https://telegram.me/empireoflies

مدیران تلویزیون‎های لس‎آنجلسی و لندنی متهم اصلی قتل سعید کریمیان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سال‌های اخیر اختلافات در میان شبکه‌های ضدانقلاب روزبه‌روز بیشتر شده و اگر هر هفته تصاویری از فحاشی و تهمت پراکنی مدیران این شبکه‌ها را برعلیه یکدیگر نبینیم باید تعجب کنیم که چه اتفاقی افتاده که این افراد در سکوت به سر می‌برند.

این اختلافات آن‌قدر بالا می‌گیرد که در تازه‌ترین حادثه در میان شبکه‌های ضدانقلاب وقتی‌که سعید کریمیان مدیرعامل گروه جم در استانبول ترکیه به طرز مشکوکی به قتل می‌رسد برخی از افراد و تحلیل گران رقبای رسانه‌ای این رسانه عظیم تصویری را یکی از عاملان قتل وی می‌دانند.

سابقاً در برخی از مطالب گفته بودیم که سعید کریمیان مدیر شبکه جم تی وی با حمایت سعودی‌ها توفیق فراوانی در راه‌اندازی مجموعه شبکه‌های GEM و ماهواره یاه‌ست کسب کرده بود. و از طرفی پس از راه‌اندازی ماهواره یاه‌ست «شبکه من‌و تو» برای اینکه مخاطبانش از دست ندهد مجبور شد با یک قرارداد مالی سنگین، خط با کیفیتی را از سعید کریمیان اجاره کند و چاره‌ای جزء این کار نداشت، چون شبکه‌های فارسی زبان روی ماهواره یاه‌ست متمرکز شده بودند.

در کارزار رقابتی میان GEM  و «من و تو»، شبکه لندنی قافیه را می‌بازد و طی سال گذشته مخاطبانش را از دست می‌دهد تا جایی که در واکنش به ریزش مخاطب، در تولید برنامه‌هایش اقدام به موضع‌گیری مستقیم علیه مافیای کریمیان می‌کند. این اتفاق به این دلیل بود که کریمیان بارها به‌صورت غیرمستقیم به کیوان عباسی پیغام داده بود اگر می‌خواهد در ماهواره یاه‌ست بماند باید ساخت و پخش برنامه «شبکه نیم» را متوقف کند. عباسی و گروهش از این رویکرد کریمیان به‌شدت عصبانی بودند و عباسی به سازندگان برنامه در شبکه من و تو دستور داد که کریمیان را نیشگون بگیرند.

مدیران شبکه من و تو در برنامه‌هایشان اقدام به تخریب غیرمستقیم کریمیان و محتوای برنامه‌های مجموعه شبکه‌های GEM کردند. کریمیان سال ۹۴ پس از حملات مستقیم رسانه‌ای شبکه من و تو قصد داشت تا این شبکه را از ماهواره یاه‌ست حذف کند اما قرارداد شبکه من و تو خسارات فراوانی برای یاه‌ست به ارمغان می‌آورد و کریمیان مجبور به حفظ شرایط قرارداد تا پایان زمان باقیمانده شد.

کریمیان و میرزایی که چهره مخوف رسانه‌ای و واسط شبکه‌های فارسی‌زبان با دربار سعودی است در بدو تأسیس یاه‌ست به دلیل گرفتن مبالغ کلان و تکمیل بسته رسانه‌ای یاه‌ست مجبور بودند پذیرای رادیو فردا، صدای آمریکا و بی‌بی‌سی فارسی در این ماهواره باشند تا روزی که GEM بتواند تولید محتوایش و تعداد شبکه‌هایش را ارتقا دهد.

چند ماه پیش شبکه من وتو از ماهواره یاهست اخراج شد و تا قبل از مرگ کریمیان وی بارها شبکه‌های لندنی دیگر و صدای آمریکا و رادیو فردا را با همکاری عباس فخر آور که از بستگان برادرش است تهدید نموده بود تا زیر نظر وی عمل کنند والا از این ماهواره اخراج می‌شوند.

در آخرین نمونه از این اختلافات تلویزیون پارس هم اعلام کرد که از این ماهواره خارج‌شده و من بعد تنها پخش اینترنتی خواهد داشت. البته شهرا همایون درگذشته هم یک بار این موضوع را اعلام کرده بود ولی ظاهراً به آن عمل نکرده بود. یکی از دلایلی که وی و دیگر همکارانش در ماجرای قتل کریمیان متهم هستند همین اعلام رفتن از ماهواره یاهست دقیقاً در روز قتل کریمیان است.

با این اوصاف در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین متهمان قتل سعید کریمیان که به تنهایی ۷۹ شبکه ماهواره‌ای را با پول سعودی‌ها اداره می‌کرد و رقیب جدی برای تلویزیون‌های لندنی و لس‌آنجلسی بود مدیران این شبکه‌ها هستند که ظاهراً با همکاری چند گروه تروریستی توانسته‌اند وی را از میان بردارند تا به راحتی در آستانه انتخابات به اهداف سیاسی خود بپردازند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme