https://telegram.me/empireoflies

وقتی حتی مخالفان هم به امنیت و قدرت ایران افتخار می‌کنند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزهای گذشته با رونمایی خبری از شهر موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عمق ۵۰۰ متری زمین و آزمایش موفق موشک دوربرد بالستیک عماد، سیاسیون و رسانه‌های جهان واکنش‌های جالبی به این خبرها نشان دادند. رسانه‌های آمریکایی با استفاده از تحلیلگران مختلف به دقت موشک عماد اعتراف کردند و همه از قابل هدایت بودن این موشک تا لحظه اصابت به هدف ابراز نگرانی کردند.

رسانه‌های فرانسوی هم آزمایش موفق موشک عماد را به‌عنوان یک خبر مهم مخابره کردند و با استفاده از تحلیلگران اسرائیلی این نوع از موشک را نشانه پیشرفت خارق‌العاده ایران در صنایع موشکی خواندند که می‌تواند برای امنیت اسرائیل خطرآفرین باشد. به گزارش فارس، چند سناتور آمریکایی در نامه‌هایی جداگانه به اوباما و کری خواستار واکنش جدی آمریکا به این آزمایش موشکی شدند.همچنین وزارت خارجه فرانسه و نماینده آمریکا در سازمان ملل از آزمایش موشکی ایران ابراز نگرانی کردند و آن را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت خواندند. اما از هم جالب‌تر خبر سی‌ان‌ان درباره شهر موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که می‌نویسد: «در نگاه اول تونل‌های زیرزمینی سپاه مثال صحنه‌های  فیلم‌ جیمز باند است اما با یک تفاوت؛ این صحنه‌ها حقیقت دارند.کوهستانی نفوذ‌ناپذیر، پر از مردانی یونیفورم‌‌پوش و موشک‌های باعظمت که در تونلی بسیار طولانی زیر زمین قرار گرفته‌اند».

«اوزی روبین» کارشناس موشکی اسرائیل در پاسخ به بی‌بی‌سی می‌گوید: «آزمایش موفقیت‌آمیز موشک عماد یک پیشرفت و موفقیت بزرگ است که جهشی قابل ملاحظه در توان موشکی ایران به‌وجود آورده است بنابراین وقتی این موشک به تولید انبوه برسد و عملیاتی شود، ایران می‌تواند با توجه به دقت بالای این موشک اهدافی در اسرائیل و عربستان سعودی را بزند».

اما کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به این موضوع واکنش‌های متفاوت و جالبی داشته‌اند. برخی کاربران که از اوضاع اقتصادی گله دارند به این خبر واکنش نشان داده‌اند و خواستار بهبود وضع اقتصادی شده‌اند. در شبکه اجتماعی گوگل‌پلاس در زیر پستی که اشاره به رونمایی از شهر زیرزمینی موشکی سپاه دارد کاربری با عنوان «علی مرتضوی» نوشته: «این پول مردم ایرانه؛ آیا این ابزار دردی از درد جوانان بیکار و دختران در خانه مانده و پدرهای خجالت‌زده در برابر زن و بچه دوا می‌کند؟» که در جواب او کاربر دیگری با عنوان «مصطفی کریمی» می‌نویسد: «این موضوع که شغل کم است و الان با رکود مواجهیم درسته اما این موشک‌ها و این پیشرفت باعث می‌شود اگر چه زیر بار تحریم سخت ولی در آرامش و امنیت زندگی کنیم و به هزار درد بی‌درمانی که عدم امنیت به‌وجود می‌آورد دچار نشویم». برخی دیگر از کاربران گوگل پلاس بدون در نظر گرفتن منافع و پایگاه‌های آمریکا در منطقه و وجود رژیم غاصب صهیونیستی ساخت این موشک‌ها را از آنجا که به آمریکا نمی‌رسد مهم تلقی نمی‌کنند، به‌عنوان مثال «ماهان شریف» درباره قدرت موشکی ایران می‌نویسد: «این موشک‌ها قدرتی ندارد و به آمریکا نمی‌رسد.» که در جواب او «رها راد» می‌نویسد: «لازم نیست موشک‌های ایرانی تا آمریکا برد داشته باشه همین که پایگاه‌های آمریکا در کشورهای عربی رو بگیره کافیه.

تجربه را تجربه کردن غلط است، دست اونایی که موشک ساختن درد نکنه». برخی دیگر از کاربران شبکه اجتماعی گوگل پلاس بدون در نظر گرفتن قدرت بازدارندگی موشک‌های ایرانی این اقدامات را باعث بیشتر شدن تنش میان ایران و آمریکا تلقی می‌کنند که منجر به جنگ خواهد شد. در واکنش به پست باشگاه خبرنگاران در شبکه گوگل پلاس، «علی افتخاری» نوشته: «با این اقدامات و تبلیغات چند وقت دیگه ما هم می‌شویم مثل مردم سوریه.» و در جواب او کاربری با عنوان Acparvaz می‌نویسد: «عزیزم اگه قرار بود به ایران حمله بکنند تا الان کرده بودند، می‌دانید چرا حمله نمی‌کنند چون می‌دانند اگر بزنند باید بخورند. این را مطمئن باشید ایران ما الان تو منطقه، یله برای خودش».

جالب است که دامنه آزمایش موشکی ایران تا کشورهای همسایه نیز کشیده شده است و آنها این پیشرفت ایران را برای خود نیز افتخار می‌دانند به‌عنوان مثال کاربری از کشور افغانستان در زیر پست گوگل پلاس بی‌بی‌سی فارسی در رابطه با آزمایش موفقیت‌آمیز موشک بالستیک عماد این نظر را منتشر کرده است: «من افغانم و سنی و شیعه برادرم است؛ افتخار می‌کنم که ایران موشک‌های بسیار دوربرد می‌سازد».

عده‌ای از کاربران هم اعتراض مقامات آمریکایی به این آزمایش موشکی را صرفا یک بهانه‌جویی کودکانه تلقی می‌کنند و در جواب آن از عبارت‌های طنز استفاده کرده‌اند به‌عنوان مثال در زیر پست جام‌نیوز در گوگل پلاس که اشاره به اعتراض سفیر آمریکا به آزمایش موشک عماد دارد کاربری با عنوان «جواد مرتضوی» نوشته: «دولت آمریکا هم خودش و دنیا را مسخره کرده. دیگر ابرقدرت اینقدر ترسو نوبره والا!» در همین رابطه و در زیر پست بی‌بی‌سی فارسی که به اعتراض فرانسه اشاره می‌کند کاربران این نوع از آزمایش را حق ایران می‌دانند و البته عده‌ای نوشته‌اند ایران که نمی‌تواند خودرو بسازد و سوزن را از خارج وارد می‌کند، چطور موشک می‌سازد. آنها سعی در ایجاد این شبهه دارند که ایران توانایی ساخت چنین موشک‌هایی را ندارد. «رضا خوشرو» در جواب این کاربران می‌نویسد: «چطور پس هواپیمای جاسوسی آمریکا را سالم فرود آوردن بعد رمزگشایی هم کردن بعد از روی آن یک عدد ساختن.

من تحصیلاتم الکترونیک است متوجه می‌شوم که چقدر کار غیرممکنی است که بتوانی یک هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین را کنترلش را به‌دست بگیری، چیزی که خود شرکت سازنده گفته بود غیرممکن است. خواهش می‌کنم از این تحلیل‌های اتوبوسی- تاکسی‌ای نکنید. سیستمی را که اصلا نمی‌دانی به چه زبانی نوشته شده رمزگشایی بکنی بعد خودت را بتوانی به جای سیستم اصلی، جا بزنی طوری که هیچ اشتباهی صورت نگیره! سیستم این هواپیما به قدری دقیق است که اگر یک نقطه در برنامه ارسالی اشتباه بشود متوجه می‌شود و قفل می‌کند یا می‌رود روی مدار انفجار خودکار خودش». وی در جواب عده‌ای که سعی دارند ساخت موشک‌های ایران را به روسیه نسبت دهند نیز می‌نویسد: «دوست عزیز! روس‌ها برای هیچ کس این کار را نمی‌کنند، یک نیروگاه می‌خواهند بسازند هنوز تحویل ندادن. چرا قشری فکر می‌کنید؟

چرا ایرانی را دست کم می‌گیرید؟ در زمان تحصیلم یکی از دوستان برای پروژه گفت که خازن‌سنج با برنامه میکرو می‌خواهد بسازد لازم به ذکر است خازن‌سنج‌هایی که در دنیا هست و با برنامه میکرو کار می‌کنند می‌توانند تا نانوفاراد را اندازه‌گیری کنند و هیچ کشوری نتوانسته از حد کمتر این یعنی پیکو را اندازه‌گیری کنه. این بنده خدا ساخت و تست شد. چرا آنقدر خودتان را دست‌کم می‌گیرید؟ فکر می‌کنید آمریکا و روسیه دلشان به حال ملت ما سوخته! آنها فقط به فکر چپاول اموال ما هستند و بس.»

عده‌ای دیگر از کاربران گوگل پلاس از اینکه آزمایش موشک عماد و رونمایی از شهر موشکی سپاه به برجام صدمه بزند ابراز نگرانی کرده‌اند و سخنان مقامات آمریکایی را که گفته‌اند به سازمان ملل و شورای امنیت گزارش می‌دهند معتبر می‌خوانند. در این رابطه «منصور فرهنگ»، استاد علوم سیاسی دانشگاه برینگتون، در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید: «موضوع عدم ساخت و آزمایش موشک‌های بالستیک که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند در یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت در سال ۲۰۱۰ برای ایران وضع شده است اما در برجام این موضوع به صورت روشن و الزام‌آور مطرح نشده است بنابراین اگر آمریکا بخواهد این موضوع را برای بررسی به شورای امنیت ببرد این سوال مطرح می‌شود که آیا موشک عماد قادر به حمل سلاح هسته‌ای است که پاسخ روشنی ندارد و نمی‌توان با قاطعیت درباره آن سخن گفت. بنابراین این حرف‌های اوباما و آمریکا بیشتر از آنکه جنبه حقوقی داشته باشد جنبه سیاسی دارد و بیشتر برای مصرف داخلی آمریکا بیان می‌شود».

آموزشکده مجازی توانا که توسط اکبر عطری، از اعضای سابق طیف علامه دفتر تحکیم وحدت، در آمریکا و با بودجه دولت آمریکا اداره می‌شود در صفحه فیس‌بوکش خبر شهر موشکی سپاه در عمق ۵۰۰ متری زمین را پوشش داده است. نکته جالب اینجاست که عده‌ای از کاربران فیس‌بوک که حتی به نظام جمهوری اسلامی هم اعتقادی ندارند در زیر این پست نوشته‌اند که مزیت این کار ایجاد بازدارندگی برای کشور از حمله دشمن است. «مرجان ستاری» در این رابطه نوشته: «حداقل اینه، که کسی فکر تعرض به ایران نکنه، حالا رژیم خوب یا بد!» یا «مهسا کلانتری» می‌نویسد: «راست یا دروغ یا بلوف همین کافیه که تو این اوضاع قاراشمیش منطقه هیچ قدرتی جرأت دست‌درازی به ایران عزیز رو نداره و این امنیت حقیقتا برای ایران عزیز ما و ملت عزیز وجود داره. خداروشکر می‌کنم که امنیت برای همه ایرانی‌ها و خانواده خودم در ایران برقراره. حتی اگر توسط دولت دیکتاتور باشه».

به این ترتیب اگر از نظرات کسانی که با کینه‌توزی به اخبار ایران می‌پردازند صرف‌نظر کنیم و به آرای کسانی که منطقی درباره ایران فکر می‌کنند اکتفا کنیم می‌توان گفت از ضدانقلاب خارج‌نشین و مخالفان نظام تا حزب‌اللهی‌ها همه معترفند قدرت موشکی و دفاعی ایران یکی از عوامل مهم امنیت و آرامش کشور است و باعث شده دشمن نتواند پس از جنگ تحمیلی به فکر حمله نظامی باشد.

انتهای پیام/وطن امروز

روزهای گذشته با رونمایی خبری از شهر موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عمق ۵۰۰ متری زمین و آزمایش موفق موشک دوربرد بالستیک عماد، سیاسیون و رسانه‌های جهان واکنش‌های جالبی به این خبرها نشان دادند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme