https://telegram.me/empireoflies

مراقب حضور کودکان در فضای مجازی باشیم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل گفت: استفاده از شبکه‌های اجتماعی به دلیل رایگان بودن، قابلیت جستجوی افراد و عدم رعایت قوانین ثبت‌نام، در تمام سنین نفوذ کرده و موجب نگرانی در بین افراد مخصوصاً والدین گردیده است.

سرگرد قهرمان طالع با اشاره به اینکه این روزها شبکه‌های اجتماعی در بین افراد در تمام سنین مورداستفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: طبیعتاً در کنار هر مزیتی معایبی نیز وجود دارد. شبکه‌های اجتماعی نیز معایبی دارند که اگر از آن‌ها به‌درستی استفاده نشود می‌تواند موجبات آسیب در خانواده‌ها را پدید آورد.

وی تصریح کرد: از آنجاکه همیشه یکی از نقاط آسیب‌پذیر در خانواده کودکان هستند، می‌بایست به آن‌ها توجه ویژه‌ای کرده و با توجه به اینکه اکثر شبکه‌های اجتماعی برای عضویت قانون محدودیت سنی (اکثراً ۱۳ سال) دارند؛ ولی متأسفانه این قانون زیر پا گذاشته‌شده و از جانب خانواده‌ها و کودکان رعایت نمی‌شود.

سرگرد قهرمان طالع در ادامه با اشاره به اینکه والدین می‌بایست به فرزندانشان گوشزد کنند که ‎قبل از عضویت در شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده و والدین نیز متقابلاً باید با توجه به قوانین حاکم در فضای مجازی از حضور فرزندانشان در همه شبکه‌ها آگاه باشند. بهترین راه برای رصد کودکان، حضور والدین به‌عنوان یک دوست در صفحه فرزندشان است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: بزرگ‌ترین ریسک در رابطه با حضور کودکان در شبکه‌های اجتماعی زمانی است که آن‌ها در این فضا با افراد غریبه شروع به دوستی کرده که این دوستی می‌تواند موجب فریب آنان گردیده و در ادامه به‌عنوان یک قربانی سایبری در معرض باج‌گیری، مزاحمت، کلاه‌برداری، افشای اطلاعات و سرقت هویت قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه به کودکانتان بیاموزید که فقط با افرادی که می‌شناسند و به آن‌ها اعتماد دارند در فضای مجازی ارتباط برقرار کنند، به خانواده‌ها تاکید کرد: به‌هیچ‌وجه اطلاعات خانوادگی خود را در فضای مجازی قرار ندهند و هر سایت و لینکی را در فضای مجازی کلیک نکنند.

سرگرد قهرمان طالع ادامه داد:  قوانین رمز عبور و حساب کاربری خود را رعایت کنند تا به‌راحتی توسط هکرها مورد هجوم قرار نگیرند. همچنین پس از اتمام کار حتماً با دکمه خروج از صفحه خارج‌شده و به‌صورت log in باقی نمانند.

این مقام انتظامی یادآور شد: حتما به فرزندان خود بیاموزیم که در صورت برخورد با هرگونه مشکل و تهدیدی سریعاً آن را به والدین گزارش کنند.

سرپرست پلیس فتا اردبیل در پایان از هم‌وطنان عزیز خواست تا با رعایت نکات ایمنی از بروز و ظهور جرائم سایبری پیشگیری نموده و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش‌های مردمی گزارش نمایند.

انتهای پیام/جام نیوز

سرپرست پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اردبیل گفت: استفاده از شبکه‌های اجتماعی به دلیل رایگان بودن، قابلیت جستجوی افراد و عدم رعایت قوانین ثبت‌نام، در تمام سنین نفوذ کرده و موجب نگرانی در بین افراد مخصوصاً والدین گردیده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme