https://telegram.me/empireoflies

مدیر «صدای آمریکا» اخراج شد!

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهای اخیر خبرهایی درباره اخراج «ستاره درخشش» مدیر بخش فارسی «صدای آمریکا» از این شبکه منتشر شده است. این خبر بخصوص در بین سلطنت‌طلبان بازتاب زیادی داشته و سبب خوشحالی آنان شده است. مخالفان رویکرد VOA معتقدند که این شبکه در دوران مدیریت درخشش به مجری سیاست‌های دموکرات‌های آمریکایی و اپوزیسیون وابسته به آنان تبدیل شده بود و به گفته آنان ارتباط پشت‌پرده‌ای با ایران داشتند.

از زمانی گمانه‌زنی‌ها و شایعات درباره تغییرات گسترده و اخراج «ستاره درخشش» بیشتر شد که «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست‌جمهور آمریکا به پیروزی رسید و جمهوری‌خواهان در کاخ سفید و کنگره آمریکا به قدرت رسیدند. از آن زمان بود که برخی از عناصر اپوزیسیون نزدیک به جمهوری‌خواهان مانند سلطنت‌طلبان از فرصت استفاده کردند و ضمن نزدیکی به مقامات آمریکایی، طی لابی‌های گسترده‌ای از آنان خواستند تا در رسانه‌های دولتی آمریکا مانند «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» تغییرات جدی و اساسی انجام دهند.

اعتراض طیف جمهوری‌خواه حاضر در «صدای آمریکا» سبب شد تا پس از انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا، اعتراضات برای برکناری درخشش افزایش یابد و حتی کمپین علیه او ایجاد شود. با آنکه در ماه‌های گذشته خبرهایی درباره تلاش گسترده درخشش برای بقای خود در راس بخش فارسی VOA منتشر شد و حتی او به «ربع پهلوی» مصاحبه کرد و به «امیرعباس فخرآور» اجازه حضور در این تلویزیون را داد و از برنامه‌های گروهک تروریستی منافقین گزارش‌های ویژه پخش کرد، اما گویا این اقدامات برای بقا در مسند مدیریت بخش فارسی «صدای آمریکا» کافی نبود.

در ماه‌های پیشین حتی خبرهایی درباره رشوه‌دادن «ستاره درحشش» به مقامات آمریکایی منتشر شد که نه‌تنها وضعیت او را بهتر نکرد، بلکه جایگاهش را متزلزل‌تر نمود و به پرتگاه نزدیکترش کرد.

حال، پس از آنکه تعداد زیادی از عوامل «صدای آمریکا» بخصوص زنان شاغل در این رسانه دولت آمریکا به‌دلایل مختلفی اخراج شدند، گویا اکنون نوبت خود «ستاره درخشش» که با فشار لابی اپوزیسیون وابسته به جمهوری‌خواهان پس از سالها بساطش را جمع کند از «صدای آمریکا» برود.

انتهای متن/

در روزهای اخیر خبرهایی درباره اخراج «ستاره درخشش» مدیر بخش فارسی «صدای آمریکا» از این شبکه منتشر شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme