https://telegram.me/empireoflies

«مدافعان حرم» یا «مدافعان سلطان قابوس» !؟

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عناصر ضدانقلاب، سلطنت‌طلب‌ها و بوق‌های رسانه‌ای نظام سلطه به‌ویژه شبکه «من‌وتو»، BBC و VOA در روزهای اخیر و بعد از پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و عراق، باز هم فعال شده‌اند تا با شبهه‌افکنی درباره حضور مستشاری و نظامی ایران در منطقه، افکار عمومی را نسبت به این حضور حساس کنند.

این تلاش از سوی دیگر در هماهنگی از پیش طراحی شده‌ای بین اروپا و آمریکا، در چارچوب توافقنامه برجام و برای تحمیل برجام منطقه‌ای در حال پیگیری است. همه این تلاشها در حالی روز به روز تشدید می‌شود که استقبال معنی‌دار مردم از تشییع جنازه شهید حججی نشان داد که مردم، تحت تاثیر این جنگ روانی قرار نگرفته‌اند و به تعبیر رهبر انقلاب باور دارند که اگر امروز در برابر تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق نجنگیم فردا باید در خیابان‌های تهران و همدان و کرمانشاه با آنها بجنگیم.

جریان رسانه‌ای نظام سلطه در حالی تلاش می‌کند که حضور ایران در مناسبات منطقه را غیرموجه و دفاع از نظام سیاسی سوریه و بشار اسد جلوه دهد که پیش از انقلاب اسلامی و در حالی که هیچ خطری مردم ایران را تهدید نمی‌کرد، بارها و به درخواست سلاطین منطقه، ارتش ایران به کشورهای عربی منطقه اعزام شدند تا از تاج و تخت این سلاطین و نه منافع اسلام و ایران در این کشورها دفاع کنند!

به عنوان نمونه، ارتش ایران در دوره پهلوی و با دستور مستقیم شاه و به درخواست سلطان قابوس پادشاه عمان در منطقه «ظفار» برای مقابله با چریک‌های جدایی‌طلب چپ‌گرا مداخله نظامی کرد. حضور نظامی ایران در تغییر وضعیت جنگ منطقه به سود پادشاهی عمان و سرکوب شورش ظفار نقش داشت. مطابق گزارش‌های موجود و علنی، نظامیان ایرانی با امکانات زیر وارد عمان شدند: ۳۲ فروند هلیکوپتر بل ۲۰۵ و ۲۰۶ ، ۱۴۷۰۰ تکفنگدار دریایی ایران ، ۱۰ فروند اف ۴ ، ۳ فروند سی ۱۳۰ و تعداد نامعلومی هلیکوپتر ۱AH کبری.

نیروهای ایرانی در درگیری مستقیم با شورشیان حضور داشتند و در سرکوب آنها نقش بسزائی ایفا کردند اما آن روی سکه این جنگ فاجعهای تکاندهنده برای ایران بود:

تعداد تلفات ارتش عمان در جنگ: ۱۸۷ کشته و ۵۶۰ زخمی
تعداد تلفات انگلیس: ۲۴ کشته و ۵۵ زخمی
تعداد تلفات ایران: ۷۲۰ کشته و ۱۴۰۴ زخمی
همچنین سه فروند هواپیما و یک هلیکوپتر کبری تلفات ایران بود.

نکته جالب و تامل‌برانگیز، فاصله تلفات ارتش ایران نسبت به نیروهای انگلیس و حتی خود ارتش عمان است. در زمان شاه پرداختن به تلفات نیروهای ایرانی در روزنامه‌ها ممنوع بود و در یک مورد هم که نویسنده‌ای در روزنامه کیهان به تلفات بالای نظامیان ایرانی اشاره کرد بازداشت و به زندان محکوم شد!

بازتاب مثبت اخبار جنگ ظفار در روزنامه‌های دوران پهلوی

بازتاب مثبت اخبار جنگ ظفار در روزنامه‌های دوران پهلوی

در آن زمان با توجه به این تلفات سنگین و روحیه از دست رفته ارتش ایران، یکی از خوانندگان مبتذل ایرانی (گوگوش) در چند نوبت به منطقه اعزام می‌شود تا با اجرای شو و خوانندگی به ارتش ایران روحیه بدهد. حتی شاه ملعون ایران مجبور به موضعگیری علنی می‌شود و اعلام می‌کند: “اگر ایران نبود، عمان آنگولا میشد.”

با گذشت زمان، ناگفته‌ها و خیانت‌های این جنگ بیشتر آشکار شد و مشخص شد که انگلیس نقش اساسی در کشیدن پای ایران به میدان نبرد عمان را داشته است. طبق گزارش خبرنگار روزنامه کیهان که به ظفار رفته بود، نیروهای ایرانی که جلوتر از ارتش‌های انگلیس و عمان در نبردها حضور داشتند، کوهستانها و دره‌ها را از نیروهای جدایی‌طلب پاکسازی می‌کردند و آنگاه ارتش عمان و انگلیس منطقه پاکسازی شده را تحویل می‌گرفتند و در آن اردوگاه ایجاد می‌کردند!

نکته قابل تامل اینجاست که در سال ۱۳۵۴ در حالی ارتش ایران، بودجه و امکانات کشور جهت دفاع از سلطان قابوس هزینه می‌شود که تحرکات جدایی‌طلبان در منطقه ظفار هیچ تهدیدی برای ایران به حساب نمی‌آمده و هیچ یک از سرویس‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل و انگلیس در راه‌اندازی جدایی‌طلبان در ظفار نقش نداشته‌اند، در حالی که می‌دانیم آمریکا و اسرائیل و دیگر کشورهای سلطه‌گر در ایجاد و حمایت از داعش نقش دارند و می‌دانیم که هدف اصلی از راه‌اندازی داعش، جمهوری اسلامی ایران است.

با این حساب برای جریان رسانه‌ای نظام سلطه، مساله این است که شما «مدافع حرم» باشید یا «مدافع سلطان قابوس»ها و مردم البته این تفاوت‌ها را به خوبی می‌فهمند و یادآوری این تناقضات تاریخی، بیش از پیش در افشای ماهیت نفاق و خنثی کردن این جنگ روانی، کمک خواهد کرد.

انتهای متن/

عناصر ضدانقلاب، سلطنت‌طلب‌ها و بوق‌های رسانه‌ای نظام سلطه به‌ویژه شبکه «من‌وتو»، BBC و VOA در روزهای اخیر و بعد از پیروزی‌های جبهه مقاومت در سوریه و عراق، باز هم فعال شده‌اند تا با شبهه‌افکنی درباره حضور مستشاری و نظامی ایران در منطقه، افکار عمومی را نسبت به این حضور حساس کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.73 ( 2 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme