https://telegram.me/empireoflies

مرکل درباره جاسوسی‌های آمریکا بازجویی می‌شود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه “هندلز بلات” آلمان در گزارشی نوشت که فشارها روی دفتر صدر اعظم آلمان به دلیل جریانات همکاری های جاسوسی سازمان اطلاعات امنیت آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا افزایش می یابد. حزب سوسیال دموکرات و سبزهای آلمان در همین راستا خواستار بازجویی از مرکل در کمیسیون تحقیق پارلمانی درباره جاسوسی های آمریکا شدند.

این دو حزب مهم آلمان خواستار احضار مرکل در کمیسیون تحقیق پارلمانی درباره جاسوسی ها شدند.

“کونستانتین فون نوتز” از اعضای بلند پایه سبزها در کمیسیون تحقیق پارلمانی درباره جاسوسی ها نیز در این راستا اظهار داشت: دفتر صدر اعظم آلمان آنقدر این مسئله را کش داد که جریانات جاسوسی سازمان اطلاعات امنیت آلمان و آژانس امنیت ملی آمریکا حالا به یک رسوایی برای مرکل تبدیل شده است. بنابراین باید همچنین وی در کمیسیون تحقیق پارلمانی آلمان به سوالات پاسخ دهد.

ظاهرا سازمان اطلاعات امنیت آلمان سال های طولانی در جاسوسی از شرکت ها و سیاستمداران اروپایی از جمله دولت فرانسه و کمیسیون اروپایی به آمریکا کمک کرده است.

کمیسیون تحقیق پارلمانی آلمان درباره جاسوسی ها ظاهرا از دولت درخواست کرده  که لیست داده های دست چینی که سازمان اطلاعات  امنیت آلمان با همکاری آمریکا از آن برای جاسوسی ها استفاده می کرده است را ارائه دهد. دولت آلمان البته از آمریکا اجازه خواسته است که آیا می تواند این اطلاعات را فاش کند. این به اصطلاح مشاوره ها بین برلین-واشنگتن همچنان ادامه دارد.

“کریستین فلیسک” از اعضای بلند پایه حزب سوسیال دموکرات در کمیسیون تحقیق  پارلمانی آلمان درباره جاسوسی ها نیز در این باره اظهار داشته است که این روند به اصطلاح مشاوره با آمریکا نباید منجر به وقت کشی شود. دفتر صدر اعظم آلمان باید یک تصمیم مستقل در این باره بگیرد. ما نمی توانیم از شفاف سازی سخن بگوییم اما عناصر کلیدی برای این منظور را ارائه ندهیم. از این رو صادقانه باید بگویم که برای من تفاوتی نمی کند آمریکایی ها به این مسئله چگونه می نگرند. پارلمان آلمان نمی گذارد این لیست داده ها مخفی بماند. آخرین ابزار فشار یک روشنگری قضایی خواهد بود.

“پاتریک سنزبورگ” رئیس کمیسیون تحقیق پارلمان آلمان درباره جاسوسی ها از حزب دموکرات مسیحی نیز در گفتگو با خبرگزاری آلمان گفت که دولت باید در صورت لزوم به نظر منفی آمریکایی ها در این راستا توجهی نکند.

“فون نوتز” نیز در گفتگو با روزنامه “دی ولت” تهدید کرده است در صورتی که اطلاعات مورد نیاز برای شفاف سازی در این راستا ارائه نشود از راه های قانونی اقدام خواهد شد.

در سال ۲۰۰۸ وزیر کشور فعلی آلمان “توماس دمایزیر” رئیس دفتر صدر اعظم آلمان بوده و در سال ۲۰۱۰ نیز “رونالد پوفالا” این سمت را عهده دار بوده است. از این رو این دو سیاستمدار آلمانی نیز تحت فشار مسئله جاسوسی ها از طرف احزاب مختلف آلمان قرار گرفته اند.

معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره اظهار داشته است که آقای “پوفالا” ظاهرا دروغ گفته است زمانی که اظهار داشته است که سازمان اطلاعات امنیت آلمان صد در صد به قوانین حفاظت از داده ها پایبند بوده است. وی مسئولیت سیاسی چنین جریانات جاسوسی را بر عهده صدر اعظم آلمان دانست.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme