https://telegram.me/empireoflies

مخالفین علی نژاد او را هم دست اوباما و نتانیاهو در تحریم ایران دانستند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:از روزی که فدراسیون جهانی شطرنج تصمیم گرفته تا مسابقات جهانی شطرنج در بهمن ماه در ایران برگزار شود تا کنون جنجالی به راه افتاده که مدافعان حقوق زنان را به صورت تمام عیار در مقابل هم قرار داده و  درگیری های این دو طیف در فضای مجازی و فضای رسانه های خارج کشور هر روز بیشتر و شدیدتر می شود.

در یک طرف این جبهه مسیح علینژاد مدیر کمپین ضد فرهنگی آزادی های یواشکی ایستاده که می گوید زنان خارجی و غیر مسلمان به دلیل اعتراض به قانون حجاب نباید به ایران بروند و باید از این مسابقات انصراف دهند. .وی که در روز های اول از تحریم این مسابقات حرف می زد پس از مخالفت های بسیار زیادی که با رویه و عملکرد وی در خصوص منزوی نمودن ایران در مجامع جهانی ورزشی شد اکنون چند قدم به عقب برداشته و مدعی است که وی حرفی از تحریم نزده فقط گفته باید جمهوری اسلامی ایران از خواسته های قانونی خود عقب نشینی کند و تلویحا در حال نسخه پیچی برای شطرنج بازان خارجی برای تحریم این مسابقات است .

در طرف دیگر این ماجرا نیز چهره های رسانه ای و ورزشی مشهوری قد علم کرده اند. از غنچه قوامی و نگین حسینی که فعال حقو ق زنان هستند گرفته تا اساتید بزرگ شطرنج ایران و جهان که با این نوع تحریم مسابقات و از دست رفتن فرصت طلایی برگزاری مسابقات جهانی شطرنج در ایران مخالفت نموده اند. مخالفان این کمپین می گویند که کمپین تحریم مسابقات جهانی شطرنج در ایران هیچ تفاوتی با تمام تحریم های قبلی بر علیه ایران ندارد و درحالی که دختران ورزشکار ایرانی تلاش می کنند موانع داخلی را کنار بزنند و ورزش زنان را رونق ببخشند٬ مسیح علینژاد و دوستانش به سراغ شطرنج بازان خارجی رفته اند و به آنها می گویند که سفر شما به ایران به مبارزات ما لطمه می زند و بهتر است این مسابقات را تحریم کنید.

هرچند علی نژاد در این روز ها برای این که خود را تبرئه کند به کمک رسانه های فارسی زبان مثل بی بی سی مدام فریاد می زند که من حرفی از تحریم نزده ام ولی در طرف دیگر ماجرا افرادی مثل نگین حسینی که فعال حقوق زنان در آمریکا است در مصاحبه با بی بی سی  می گوید که نسخه ای که شما برای زنان ورزشکار دنیا می پیچید که به ایران با این وضع قوانین نروید یعنی عملا ایران را در دنیا منزوی کردن و این عمل معنی جز تحریم نمی دهد.وی در ادامه در واکنش به کمپین آزادی های یواشکی علی نژاد که این روز ها مخالفان بسیار زیادی را گرد هم آورده می گوید کمپین علی نژاد بر خلاف خواسته های زنان حجاب اختیاری را بر آنها تحمیل می کند و این موضوع را اولویت زنان ایرانی می داند در صورتی که مسائلی مثل تحصیل و اشتغال زنان در مرتبه بالاتری قرار دارد و این گونه به زنان القا کردن و آنها را مجبور نمودن به بی حجابی نمی تواند عادلانه باشد.

نگین حسینی روزنامه نگار مقیم آمریکا

وی هم چنین در بخشی دیگری از سخنان خود می گوید من بر خلاف علی نژاد زنان سرزمین خود را بر ورزشکاران زن خارجی ترجیح می دهم و برای سربلندی آنها به واسطه برگزاری مسابقات جهانی شطرنج در ایران تلاش می کنم و به خاطر چند شطرنج باز آمریکایی که به خاطر حجاب نمی خواهند در این مسابقات شرکت کنند قائل به تحریم این مسابقات نیستم.

همچنین باید گفت برخی دیگر از مخالفان مسیح اعتقاد دارند که برای وی تصویر زن ایرانی ورزشکار و موفق مانع بزرگی است برعکس تصویر زنی در هم شکسته٬ تحقیر شده و آزار دیده که در چنگال مردان عقب افتاده و متحجر سرزمینش اسیر شده که می تواند ترحم مخاطب غربی را بر انگیزد جذابیت دارد. این افراد اعتقاد دارند که نقشی که علینژادها به عهده دارند٬ مشروعیت بخشیدن به عملیات نجات بخشی غربی هاست عملیاتی که شکلی جز تحریم و جنگ ندارد.
البته علی نژاد همواره تلاش می کند که خود را مخالف آسیب به مردم ایران نشان دهد و تاکید می کند خواهان تحریم مردم ایران نیست و فقط خواهان فشار آوردن به دولت ایران است همان شعاری که سال هاست می شنویم اوباما هم در زمان تصویب سخت ترین محاصره اقتصادی ایران تاکید می کرد بین دولت و مردم ایران فرق می گذارد. نتانیاهو هم سخنرانی اش را با اشاره به زیبایی های ایران و حمایت از مردم شایسته ایران آغاز و با پیشنهاد حمله نظامی به ایران به پایان می برد.

البته لازم به یاد آوریست که این جنجال ها به شبکه های اجتماعی هم کشیده شده و در همین زمینه هشتگ “نه به تحریم ورزش زنان ایران ” هم شکل گرفته که البته علی نژاد این موضوع را امری دروغین دانسته که بر علیه وی در حال تبلیغ است.

همچنین در روز های اخیر بسیاری از هم وطنان داخل و خارج از ایران به این کار های علی نژاد به شدت معترض شده اند و این اقدامات را در جهت تضعیف جنبش زنان در ایران دانسته اند .بخشی از نظرات مخاطبان ایرانی در مقابل این کمپین را می توانید در ذیل این مطلب ببینید.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme