https://telegram.me/empireoflies
این سبک و سیاق بی بی سی در چند ماه پیش در آستانه آزاد سازی شهر فلوجه در عراق توسط ارتش و نیرو های مردمی این کشور نیز مسبوق به سابقه است.

محاصره تکفیری‌ها اشک BBC را درآورد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبا شروع عملیات در شهر حلب در شمال سوریه توسط جبهه مقاومت که نزدیک به سه ماه از این عملیات می گذرد به تدریج حلقه محاصره در این شهر کامل شده حامیان رسانه ای این تروریست ها نیز از هم اکنون اعلام خطر نموده اند زیرا احساس خطر کرده اند و هم زمان سازمان ملل متحد را همراه خود کرده اند تا بتوانند قطع نامه برای حمایت از تروریست ها فراهم آورند.

این در حالی است که بر طبق گزارشات سازمان ملل که از یک طرف برای تروریست ها حلب نه مردمانش دلسوزی می کند تروریست های داعش و النصره تا دو ماه آینده آذوقه و مهمات لازم برای جنگ با جبهه مقاومت را دارند و محاصره جاده کاستیلو تنها راه مبادلاتی سلاح را بر روی تکفیری ها بسته است.

البته بر همگان مشخص است که دلیل این دلسوزی ها برای تکفیری ها این است که گروه های تروریستی تکفیری بین المللی از این مسیر برای نقل و انتقال تروریست و کاروان های بزرگ تسلیحاتی و مواد منفجره از ترکیه به این منطقه استفاده می کردند و اکنون این شاهراه ارتباطی به طور کامل در دست ارتش سوریه است.

در ادامه این اشک ریختن ها برای تروریست ها دستگاه حاکمه انگلیس در سازمان ملل به حمایت قاطع از تروریست ها پرداخته است. سفیر انگلیس در سازمان ملل روز گذشته نسبت به محاصره گروه های تروریستی تکفیری در محلات بخش شرقی شهر حلب از سوی نیروهای دولتی سوریه بشدت ابراز نگرانی کرد!

نماینده دائم بریتانیا در جلسه شورای امنیت برای بررسی تبعات محاصره گروه های القاعده و ارتش آزاد از سوی دولت سوریه مدعی شد که این موضوع موجب وخامت اوضاع ساکنین آن خواهد شد و انگلیس به این دلیل نگران شده است.

اما همچون سیاق گذشته شبکه بی بی سی فارسی به همراه دیگر مقامات انگلیسی با تنگ تر شدن حلقه محاصره در حلب و قریب الوقوع بودن شکست کامل تکفیری ها در این شهر به دست و پا زدن افتاده است و مدام در گوش مخاطبین خود می خواند که حلب در آستانه فاجعه انسانی است!!!

بی بی سی فارسی در طول ۵ سال گذشته که تروریست ها بیش از ۵۰۰ هزار نفر را در عراق و سوریه قتل عام نمودند هیچ گاه از اصطلاح فاجعه انسانی استفاده نکرد اما امروز که مرگ تروریست های تکفیری نزدیک است این افراد را غیر نظامیان مظلوم می داند که هیچ سلاحی برای دفاع از خود ندارند.

این سبک و سیاق بی بی سی در چند ماه پیش در آستانه آزاد سازی شهر فلوجه در عراق توسط ارتش و نیرو های مردمی این کشور نیز مسبوق به سابقه است.

همزمان با آزادسازی سریع فلوجه، یکی از دژهای اصلی داعش که بخش اعظمی از تروریست‌های وابسته به این گروه در آن تمرکز داشتند، بی بی سی فارسی در خبرهایش، بارها از لفظ «تصرف» برای مناطق آزاد شده استفاده کرد؛ تعبیری نادرست که بی‌بی‌سی فارسی به درستی و در راستای سیاست‌هایش برای ایجاد تنش‌های قومیتی و مذهبی در این مناطق به کار برد.

سناریوی بی بی سی، القای این رویکرد به مخاطبانش بود که فلوجه و سایر مناطق سنی نشین عراق آزاد نشده، بلکه از سلطه داعش خارج شده و به تصرف نیروهای مقاومت عراق که شیعیان حضور پررنگی در ترکیب جمعیت‌شان دارند، درآمده است. در واقع با رویکرد بی بی سی، باید تنش در سطح عراق از طریق تلاش برای ایجاد درگیری‌های قومیتی حفظ شود.

بی بی سی پیش از آن نیز کوشیده بود، عملکرد نیروهای مقاومت در مناطق آزاد شده را به چالش بکشد و به تازگی با نقل گفت و گویی از فواد معصوم رئیس جمهور عراق، این ادعا را پیش کشیده بود که شبه‌نظامیان شیعه ـ که در عملیات فلوجه شرکت دارند ـ مرتکب آزار و اذیت شده‌اند.

البته همین شبکه در مطلبی با توجه به حملات ائتلاف بر علیه داعش به شهر حلب اعتراف کرده که در چند روز گذشته حملات هوایی که گفته می‌شود “به اشتباه” و توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا انجام شده، باعث مرگ بیش از ۸۰ نفر شده که شمار زیادی از آنان کودک بوده‌اند.

و این حکایت همچنان ادامه دارد و رسانه ها از دیر باز بازویی قوی در جنگ بوده اند و می توانند با تغییر محاسبات در جبهه غیر خودی افکار عمومی را بر علیه اهل حق تغییر دهند.

منابع:

مشرق

بی بی سی

سی ان ان

انتهای پیام/

این سبک و سیاق بی بی سی در چند ماه پیش در آستانه آزاد سازی شهر فلوجه در عراق توسط ارتش و نیرو های مردمی این کشور نیز مسبوق به سابقه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme