https://telegram.me/empireoflies

«مددکاری اجتماعی بزرگسالان در انگلیس با استرس و فشار روبرو است»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بازرس ارشد ادارۀ مددکاری و مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان انگلستان از وضع اسفناک و سوء رفتار با جامعه سالمندان انگلیس در مراکز خدمات مددکاری خبر داده است.

آندریا ساتکلیف کاهش بودجه و مدیریت ضعیف را عامل بدتر شدن اوضاع در مراکز مراقبت‌های اجتماعی دانست. ساتکلایف گفت مددکاران اهتمام لازم را در کار خود لحاظ نمی‌کنند زیرا عمدتا به خاطر کاهش بودجه تحت فشار و استرس قرار دارند.

به گفته این بازرس ارشد، از علل دیگر بروز این وضعیت شمار فزاینده افرد نیازمند مراقبت و حمایت است.

وی تصریح کرد: «این اساسا بدان معنی است که مددکاران ممکن است کار خود را رها کنند و اکنون ما شاهد این نقل و انتقال در میان کارکنان هستیم و یا ممکن است به خاطر فقدان نظام حمایتی از آنان عملکرد مطلوبی نداشته باشند.»

کارکنان یک مرکز مراقبت‌های اجتماعی مخصوص بزرگسالان در شهر بریستول انگلیس حین کشیدن یک بیمار آسیب‌پذیر بر روی زمین (تصویر آرشیوی از BBC)

بدرفتاری با بزرگسالان آسیب‌پذیر

این هشدار در حالی است که آمارهای جدید از حدود ۱۵۰ فقره شکایت دربارۀ بدرفتاری با بزرگسالان روزانه حکایت دارد. بر اساس این آمار، از آغاز سال جاری میلادی تاکنون شاهد حدود ۳۰ هزار مورد سوء رفتار در مراکز مراقبت‌های اجتماعی بوده‌ایم. این شکایات شامل رشته‌ای از اتهامات از قبیل آزار فیزیکی، عاطفی، جنسی و سوء استفاده‌های مالی می‌شود. بنا بر گزارش‌ها، اکثر این اتهامات منتسب به مددکاران حرفه‌ای است.

اندی برنهام وزیر بهداشت دولت سایه انگلیس ضمن انتقاد از دولت گفت: «این آمارها به معنای ناکامی نظام مراقبت از سالمندان، معلولان و افراد آسیب‌پذیر در انگلستان است.»

رادنی شکسپیر، استاد اقتصاد مقیم لندن در گفت‌وگو با پرس تی‌وی گفت: «مددکاران کسانی هستند که فی نفسه مفید و مسئولیت‌پذیر هستند و به دیگران کمک می‌کنند. اما واقعیت این است که آنان پایین‌ترین سطح دستمزد را دریافت می‌کنند و در عین حال، حجم کاری آنان نیز به حدی رسیده که سبب استرس شدید آن‌ها شده است. آنان به شکلی ناروا تحت فشار ناشی از کاهش یک سومی بودجه کلی هستند.»

رادنی شکسپیر، استاد اقتصاد مقیم لندن در حال گفت‌وگو با پرس تی‌وی

مسئولیت دولت

ساتکلایف از وزرا و سیاستمداران محلی خواسته است که این مساله را جدی بگیرند و در راستای بهبود و پویایی حوزه مددکاری اجتماعی تلاش کنند. وی تصریح کرد: «منابع تامین مالی حوزه مددکاری اجتماعی نظیر نهادهای محلی و گروه‌های بالینی مسئولیت مهمی را در برآورد هزینه واقعی خدمات مددکاری، ارزیابی کیفیت مطلوب و تصدیق احراز این شاخص‌ها بر عهده دارند.»

با این حال، به باور برخی تحلیلگران، سیاستمداران عملا در پی رفع مساله نیستند، زیرا همگی آنان تحت کنترل یک الگوی اقتصادی منسوخ هستند.

شکسپیر گفت: «تا زمانی این الگو‌ (اقتصادی) کار می‌کند، آن‌ها دغدغه تولید ندارند و صرفا در پی اخذ مالیات از همه اقشار جامعه و عمدتا از طریق ساز و کارهای بهره بانکی هستند تا از این طریق زمینۀ افزایش یک درصدی ثروت را فراهم آورند. آنان قادر به رفع کمبودها نیستند زیرا در قالب این پارادایم اقتصادی هیچ درکی از امکان ایجاد اعتبار کافی برای خدمات اولیه ندارند و (براساس این الگو)، تنها باید زمانی به تحقق این امر پرداخت که شمار افراد سالمند افزایش یابد.»

وی افزود سیاست دولت هم مددکاران تحت فشار و هم افراد درمانده را تحت تاثیر قرار داده است.

شکسپیر گفت: «این مایه یاس مددکاران اجتماعی کم‌درآمد و مستهلک و نیز مددجویان درمانده است، که هیچ یک عملا در موضع دفاع از خود قرار ندارند. تا زمان فروپاشی الگوی اقتصادی موجود دیگر خیلی دیر شده است و جای افسوس خواهد داشت؛ مددکاران اجتماعی کماکان در معرض استرس و مددجویان در معرض سوء رفتار بیشتر خواهند بود.»

تعدیل بودجه رفاهی

دولت ائتلافی قبلی به خاطر تعدیل بودجه مراقبت‌های اجتماعی مورد انتقاد شدید قرار داشت و به نظر می‌رسد این روند کماکان در دولت کنونی نیز که اخیرا از کاهش میلیاردها پوند از بودجه رفاهی خبر داده است، ادامه داشته باشد.

 بر اساس آمار انجمن مدیران مراکز مراقبت از بزرگسالان، ۴٫۶ میلیارد پوند معادل ۳۱ درصد کل بودجۀ مراقبت اجتماعی از ابتدای سال ۲۰۱۰ میلادی کاهش یافته است. بنا بر این گزارش، شوراهای مددکاری اجتماعی در حال حاضر، با کسری بودجۀ بالای یک میلیارد پوند مواجه هستند.

مسئولان حوزه رفاه اجتماعی نیز هشدار داده‌اند که تصمیم جورج آزبورن، وزیر خزانه‌داری انگلیس، برای افزایش حداقل دستمزد به ۷٫۲۰ پوند در هر ساعت و ۹ پوند تا سال ۲۰۱۵ ، تنها با بالابردن هزینۀ ارائۀ خدمات بر وخامت بحران می‌افزاید.

بازرس ارشد ادارۀ مددکاری و مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان انگلستان از وضع اسفناک و سوء رفتار با جامعه سالمندان انگلیس در مراکز خدمات مددکاری خبر داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme