https://telegram.me/empireoflies
رئیس یک مؤسسه تحقیقاتی آمریکایی به شدت از عملکرد دونالد ترامپ در مدیریت برخورد و مقابله با ویروس مرگبار کرونا انتقاد کرد.

محقق آمریکایی: در شرایطی که کرونا آمریکا را زمین‌گیر کرده بود ترامپ در خواب غفلت بود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبراد بانون رئیس مؤسسه تحقیقاتی «ارتباطات بانون» در مطلبی ضمن انتقاد شدید از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بحبوحه گسترش ویروس کرونا نوشت: تاریخ این حقیقت را ثبت و ضبط خواهد کرد که دونالد ترامپ در شرایطی که ویروس مرگبار کرونا، ایالات متحده را زمین‌گیر کرده، خواب بوده و در غفلت عمیقی به سر می برده است. تنها می توانیم امیدوار باشیم که رئیس جمهور بعدی بتواند کشور و مردم آمریکا را به مسیر درست بازگرداند.

بر اساس این گزارش، ترامپ در یک کمپین انتخاباتی در روز ۲۸ فوریه در کارولینای جنوبی مدعی شد که دموکراتها ویروس کرونا را سیاسی کرده‌اند و شیوع گسترده این ویروس، دروغ بی پایه و اساس جدید آنها است.

ترامپ ۲۲ ژانویه نیز گفته بود که “ما به طور کامل شرایط را تحت کنترل داریم.” از آن زمان تاکنون هزاران آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و برخی نیز جان خود را از دست داده‌اند. اقتصاد آمریکا نیز در معرض خطر فروپاشی قرار دارد.

ترامپ سرانجام در برابر فشارهای داخلی تسلیم شد و روز جمعه ۱۳ مارس حالت فوق العاده ملی اعلام کرده است. رئیس جمهور آمریکا باید یک رهبر بین المللی و ملی باشد ولی بیانیه ترامپ پس از اقدامات قاطعی بود که از سوی نخست وزیران و فرمانداران ایالات آمریکا اتخاذ شد، کسانی که به مراتب از ترامپ برای مقابله با این بحران فعالانه تر عمل کردند.

۱۲ مارس یعنی پنجشنبه گذشته سالگرد سخنرانی مهم فرانکلین روزولت در سال ۱۹۳۳ بود. در آن زمان مردم آمریکا به شدت سرخورده و ناامید بودند، بانک‌ها تعطیل شدند و میلیون ها آمریکایی قادر به دسترسی به پس اندازهای خود نبودند. سخنرانی آن شب روزولت موجب آرامش ملت نگران آمریکا شد.

چهارشنبه شب گذشته نیز دونالد ترامپ یک سخنرانی تلویزیونی انجام داد و این سخنان تازه آمریکایی‌ها را نگران تر کرد. روز بعد از سخنرانی ترامپ بازار وال استریت با بیشترین افت تاریخی خود از سقوط ۱۹۸۷ روبرو شد.

این در حالی است که سخنرانی جو بایدن در روز چهارشنبه خطاب به مردم آمریکا چیزی بود که ترامپ نتوانست آن را انجام دهد. بایدن خونسرد و آرام بود ولی ترامپ در سخنرانی اش به شدت عصبی و نگران بود. سخنرانی بایدن سرشار از اطمینان و آرامش بود. او به آمریکایی‌ها این مسئله را یادآوری کرد که ایالات متحده یک کشور بزرگ است.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme