیا-تک (۳۲ کشته)

 

۱۵ آوریل سال ۲۰۰۷ – سونگ هوی چو، دانشجوی دانشگاه ویرجینیا تک درمحوطه این دانشگاه ۲۷ دانشجو و ۵ نفر از کارکنان دانشگاه را به ضرب گلوله کشت و بعد از آن خودکشی کرد. ۱۷ نفر هم در این تیراندازی مجروح شدند. او در ویدیویی که بعد از مرگش به دست رسانه‌ها رسید از بچه سوسول‌های پولدار شکایت کرده بود و گفته بود که مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

 مرگبارترین کشتارهای آمریکا به دلیل تیراندازی‌ به بیگناهان

۴ – دبستان سندی‌هوک (۲۷ کشته)

 

۱۴ دسامبر ۲۰۱۲ – در این روز آدام لانزای ۲۰ ساله با حمله به دبستان سندی‌هوک در نیوتاون در ایالت کانتیکات ۲۶ نفر را کشت. بیست نفر از قربانیان این حمله دانش‌آموزان مدرسه و بقیه از کارکنان آن بودند. علاوه بر آن او مادرش را هم کشت و در نهایت خودکشی کرد. بعد از این حمله اعلام شد که آدام لانزا دچار مشکلات شدید روانی بوده و ذهنش مدام درگیر خشونت بوده است.

 

۵ – کافه لوبی در تگزاس (۲۳ کشته)

 

۱۶ اکتبر ۱۹۹۱ – جورج هنارد ۳۵ ساله در تیراندازی در کافه‌ای در کیلین تگزاس ۲۳ نفر را کشت. او پیش از حمله با خودرویش وارد این کافه شده بود. ۲۷ نفر دیگر هم در این تیراندازی مجروح شدند. این حمله یکی از مرگبارترین تیراندازی‌های آمریکا خارج از فضاهای آموزشی بود.

 

۶ – مک‌دونالد، کالیفرنیا (۲۱ کشته)

 

۱۸ ژوئیه ۱۹۸۴ – جیمز هوبرتی ۴۱ ساله ۲۱ نفر از مشتریان و کارکنان رستوران مک‌دونالدی در سن ییسدروی ایالت کالیفرنیا را کشت. او نگهبان سابق این رستوران بود که از کارش اخراج شده بود. یک ساعت بعد از شروع حمله، تک‌تیراندازهای پلیس جیمز هوبرتی را کشتند.

 

۷ – دانشگاه آستین تگزاس (۱۸ کشته)

 

اول اوت ۱۹۶۶ – چارلز جوزف ویتمن، تفنگدار سابق آمریکایی بعد از کشتن مادر و همسرش به دانشگاه آستین تگزاس رفت و ۱۶ نفر دیگر ار کشت. در این حمله ۳۰ نفر هم زخمی شدند. خود ویتمن به ضرب گلوله یک مأمور پلیس از پا درآمد. کالبدشکافی جسدش نشان داد که تومور مغزی داشته اما معلوم نشد که آیا این بیماری نقشی در انگیزه‌اش برای تیراندازی داشته یا نه.

 مرگبارترین کشتارهای آمریکا به دلیل تیراندازی‌ به بیگناهان

۸ – ادموندو، اوکلاهما (۱۴ کشته)

 

۲۰ اوت ۱۹۸۶ – پاتریک هنری شریل پستچی ۱۴ نفر از کارکنان اداره پستی در شهر ادوموندو واقع در ایالت کالیفرنیا را کشت و در نهایت باشلیک گلوله به سرش خودکشی کرد. او پیش از آن از سوی مدیرانش به دلیل عملکردش در کار مواخذه شده بود.

 

۹ – سن‌برناردینو، کالیفرنیا (۱۴ کشته)

 

۲ دسامبر ۲۰۱۵ – سید رضوان فاروق و همسرش تشفین مالک با تیراندازی در یک مراسم ۱۴ نفر را در مجتمع بهزیستی سن‌برناردینوی کالیفرنیا کشتند و ۲۲ نفر دیگر را زخمی کردند. هر دو مهاجم به ضرب گلوله پلیس کشته شدند. دولت آمریکا اعلام کرد که این حمله تروریستی بوده است.

 

۱۰ – دبیرستان کلمباین (۱۳ کشته)

۲۰ آوریل ۱۹۹۹ – اریک هریس ۱۸ ساله و دیلان کلبولد ۱۷ ساله در حمله به دبیرستان کلمباین در شهر لیتلتون ایالت کلورادو ۱۲ دانش آموز و یک معلم را به ضرب گلوله کشتند. بیش از ۲۰ نفر هم در این تیراندازی زخمی شدند. هر دو مهاجم خود را در کتابخانه مدرسه کشتند.

انتهای پیام/بولتن نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

اخبار متعدد در طی تاریخ امریکا نشان می دهد که این کشور یکی از پر خشونت ترین کشورهای جهان است و هر ساله تعدادی از افراد بی گناه در ان کشته می شوند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme