https://telegram.me/empireoflies

مخالفان قربانی‌کردن، صدای خبرنگار BBC را هم درآورند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هر ساله و بخصوص در روزهای منتهی به عید قربان، برخی افراد در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌بهانه حمایت از حقوق حیوانات، از قربانی‌کردن گاو، گوسفند و شتر در این عید انتقاد می‌کنند. اما رفتار این دسته از افراد به‌حدی غیرمنطقی بود که حتی صدای خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» در قاهره را درآورد و «مهرداد فرهمند» به اینگونه رفتارها واکنش نشان داد.

«مهرداد فرهمند» در واکنش به افرادی که با سنت قربانی‌کردن در عید قربان مخالفت می‌کنند، در صفحه فیسبوکش نوشت: “یکى دیگه از ادا اصولهاى رایج، مخالفت با سنت قربانى کردنه و داد و هوار که آى گوسفندها رو نکشین، و عکس گوسفند خونین مالین و سربریده در فیسبوک گذاشتن. این حضرات که البته عاشق چلوکباب و انواع غذاهاى گوشتى هستن فکر میکنن مثلا اون گوشتى که نوش جان مىکنن از چى درست شده و از کجا اومده؟ یه سر تشریف ببرن کشتارگاه، اونجا بعید مى‌دونم بتونن صحنه ذبح گاو رو که گاهى تا سه‌ربع ساعت طول مى‌کشه تا جان بده تحمل کنن (من رفتم و دیدم و فیلمبردارى هم کردم) همین گاو بیچاره رو هم شما گوشتش رو با لذت به دندون مىکشین، بدون اینکه کمپین راه بیندازین …”

این خبرنگار رسانه‌های غربی، در ادامه نوشت: “این گوسفندى رو که در عید قربان میکشن، اگه روز عید کشته نشه فردا تو کشتارگاه میکشن میارن میگذارن سر سفره شما. قرار نیست عمر جاودان داشته باشه. زندگى میلیونها نفر از هموطناى شما با پرورش همین گاو و گوسفندها و آماده کردنشون براى کشتار تامین میشه.”

فرهمند با اشاره به شیوه قربانی‌کردن حیوانات در مراسم حج، افزود: “در مراسم حج هم قربانى کردن حیوانات تماماً با مدیریت سازمان کنفرانس اسلامى انجام مىشه و همین سازمان گوشت‌ها رو بسته‌بندى مى‌کنه و مى‌فرسته به کشورهاى فقیر …”

این خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» با اذعان به کیفیت بالاتر گوشت حیوانات کشته‌شده از طریق ذبح اسلامی نسبت به دیگر گوشت‌ها، نوشت: “… گوشت حیوانى که ذبح شده و خونش خارج‌شده کیفیت بهترى از اونایى داره که در غرب با شلیک گلوله به مغزشون کشته می‌کشن. می‌تونین برین گوشت چرخ کرده از هر دو نوع بخرین تا تفاوت رو خیلى واضحتر ببینین.”

فرهمند در پایان با انتقاد از مخالفان قربانی‌کردن حیوانات، به تمسخر نوشت: “تفاوت انسان با گوسفند اینه که انسان میتونه قبل از اینکه دنبال یکى دیگه بیفته و هر جا اون رفت دنبال سرش بره، فکر کنه.

تصویر از صفحه فیسبوک «مهرداد فرهمند»

تصویر از صفحه فیسبوک «مهرداد فرهمند»

گفتنی است، اعتراض مدعیان حقوق‌حیوانات به قربانی‌کردن حیوانات در عید قربان در حالی انجام می‌شود که عمده این افراد در برابر برگزاری مراسم‌هایی مانند گاوبازی در کشورهای غربی که طی آنها صدها حیوان با بدترین حالت زجرکش شده و از جسد آنها نیز استفاده‌ای نمی‌شوند، سکوت می‌کنند. در حالی که گوشت تمام حیوانات قربانی‌شده در مراسم حج و یا در دیگر نقاط دنیا، در اختیار افراد نیازمند قرار می‌گیرد.

با آنکه، فقط شعبه‌های رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد در سراسر جهان، سالانه چندین برابر حیوانات قربانی‌شده در مراسم حج، حیوانات مختلف را به شیوه‌هایی غیرانسانی می‌کشند، اما هیچ یک از فعالان حقوق بشر و حقوق‌حیوانات به عملکرد مک‌دونالد و امثال آن انتقاد نمی‌کنند. ادعاهای به‌ظاهر حمایت از حقوق‌حیوانات به‌حدی مضحک بوده که حتی خبرنگار «بی‌بی‌سی» نیز نتوانسته در برابر آن سکوت کند.

انتهای پیام/

هر ساله و بخصوص در روزهای منتهی به عید قربان، برخی افراد در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌بهانه حمایت از حقوق حیوانات، از قربانی‌کردن گاو، گوسفند و شتر در این عید انتقاد می‌کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.83 ( 3 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme