https://telegram.me/empireoflies

محور شبکه ماهواره‌ای من و تو برای فتنه انتخاباتی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سری جدید برنامه سالی تاک شبکه ماهواره ای من و تو به دنبال جریان سازی در ماه های منتهی به انتخابات ۹۶ است. از مدتی پیش شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره ای در حال طراحی نوع دیگری از جریان سازی در فضای سیاسی هستند. دراین مدل از جریان سازی تلاش می شود تا مهره‌های فتنه برای افکار عمومی دستخوش تغییر و تحول حول افراد جدیدی شود.

این شبکه انگلیسی با این هدف که هیچ‌یک از طرفداران فتنه دیگر در مورد حوادث سال ۸۸ و اتفاقات آن صحبتی نمی‌کند و تنها یک منجی دراین‌بین وجود دارد، وارد این مسئله شده است.

البته این پروژه یک طرح تکراری و شکست خورده به نظر می رسد. پیش‌تر از این مدل، سناریوی ایجاد محبوبیت برای برخی شخصیت های خاص از طرف این شبکه ها برای افزایش وزن رسانه ای ایشان، طراحی و اجراشده بود که با توجه به عدم اقبالی در داخل با شکست روبرو شده بود.

این تغییر رویکرد در این‌گونه شبکه‌ها، دلایل مهم بسیاری می تواند داشته باشد، یکی از اساسی‌ترین دلایل ایناست که پس از گذشت زمان و هزینه‌های بسیار بالا  هیچ دست آوردی را به همراه نداشته اند و به دلیل فشار روسای  و تامین کنندگان  بودجه است که باید به هر روشی بتوانند مسئله نفاق را در بین مردم مطرح  سازند.

در شبکه بهائی من تو تهیه کنندگان برنامه ها  با روش آزمون خطا، پروژه‌های زیادی را پشت سر گذاشتند که اکثر قریب به‌اتفاق آن‌ها با شکست روبه‌رو شد.مدل‌هایی همچون ساخت مستندهای سفارشی که به دلیل خرید تصاویر ایران قبل از انقلاب باقیمت‌های بسیار بالایی به پایان میرسید که البته به دلیل تحریفات زیاد و فاحش آن مورد استقبال قرار نمی‌گرفت یا ساخت برنامه‌های سیاسی جانب‌دارانه که آن‌هم به دلیل عدم بی‌طرفی مورد استقبال نبود.

من و تو این بار به سبک دیگری وارد میدان شده است. حال و در آستانه انتخابات از سبک‌های خشک و رسمی خود پایین آمده و به روش متفاوتی در تلاش برای تأثیرگذاری بر افکارعمومی هستند . در این روش یک شومن یا مجری بامزه با صحبت‌های طنز خود سعی در مفرح کردن برنامه دارد و با هر موضوعی شوخی می‌کند که یکی از این شوخی‌ها باسیاست و سیاست‌مداران است که البته به واسطه شوخی و خنده سعی در تخریب و در عین حال بزرگنمایی بعضی از دولت‌مردان را دارد.

این بار برنامه‌ای‌ای با موضوع اجتماعی ولی در باطنی کاملاً سیاسی و تفرقه افکنانه در سبک زندگی طراحی نموده است. این برنامه تا جایی این هدف را مقدس می‌داند که در راستای آن  مجری اش جدا از طرز پوشش با یک سگ اجرا می‌کند مجری ایستاده برنامه را پیش میبرد و سگ هم روی یک صندلی در وسط تصویر دراز کشیده است.

اما این تنها ظاهر ماجرا است ،محتوای برنامه حکایت از جریان سازی ای جدید دارد و به جرئت می توان اذعان نمود که  فتنه ایی که در آن ارکان فتنه ۸۸کنار گذاشته‌شده و نفرات جدید درآن ایفای نقش می‌کنند تا به زعم من و تو به فریاد مردم برسند.

در این برنامه از سران فتنه گله شده که چرا دیگر صحبتی از معادلات ضد نظام همچون رفع حصر نمی‌کنند و دیگر اصلاً شکایتی از چیزی ندارد ولی در عوض یک نماینده مجلس بدون ترس بازهم به دنبال رفع حصر و همچنین پیگیری خاطیان دیگر است.

انتهای پیام/دیده‌بان

سری جدید برنامه سالی تاک شبکه ماهواره ای من و تو به دنبال جریان سازی در ماه های منتهی به انتخابات ۹۶ است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme