https://telegram.me/empireoflies

مدیر رادیو فردا اخراج شد+عکس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغنیک آهنگ کوثر، از فعالان رسانه ای ضدانقلاب، در توئیتی از اخراج در رادیو فردا، ارگان رسمی سازمان سیا خبر داد.

نیک آهنک کوثر با اشاره به ادعای غربی ها مبنی بر شفاف سازی و اینکه دانستن حق مردم است، نوشت: «اخراج‌ها در رادیو فردا چرا عمومی نمی‌شود؟ دانستن حق مردم نیست؟»

این فعال ضدانقلاب این خبر را از پایگاه خبری امروزنما نقل کرده است.

 

 

این پایگاه خبری نوشته است: «آرمان مستوفی از مدیریت رادیو فردا کناره گیری کرد. وی ساعاتی پیش با ارسال ای میلی به کارکنان رادیو فردا، با اعلام خبر، از آنان خواسته است، به مدیریت جدید کمک کنند تا به گفته او، رادیو فردا به موفقیت خود ادامه دهد و با چالش ها مقابله کند.»

مستوفی هم چنین در ای میل خود نوشته، ممکن است برخی از کارکنان رادیو فردا، رفتن من را برای خود شکست و یا پیروزی تلقی کنند، موردی که به نوشته او، جمهوری اسلامی خواهان آن است.

آرمان مستوفی تقریبا یک دهه مدیریت رادیو فردا را بر عهده داشت، و در یک سال اخیر انتقادات به مدیریت نهاد تحت فرمان او به شدت افزایش یافت، به شکلی که معتبرترین روزنامه آمریکا، وال استریت ژورنال، گزارشی درباره عملکرد رادیو فردا منتشر کرد.

وال استریت ژورنال، در آن گزارش با انتقاد شدید از عملکرد رادیو فردا، مدعی شده بود:«رادیو فردا اغلب اوقات طوطی وار اظهارات رسانه های حکومتی ایران را تکرار می کند»

هم چنین اخراج یزدان پناه از این رادیو سر و صدای زیادی درباب فضای حاکم بر رادیو فردا در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد.

محمدرضا یزدان‌پناه، روزنامه‌نگار و کارمند سابق رادیو فردا دلیل اخراج خود را «اعتراضات فراوان به سانسور گسترده و هوشمندانه و حذف مخالفان از پوشش خبری»، در کنار «دستکاری کردن اخبار به نفع برخی از گروه‌های اپوزیسیون» در این رسانه عنوان کرده است.

گفتنی‌ست که یزدان پناه در حالی از رادیو فردا اخراج می‌شود، که دقیقا ۳ ماه پیش در پیامکی به یکی از شبکه‌های خارجی اپوزیسیون گفته بود که وضعیت بغرنج کنونی تنها مختص به صدای آمریکا نیست. اگر در صدای آمریکا یک منظرپور بود، در رادیو فردا تعداد منظرپورها بسیار بیش‌تر است.

این روزنامه‌نگار خط مشی حاکم بر رادیو فردا را این‌گونه توصیف می‌کند: “حذف مخالفان غربگرایان ایرانی از برنامه‌های رادیو فردا، مراقبت از نایاک و وابستگان آن، تخریب اپوزیسیون جمهوری اسلامی در شبکه‌‌های اجتماعی و حتی دست‌کاری کردن اخبار به نفع جریان غر گرا در ایران یک روند ثابت در رادیو فردا طی سال‌های اخیر بود.”

همچنین یک روز پس از کناره گیری آرمان مستوفی از مدیریت رادیو فردا، یکی از قدیمی ترین خبرنگاران این رسانه، از آن دستگاه اخراج شد.

جواد کوروشی از سال های نخست که رادیو فردا، رادیو آزادی نام داشت، در این رسانه فعالیت داشت.

جواد کوروشی از جمله کارکنانی در رادیو فردا بود، که از آرمان مستوفی شکایت کرده بود. یکی از کارکنان رادیو فردا که نخواست نامش فاش شود، ضمن تایید این خبر، به خبرنگار امروز نما گفت: «کوروشی که دیروز، اخراج مستوفی را بهترین خبر نوروزی عنوان کرده بود، امروز عذر خودش را خواستند.»

انتهای پیام/

نیک آهنگ کوثر، از اخراج مدیر رادیو فردا، ارگان رسمی سازمان سیا خبر داد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme